Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Haziran '07

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
466
 

Bugün karneler veriliyor

Bugün karneler veriliyor
 

Karneler sadace çocuklarımıza değil, hepimize verilmiştir!

Durun! durun lütfen! ... Karneyi yere çalıp"olacağı buydu, ben seni bilmez miyim" demeden lütfen bekleyiniz. Eğer suçlu aranacaksa, beraber arayalım. Çocuk, önce ailenin daha sonra de sosyal çevrenin etkileri ile kişilik kazanır. Bazen kişisel gayretleriniz de bir işe yaramayabilir. Sizin ailede derlediklerinizi "SOKAK" bir anda yutabilir. Hele sokağa ne gerek, şimdi TV ler hepimizi kuşattı. Devam edelim, içiniz rahatlasın, öfkeniz geçsin...

Her çocuk farklı kişisel özelliklerle doğar. Komşu çocuğunun özelliklerini, sizinkinde aramanız doğru değil. Yetenek ve kapasite farklılıklarını dikkate almalıyız. Aksi halde, , manevi baskı sonucu, çocuklarımızı bunalıma sürükleyebiliriz. Devam edelim:

Okullar ve öğretmenler arasındaki farklılıklar da karneyi etkiler. Bazı öğretmenlerin ideallerindeki öğrenci modeli, hep idealde kalır. En yüksek not ise pek kullanılmaz. Bazıları "notu bol" öğretmenlerdir. Bunlar, başarı standartını etkiler. O halde:

Başarısızlığı da başarı gibi doğal karşılayıp, sonuçları olabildığınce lehimize çevirmeye çalışmalıyız. Ne karnesi iyi olan herşey bitmiş gibi bayram yapmalı. Ne de zayıf karlelere bakıp yas tutmalıyız. Hele Başarıyı şu günlerde bisiklet gibi sorunlu armağanlarla ödüllendirmeyi de tekrar gözden geçirmeliyiz.

Bu öğretim yılının değerlendirmesi ile, gelecek yılı daha verimli hale gerireceğinize inanıyor ve öğrencilere iyi tatiller diliyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 163
Toplam yorum
: 91
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 1195
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1941 yılında Trabzon'da doğdum. 1961 Erzurum Yavuz Selim İlköğretmen Okulunu bitirdim. 1965 A..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster