Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ağustos '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
170
 

Bu Vaatlerle Seçimi Kazanmak Garanti

Bu Vaatlerle Seçimi Kazanmak Garanti
 

24 Haziran Seçimleri


Haziran ayında yapılacak erken  Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimlerinde seçmenin karşısına yeni vaatlerle çıkan partilerin şansı biraz daha fazla  olacak. 

İşte vatandaşın en çok şikayet ettiği konular ve  Haziran  seçimlerini kazanmayı garanti edecek vaatler:

1- Özellikle gençler ve otomobil meraklıları Türkiye'deki otomobil  fiyatlarından çok şikayetçi. Otomobil alımlarında ÖTV'nin kaldırılacağını vaat eden partinin ciddi oranda oy alması muhtemel.

2- Ak Parti, MHP ve CHP'li belediyelerde imar planları sürekli olarak büyük müteahhit firmaların istekleri doğrultusunda revize ediliyor. Vatandaşlar mağdur ediliyor. İmar  planlarında Türkiye genelinde herkes için aynı kanun uygulanmalı. Kimse mağdur edilmemeli. Şuyulandırma yapılırken de vatandaşların arazilerinden %40' a kadar pay alınması uygulaması durdurulmalı. Şuyulandırma payı %20 ile sınırlandırılmalı.

3- Köyden kentlere göçü önlemek için de tarım ve hayvancılık ciddi oranda desteklenmeli. Çiftçilerden  mazot alımlarında ÖTV alınmamalı. Tarım ve Hayvancılık teşvik edilmeli.

4- Türkiye'nin vize politikası değiştirilmeli. Elini kolunu sallayan Türkiye'ye girememeli. Avrupa Birliği ile yapılan göçmen anlaşması feshedilmeli ve Avrupa'ya gitmek isteyen Suriye'li mülteciler engellenmemeli.  

5- Türkiye'de her iktidar döneminde faizci-tefeci bankalar karlarını sürekli olarak artırıyor. Bankaların vatandaşı soymasına  adeta göz yumuluyor. Faizci-tefeci bankaların vatandaşı yüksek faizle ezmemesi için  yasal engeller konulmalı, kamu bankaları faizi düşürmede öncü olmalı.

6- Refah-yol iktidarı döneminde uygulanan "havuz sistemi" modeli hayata geçirilmeli. Devletin borçlanma politikası değiştirilmeli, denk bütçe oluşturulmalı , devletin faizle borçlanması yasaklanmalı.

7- Kamu kurumlarında araç saltanatına son verilmeli, bakanların dışında hiç bir kimsenin makam aracı kullanmasına izin verilmemeli.  Bakanların dışında kullanımda olan tüm araçlar satılmalı.

8- Çalışan kesiminin hakları güvence altına alınmalı. İşten atma zorlaştırılmalı.

9- Asgari ücret tek kişi için en az 2.000 TL evli ve çocuklu olanlar içinse en az 3.000  TL'ye çıkarılmalı.

10- Ev kiralamalarında emlakçı komisyonu ve en az 2 kira depozito uygulaması kaldırılmalı, ev kiralama işlemlerinde kolaylıklar sağlanmalı.

11- Ev ve araba alımlarında  milletin bankalara mahkum olmasının önüne geçilmeli, faizsiz, peşinatsız taksitle ev ve araba alımı imkanı sağlanmalı.

12-Yeni evlenmek isteyen herkese  devlet, faizsiz- düşük taksitlerle geri ödemek kaydıyla kredi vermeli. Durumu uygun olmayan kişilere hibe vermeli.

Devam edecek.

Yrd.Doç.Dr Ekrem ÇELİKİZ

Yurdagül Alkan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yapmasinlar bizimkiler valla... sonra ulke dunyanin en cok gocmen alan ulkesi olur...!

Newyorker 
 07.09.2017 17:33
 

Evet, bunların hepsi olması gerekenler ve milletin layık olduğu ayrıcalıklar; lakin hiçbir parti bunları vaadedemez! 4. maddeyi pek tuttum ve mutlaka uygulanmalı. Mutual Waiver Agreement uygulayan birçok ülke var; mesela Brezilya ve Japonya. Alman Susan’la Avusturyalı Helmut da vize için evrak toplayıp Türk Elçiliği önünde kuyruğa girsin. Selam ve sevgiyle.

Ata Kemal Şahin 
 30.08.2017 16:21
 

Sayın Ekrem Bey Merhaba; sizin sıralamış olduğunuz sorunların ortadan kalkması veya minimalize olması Türkiye gibi ülkelerde her zaman haylden başka bir şey değildir. Çünkü kendi öz kültürel danamiklerine göre oluşmayan Devşirme devletlerde, hem devlet yalancıdır hem de sürdürülen siyaset ve etkin olan kişiler. Bir ülke dil, din, kültür ve siyasal sorunlarını çözmedikçe, sürekli halkını kandırarak siyaset yapar. Sizin bahseni ettiğiniz konuları her parti dillendirecektir ama samimi olmayacaklardır. Temelden çözüm olmadığı sürece tepeden çözümler tıraş anlamına gelmektedir Selamlar.

Cemal Zöngür 
 29.08.2017 14:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 48
Toplam yorum
: 95
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 9727
Kayıt tarihi
: 17.09.11
 
 

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi 2006 mezunuyum. İstanbul Üniversitesi'nde Radyo,Televizyo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster