Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Kasım '16

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
135
 

Bu zorunlu bir "yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy" yazısıdır

Bu zorunlu bir "yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy" yazısıdır
 

Yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy sigara içerken çekilmiş fotoğraflarını instagramdan paylaşarak gençlere kötü örnek olurken sigarayı da özendirmiş oluyor.

E haliyle bu davranış sigara kartellerinin de yararına oluyor.

Bu konuya değinme ihtiyacını şu vesileyle duyduk.

Yaşamı boyunca Fethullah Gülen’in maskesini düşürmeye çalışan, bu konuda yüzlerce köşe yazısı ve pek çok kitap yazan Hikmet Çetinkaya ve karikatürleriyle aynı şeyi yapmaya çalışan Musa Kart da dahil olmak üzere Cumhuriyet Gazetesinin 16 yazar ve yöneticisinin FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmaları, basın özgürlüğünün, ifade özgürlüğünün gitgide ortadan kalkacağı endişelerimizi artırdı.

Dilerim olmaz ama, ileride, güncel siyasi sorunlara değinmemizin büsbütün olanaksız hale gelebileceği günlere hazırlık olması babından bloglarımızın konuları itibariyle yavaş yavaş kulvar değiştirme zamanımızın yaklaştığını hissediyorum.

Şu yazı bu çabalarım kapsamında ilk denemem olsun…

Sevgili Abdurrahman Balcılar bağışlasınlar, o günlerde ben de “Yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy…” yazıları yazacağım.

Sadede gelelim, madem…

En büyük çevrecimizden sevgili Prof. Dr. Orhan Kural, “yakışıklı” oyuncu  hakkında Cumhuriyet Savcılığına verdiği dilekçesinde, “ instagram hesabından paylaştığı sigara içerken çekilmiş fotoğrafları yüzbinlerce beğeni alan Çağatay Ulusoy’un gençleri kötü alışkanlıklara özendirdiği için cezalandırılması gerektiğini” belirtmişler.

Bence Sn. Kural haklılar.

Ama bu kez de sigara kartellerinin hışmına uğramayalım da...

 

 Kenan IŞIK

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bilgilendirme: Bu blog önce "blog" kategorisinde yayınlandı, Newyorker'in yorumu sonrasında "magazin" kategorisine kaydırıldı, yorumlarda yapılan tartışmalar sonrasında tekrar "blog" kategorisine alındı. Tartışmalara duyarlılıkla yaklaşan editörlerimize teşekkürler, kolaylıklar...

Kenan ışık 
 05.11.2016 13:45
 

Bay Isik, yazidan anladiginiz gibi salak olan konu. Konudan kasit icinde tv dizisi olan bence hersey salaktir. Ya da erkin afyonu.Yanlis anlamanizi duzeltir , blog kategorisinin boylesi konularla "yazilarla degil" dolmamasi umidi ile.Selamla

Newyorker 
 03.11.2016 20:27
Cevap :
TV'nin, erkin afyonu olduğu benim de yazılarımda sıklıkla vurguladığım bir gerçek. Sn. Newyorker, siz "düzeltme" gereği gördüğünüze göre, ben de abartılı algılamış olduğuma göre, bence sorun bitmiştir, siz de, varsa sürçilisanımız hoşgörürsünüz dileğimle... Tartışmayı sileyim mi dedim, vazgeçtim, sözler klavyeden dökülmüş, varsa günahı çekelim... Sağlıkla...  05.11.2016 1:29
 

Kenan Bey, galiba havalardan mıdır, mevsimden midir yoksa gezegenlerin etkisinden mi anladım, biliyor musunuz bilmiyorum ama Merkür Venüs yer değiştirdi, onlarda karıştırdılar ne yöne gideceklerini..Sanırım bu durum dünyada gerginliğe yol açtı özellikle MB da..Kelimeler yer değiştiriyor, yorum yazarken parmaklar farklı tuşlara kayabiliyor..Ben Newyorker'ın yorumundan ne anladım biliyor musunuz ve öyle olduğundan eminim " yazınızın saçma olduğu değil de, bu yazının blog kategorisinde olmasının saçma olduğu.. Çünkü yazınız magazin gibi anlaşılıyor fakat tam tersi magazin değil, blog kategorisinde olması gerekiyor ayrıca bu kadar önemli bir konuyu yazdınız çok da iyi ettiniz.. Birkaç gündür gündemde ve bende ergenlik çağında oğlum olduğu için özellikle dikkat ediyorum hayranı olduğu oyuncuların davranış ve yaşam şekillerine... Tekrar gerginlik yaşanmaması dileklerimle... Selamlar..

Selda Çakmak 
 03.11.2016 19:56
Cevap :
Sn. Çakmak, Ben de tepkisel hareket ederken yanlış anlamış olabileceğim ihtimalini dışlamamıştım. "Dostum" hitabı bu yüzdendi ve içtendi... Haklısınız. Kimseyle kavga etmeye bence de gerek yok. Buna da olabildiğince dikkat etmeye çalışıyorum. Memlekette yeterince kavga var. Bari bizler uzak duralım... Çok teşekkür ediyorum nazik açıklamalarınıza... Selamlar   05.11.2016 1:29
 

Newyorker yazıyı okumadan, anlamadan, yazının konusunun "Çağatay Ulusoy" olduğunu zannederek ve terbiye sınırlarını da aşarak bir yorum yaptı, editörlerimiz buna itibar edip blogu magazin kategorisine kaydırıp birinci sayfadan çıkardılar. Okunduğunda anlaşılacaktır ki, bu yazı tam da "blog" kategorisine dairdir. Yazının konusu Çağatay Ulusoy değil, Cumhuriyet operasyonu bağlamında gelecekte blog yazamama endişelerine dairdir. Newyorker dostum, sizce "salak" kimdir?

Kenan ışık 
 03.11.2016 17:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 430
Toplam yorum
: 632
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 1934
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

Mülkiye mezunuyum. Emekli müfettişim. Ankara'da yaşıyorum. S'oligarşi isimli kitabı yazdım. Kitap..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster