Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Nisan '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
513
 

Bugün 23 Nisan Çocuk Bayramı

Bugün 23 Nisan Çocuk Bayramı
 

ATATÜK SEVGİSİNİ YÜREKLERİNDE TAŞIYAN,PIRIL PIRIL YÜREKLİ TÜM ÇOCUKLARIN VE ÇOCUK KALMAYI BAŞARANLA


Bugün, 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ nin açılışının 91. yılı aynı zamanda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bugünün asıl sahibi çocuklar!... Bu bayram onların, gelecekte!... Bu nedenle bugün izninizle bir koltuğum olmadığı için, blogumu kızıma bırakmak istiyorum. 

“ Sevgili Atam,  

Bugün 23 Nisan, bize armağan ettiğin bayram. Bizim bayramımız!... Sanırım senden başka hiç kimse sadece birkaç çocuğu değil, bütün çocukları aynı anda düşünüp, mutlu etmeyi başaramazdı. 23 Nisan bizim için coşkularla dolu. Bugün sadece biz Türk çocukları değil, 38 ülkeden gelen tüm dünya çocukları şenliklerde birlikte eğlenip, mutlu olacağız. 

Biliyor musun Atam, sen aslında sadece Türk çocuklarını değil, tüm dünya çocuklarını da mutlu ettin. Çünkü, onlar “bizim ülkemizde böyle bayramlar yok” diyorlar. Atam, keşke sen de bunları görebilseydin!... Eminim ki, “ İyi ki çocuklara bu bayramı armağan etmişim.” derdin. Biz çocuklara 23 Nisan’ ı armağan ettiğin için sana ne kadar teşekkür etsek azdır biliyorum. Çünkü, senin sayende hem kurtulduk, hem de bir bayramımız oldu. 

Biliyorum ki, sen çocukları çok seviyordun. Onlarla konuşuyor, onları dinliyor, oyunlar oynuyordun. Sen çocuklara bir bayram armağan edecek kadar değer veriyordun. Bunun içindir ki, ben bir Türk çocuğu olmaktan, bir Atatük çocuğu olmaktan gurur duyuyorum. Ve sadece annemin ve babamın değil, senin de benimle gurur duymanı istiyorum. Şu anda sadece 10 yaşındayım ve seni çok seviyorum. Sana lâyık olmaya çalışıyorum. Büyüdüğümde de her zaman senin izinden yürüyeceğime söz veriyorum!...  

Her şey için teşekkürler Atam!... 

 

 

Aleyna SELİN SAİTOĞLU” 

 

ATATÜK SEVGİSİNİ YÜREKLERİNDE TAŞIYAN, PIRIL PIRIL YÜREKLİ TÜM ÇOCUKLARIN VE ÇOCUK KALMAYI BAŞARANLARIN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1089
Kayıt tarihi
: 18.04.10
 
 

Hayatım boyunca yazı yazmayı çok sevdim. Uludağ Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. Kızıma öğr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster