Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Kasım '06

 
Kategori
Öğretmenler Günü
Okunma Sayısı
838
 

Bugün öğrencilerime olan sevgi ve sorumluluğumu daha çok anladım

Öğretmenler gününde kendi kendinizin müfettişi oluyorsunuz. Öğrencilerinize olan sevginizi daha çok anlıyorsunuz. Ben bu kadar sevdiğim öğrencilerime daha iyi nasıl ders verebilirim diye düşünüyorsunuz. Yani bir bakıma kendi denetiminizi yapıyorsunuz.

11yıllık öğretmenliğim boyunca ders vermek ve çocuk büyütmek hakkında devamlı yeni bilgiler ve eğitimler aldım. Bir çok eğitim felsefesi hakkında doğruyu bulmak iyiyi yakalamak için kıyasladım felsefeleri ancak cok basit bir kanaate vardım. Amaç sorumluluk sahibi insan yetiştirmek olduğuna inanıyorum.

Sorumluluk sahibi insan kendini tanıyacak, koşulları bizlerden bulmalı. Biz tanıtmalıyız iyiyi, doğruyu, güzeli, yanlışı biz öğretmeliyiz.

Öğretmenler günü 1 kasım 1928'de Arap harflerinin bırakılıp latin harfine geçilmesi ile okuma yazma seferberliği başlayınca 24 kasım 1928'de Başöğretmenimiz ATATÜRK tarafından ilan edildi.

Atatürk'ün cesareti, fikirlerinin bugün bile benim ben diyenlerin bile üretemiyecek kadar ulaşılmaz olduğunu hepimiz biliyoruz. Atatürkü bir devletin temelini oluşturan direk olarak görüyorum. Bir binanın direği olmazsa nasıl çökerse direği olmayan devlette çöker.

Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'nin direğidir. Birileri bu milleti yok etmek istiyor ve direği devirmeye çalışıyorlar. Sevgili öğrencilerim öğretmenler gününde işe ATATÜRK'ÜN ilkelerini benimsetmek, sevdirmek ve onun milleti ayakta tutan güç olduğunu bilmek ve bildirmekle başlanması gerekir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 189
Toplam mesaj
: 66
Ort. okunma sayısı
: 3944
Kayıt tarihi
: 17.07.06
 
 

      Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde Fizik öğretmenliği bölümünden..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster