Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Aralık '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
816
 

Bugün harika bir gün :)

Bugün harika bir gün :)
 

Hani bazı günler vardır. Sabah gözlerinizi açtığınızda güne berbat uyanırsınız, nedensiz.  Biri sizden önce deklanşöre çoktan basmıştır.

Tüm gününüz berbat, iç karartıcı ve karamsarlıkla geçer.

Aynanın karşısına geçip kendinize baktığınızda “bu çirkin ben miyim?” diye düşünürsünüz.

O gün ne giyseniz yakışmaz, ne yapsanız olmaz. Akşama kadar ağzınızı bıçak açmaz. Açtığınız zamanda kesin birisine kızıyorsunuzdur veya o biriyle tartışıyorsunuzdur!

Ama bazı günlerde vardır ki, sabah gözlerinizi açtığınızda mutluluk ve neşe içinde, içiniz içinize sığmaz bir şekilde uyanırsınız güne ve yine nedensizdir ve yine sizden önce biri deklanşöre çoktan basmıştır.

Böylesi günlerde tüm gününüz büyük bir neşeyle, nedensiz bir sevinç ve mutlulukla geçer. Güzel haberler, mutlu olaylar ardı ardına akar gün boyunca. Coştukça coşarsınız.

Her olay sanki neşenize neşe, coşkunuza coşku katmak üzere orada durmaktadır. Sizde hafif bir dokunuşla ulaşırsınız onlara. Mesela o gün mutlaka hava güzeldir. Kuşlar cıvıldıyordur. Güneş her günkünden farklı parlıyordur.

O gün ne giyseniz en güzel siz olursunuz, ışıldarsınız, parlarsınız. Yoldan geçenler gözlerini sizden alamaz.  

Tuhaf bir durumdur, anlatılmaz yaşanır.

İşte öylesi güzel bir gün yaşıyorum bugün.

Gözlerimi sabah açtığımda o deklanşöre basan her kimse, harika bir güne basmış deklanşörü. Şükran duyuyorum ona ve her günümü böyle yaşatmasını diliyorum.

İçim içime sığmıyor, neşeliyim, coşkuluyum. Herkes, her şey harika görünüyor gözüme.

Öğlen yemeğini ofiste yedikten sonra, havanın güzel olmasını fırsat bilerek mağazalara bakarak yürüdüm. Bir mağazanın vitrininde, koyu kırmızı çok şık bir şapka gözüme çarptı.

Kırmızı ve turuncu vazgeçemediğim renklerdir. Hemen girdim mağazaya.

Aynanın karşısına geçtim ve saçlarımı geriye attım, şapkayı taktım.

Aynanın karşısında ne kadar durdum, kendimi ne kadar seyrettim hayran hayran bilmiyorum, tezgâhtar bayanın, sesiyle kendime geldim.

“Hanımefendi çok yakıştı alacak mısınız?”

“Hanımefendiiii almak istiyor musunuz şapkayı, paket yapalım mı???”

“Affedersiniz dalmışım, evet tabi alıyorum. Hemen paketleyin lütfen”

<>>>

Şapkamı alıp çıkıyorum mağazadan.

İçim içime sığmıyor.

Yeni şapkamı seviyorum.

Kendimi seviyorum.

Herkesi, her şeyi seviyorum.

Bugün harika bir gün! :)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bedenimizdeki fizyolojik değişikliklerin psikolojimize yansımalarını biliyorum :-) Bu sadece kadın fizyolojisi ile de sınırlı değil. Dolunayda cinayetlerin ve intiharların artması bir örnek. Ardındaki nedeni biliyorsunuzdur. Ben akıl vermek için yorum yazmamıştım, öyle anlaşıldı ise özür dilerim. Sadece katkı olması açısından kendi deneyimlerinden birini aktarmak istemiştim. Sevgi ve saygıyla.

Güz Özlemi 
 19.12.2011 16:45
Cevap :
Rica ederim, sanırım ben de yanlış anlaşıldım. Bİzler o kadar gel-gitler yaşayan bir cinsiz ki, bazen biz bile kendimizi anlayamıyoruz. Sadece böyle de bir durum var diye, dipnot yazmak istemiştim. Yaptığım açıklamanın sizin açıklamalarınızla hiç bir ilgisi yok. Katkılarınız için yürekten teşekkür ediyorum ayrıca :) İyi akşamlar.  19.12.2011 16:55
 

Bu iç açıcı yazıya koyu kırmızı şapkalı resminiz çok yakışırdı :-) Ve elbette yüzünüzde geniş bir gülümsemeyle... Bazı zamanlar gün kötü başlar, sonra kendi kendine düzelir. İyiye döndüğü zamanlarda nedeni bazen bir arkadaşımın içten bir gülümseyişi olabiliyor. Aslında küçük ama önemli ayrıntılar bunlar. :-)Sevgiler

Güz Özlemi 
 19.12.2011 16:28
Cevap :
Merhabalar, aslında kadınlar için durum bambaşka. Zira kadınların hormonal yapıları gereği, duygu durumlarındaki iniş çıkışlar erkeklere göre çok daha karışık. Bu yüzdendir değişken hallerimiz, bu yüzdendir erkeklerin bizi anlamayışı :) Selamlar, sevgiler, teşekkürler.  19.12.2011 16:37
 

Nilgün'cüğüm, yazılarını okuduğum zaman içimi büyük bir neşe ve enerji kaplıyor. Şapkanı güle güle kullan canım ve her dem böyle canlı, neşeli, hayat dolu ol ve de sağlıkla. Sevgilerimle güzelim seni candan kucaklıyorum.

Ay Şen 
 17.12.2011 3:54
Cevap :
Canım benim, çok teşekkür ederim. Temennim her zaman hepimizin mutluluk duygularının artması. Kötülükler, mutsuzluklar bizden uzak dursun :) Seni seviyorum canım, kendine iyi bak. Kocamaaan öptüm.  19.12.2011 8:44
 

Vallahi Nilgün hanım... Yazınızda kullandığınız bu, pozuna çalışıp da fotğrafını çektirmiş kadının fotğrafını görmektense, kafanızda o şapka ile aydınlık yüzünüzü, ışıltılı bakışlarınızı görmek isterdim. Ne yalan söyliyim! Cemce sevgilerimle...

Cem Beraat Çamsarı 
 15.12.2011 20:56
Cevap :
Günaydın Cem Bey, haklısınız güzel olurdu böyle bir resim çektirip paylaşsaydım sizinle. Söz ilerde o şapkamla bir resim çektirip paylaşayacağım. Sevgiler, selamlar, saygılar.  16.12.2011 8:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 562
Toplam yorum
: 1939
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 8446
Kayıt tarihi
: 30.03.10
 
 

Kişisel gelişim uzmanıyım. Yaşam Koçu, İlişki Koçu, NLP Uzmanı ve Eğitmeni, Kuantum Yaşam Koç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster