Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Şubat '10

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
566
 

Bugün çok güzel olacak

Adeta yeniden doğmuş gibi kalktın. Güneşin ışıltısı, sıcaklığı, camlardan içeri giriyor. Senden çok önce davranmış. Cam açıldı ve buna bir de yazın getirdiği o tatlı esinti eklendi.

Evet, bu gün çok güzel olacak. Bu güzelliğe kendini alıştır. Şaşırma. Bu gün hiçbir olumsuzluk yok çünkü. Aklında hesaplaşman gereken hiçbir pürüz yok. Ne güzel, bugün çok güzel olacak.

İşlerin yolunda olacak, özlemle beklediğin seni mutlaka arayacak, eski dostlarla karşılaşacaksın. Ne güzel! Dost. Dünya’daki en önemli unsurlardan değil mi? Hatta bazen bir kardeşten de daha yakın. Karşılaşacaksın, hazırla kendini.

Hadi bu gün bir sinerji yaratalım. Nasıl mı? Yürürken daha dinamik, hatta ritmik ve de istersen parmaklarını sanki bir melodi dinlermişçesine şaklat. Hani o filmlerdeki zenciler gibi. İçindeki ritmi, sevgiyi, umudu parmaklarından sal dışarı.

Çünkü bu gün çok güzel olacak.

Hayata umutla sarıl, hem zaten tüm pürüzleri kafandan atmadın mı? Artık pürüz yok kafanda. Sevgi, varsa aşk, sevecenlik, insancıllık. Evet, bu aralar işler biraz kötü. Olsun yahu. Dünya’da açlar da çok, sevgisizler, umutsuzlar.

Sen bunlardan değilsin ki. Sende sevgi, umut, olumlu beklenti, daha sayayım mı? Dur! Yeter bu kadar. Gerisini sen içinden tamamla.

Çünkü bu gün çok güzel olacak.

Hadi kalk. Çık dışarı. Solu o güzel havayı. Seninle birlikte soluyan birkaç milyar insan gibi… Sen farklısın. Evet, sen farklısın. Sevgin var, umudun var. Usun tutsak değil. Ya da artık tutsak değil. Yürümeye başla. Kendini hazırla. Hiçbir olumsuzluk yok bu gün. Kötü şeyler bekleme, olmayacak. Olumlu düşün. Her şey bu gün olumlu…

Çünkü bu gün çok güzel olacak.

Yeni bir iş, yeni bir dost hatta yeni bir aşkla bu gün karşılaşacaksın. Ama olduğun gibi ol, olduğun gibi davran. Bu yeter, sadece bu yeter. Gerisi peki? Acele yok, hiç aceleye gerek yok. Hımm, bu arada parmaklarını şaklatıyor musun? O içinden gelen melodiye eşlik ederek… Yap bence müzik çok güzel. Şu yedi sesle nasıl da milyonlarca melodi yaratılmış.

İşte kelimeler de aynı. Bazen tek bir kelime, bazen bir tümce... Neler ifade etmez ki. Aman sözlere dikkat… Bazen kişiyi kırar. Ne dedik bu güm olumsuzluklara yer yok…

Çünkü bugün çok güzel olacak.

Beni dinledin farkındayım, hem de dikkatle.
Peki ben! Benim de umudum çok, usum tutsak değil.
Benim de parmaklarım şaklıyor. Ritmik yürüyorum.
Hayata umutla, adımlarımı biraz daha enerjik atarak…

Çünkü bu gün çok güzel olacak.

Bojidar Çipof

15 Temmuz 2009 09.00

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 336
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 611
Kayıt tarihi
: 29.01.10
 
 

Araştırmacı yazar BOJİDAR ÇİPOF: 1953 yılında İstanbul'da doğdu. Ailesi; Ege Makedonyasından İsta..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster