Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

aygoz Özlem Eryoldaş

http://blog.milliyet.com.tr/aygoz1

12 Mart '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
427
 

Bugünü yaşarken dünü harcama..

Bugünü yaşarken dünü harcama..
 

Bugünü yaşarken dünü harcama!! Hep yapmazmıyız bunu.. Dün yaşadıklarımızı bir çırpıda unutmaya çalışırken, yaptığımız hataları, sevgileri, sevgisizlikleri, doğruları sanki hiç yaşamamışcasına unutur gideriz.. Sanki onlardan almamız gereken hiçbir ders yokmuş gibi.. Bunu yazarken bir söz geliverdi aklıma..Geçmişe yolculuk yapıp da hatalarımızı, doğrularımızı bir teraziye koyduğumuzda bir şeyi unutuyoruz. " O durum içinde bize en doğru geleni yapmışızıdır muhakkak " .. Evet kesinlikle katılıyorum kendime :))

Gün gelir ki kendimize, kendimizi itiraf etmek zorunda kaldığımız anlarda hep kendimizi haklı çıkarmaya çalışırız.. Oysa esas yanlış bundadır belki de.. İnsan kendini yenilemeli , gençleştirmeli önce ki diğer insanlarda feyz almalı bundan .. Dünlerimizi bilmeliyiz ki yarınlarımıza daha bir farklı bakalım.. Yarınlarımızı besleyen dün olmalı içimizde.. Bir çiçek düşünün ; tohumunu ektiğimizde sulamadan büyüyebilir mi?..

İnsanları olduğu gibi kabul ederek yaşayabilirsek tüm sorunlar ortadan kalkacak aslında.. Her birimizin içindeki melekleri görmek istediğimiz kadar ne yazık ki şeytanların da olabileceğini unutmayalım.. Hani " şeytana uydum " deriz ya bazen.. Tüm dileğimiz hep meleklerle yaşayabilmek tabiiki... Mücadelemiz de bunun için olmalı her zaman..

" HAYAT BİR BİSİKLETE BİNMEK GİBİDİR.. PEDALI ÇEVİRMEYE DEVAM ETTİĞİNİZ SÜRECE DÜŞMEZSİNİZ. !!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Dün"ün yaşattıklarıyla "yarın"ımıza dair hayaller kurup, idealler belirlemiyor muyuz zaten? "Dün"ümüz olmadan "yarın"ımız nasıl şekil alabilir ki? "Yarın"ımızın zenginliğinin, yaşanılabilirliğinin "dün"ümüze bağlı olduğunu hiç unutmasak, belki de bu bisikleti daha hızlı daha güvenli sürebileceğiz. Sevgiler...

beenmaya 
 20.03.2007 15:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 185
Toplam yorum
: 1201
Toplam mesaj
: 81
Ort. okunma sayısı
: 1475
Kayıt tarihi
: 10.03.07
 
 

Yazabilmenin özgürlüğüyle... İstanbul'un bir bahar sabahında dünyaya gelmişim. Keşfetmek, anlayabilm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster