Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ekim '09

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
1576
 

Bugün iyiyim…

Bugün iyiyim…
 

Alıntı:Hobaaa sallan bugün dünyaa:)))


Değişik değişik haleti ruhiyeye sahip bir kişiliğim ben.Bir gün olan bir olay bütün günümü katlederken diğer gün acayip bir neşe ve huzur,değişik bir karakterim işte :) Öyle sıkılıyorum ve yoruluyorum ki sinir halimin iniş çıkışlarından kendime bir anlam veremiyorum. Aslında çok asabi bir insan olmadığımı söylerler çevremdeki insanlar ama kesin bir kanı var ki ani çıkışlarda bir numarayım.Olaylara karşı serin kanlı olamamak,asla sakin kararlar verememek gibi fazlaca olumsuz yönleri var olan bir karakterim var işte. Mutlaka herkesin farklı olaylara farklı reaksiyonlar geliştirme özelliği vardır ama işte bende her olaya önce bir panik durumu sonra sakinleşme yaşandığı için hepte üzülen,kırılan taraf ben oluyorum maalesef. Ne yapayım kişilik…Değişebilirim ama,büyüdükçe öğrendiğim her şey gibi sakinleşmeyi de öğrenebilirim.Çok umutsuz değilim kendimden.İradeliyimdir,inatçıyımdır,sükut etmeyi iyi bilirim,ama kontrol edemediğim ani tepkileri de barındıran bir insanım,olsun daha sakin olabilecek kadar kontrollü olabilmeliyim. Bir gün önce,bir saat önce çok kızdığım,üzüldüğüm olaya ertesi gün yada birkaç saat sonra ‘’amma da abartmışım yahu’’ diye yakınmalarımdan sıkıldım.Nasıl çılgınca tepki veriyorsam, öylede yoğun bir yıkım oluyor sakinleşme anımda. Dedim ya yoruldum iniş çıkışlarımdan,ama kontrol edebilirim. Bugün iyiyim,dün gırtlaklamak istediğim amirimi bugün sadece görmemekle kendimi daha iyi hissedebiliyorum.Dün çok özlediğim kuzumu bugün daha çok özlediğim halde göremeden bir gün daha dayanabilecek kadar sabırlı olabiliyorum.Bugün şu uyuz müşteri ne kadar saçmalasa da peki diyebiliyorum. Bugün kesinlikle iyiyim.Dün neden o kadar bir güler, bir ağlar,olmadı terör saçtıysam yani,bugünde o kadar sakin sallamaz bir eda ile salınıyorum ortalıkta. Dengesizim diye çok söylüyorum her yazımda gerçekten dengesizim bennn…Olsun (her şeye rağmen)bu halimi de seviyorum :)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

çok doğal.. insanların ruh haliyetleri gün be gün degişken olabiliyor. mesela dün ben de hayattan o kadar umutsuz, yıkık, dökük virane olmama ragmen; bugün capcanlı, enerjik, yaşam dolu, umutlu bir hale bürünmüş olarak uyandım uykumdan.. sanırım doğaldır... yani.. umarım:))

sema öztürk 
 14.10.2009 20:23
Cevap :
Umarım doğaldır :)) İçimi rahatlattınız herkes de böyle değişik ruh halleri oluyorsa bende bir problem yok,yaşasın normalim;) Teşekkür ederim ziyaretiniz için sevgiler...  15.10.2009 10:08
 

Yüreğinizden neşe hiç eksik olmasın...sevgiyle kalın

mavi yelken (ESEN ÖZDUR) 
 14.10.2009 11:08
Cevap :
Teşekkür ederim...Saygı ile..  15.10.2009 10:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 205
Toplam yorum
: 496
Toplam mesaj
: 91
Ort. okunma sayısı
: 4569
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

86nın bir kış günü doğmuşum, belki de ondadır kışı çok sevişim .Hayatın gerçeklerini görüp nefret..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster