Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ocak '16

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
217
 

Bülent Ersoy domuz gribi mi oldu?

Bülent Ersoy domuz gribi mi oldu?
 

Ülkenin ekonomik sorunları, çevreyle olan kötü ilişkileri bir yana, halk olarak; ne ekonomimizle ilgileniyoruz, ne de kötü yaşam tarzımızla. Varsa yoksa magazin!

Dün Milliyet Blog’da Paramparça dizisinden ayrılacak olan Nurgül Yeşilçay’la ilgili bir yazı gözüme çarptı. Yazı 75 bin okunmuş. Yazının bu kadar çok okunması, ülke insanımın nelere ilgi duyduğunu açıkça gösteriyor.

Bir ülkede insanların yüzde 85’i açlık ve yoksulluk sınırında yaşıyorsa, o ülke insanınn uyutmanın en  yolu magazin ve eğlence programlarını arttırmaktır. Yani “Zenginin malı züğürttün çenesini yorar” atasözünün gerçekleşmiş hali!

Bizde böyle bir ortamda, halk olarak pek inanamayacağımız bir olayı gündeme getirelim dedik. Öyle ya halkımız magazini seviyor, bizde magazinsel birşeyler yazarken halkımızı düşünmeye yönlendirelim.

“Domuz gribi” şüphesiyle tedavi altına alınan Bülent Ersoy'un doktoru, sanatçının domuz gribi olduğunu açıkladı.

Divamız, medar-ı iftiharımız, Bülent Ersoy grip şikâyeti nedeniyle Gaziosmanpaşa'da özel bir hastaneye gider, bir de ne görelim, domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alınır.

“Domuz Gribine” yakalanan sadece Bülent Ersoy olsa neyse, Divamızın annesi ve şoförü de aynı hastaneye yatırılmış. Hastanenin Başhekimi Bülent Şahin, sanatçının ilk geldiğinde durumunun ağır olduğunu söyleyerek halkımızı derin bir üzüntüye gark etti.

Başhekim Bülent Şahin: "Hemen tedaviye başladık. Kendisi kontrol altında. Gerekli tetkikleri yapıldı. Durumu biraz ağırdı ancak hayati bir durum söz konusu değil. Şu anda genel durumu çok iyi. Kendisinden sonra annesi ile şoförü de aynı şikâyetle hastanemize yatırıldı. Şoförünün durumu daha iyi, ancak annesi de biraz ağır." Diyerek, yüreklerimize soğuk su serpti(!)

Neyse ki, divamız tedaviye hemen cevap vermiş ve hayati tehlikesi yokmuş. Buna halk olarak ne kadar sevindik anlatmak pek mümkün değil! İnsan olarak bir insanın yaşamını tartışmak elbette kötü! Ancak halk olarak, kendi sorunlarımızı unutarak, başkalarına üzülmek bizi vicdanlı yapar mı? İşte bu soruya cevap vermek zor!

Gelelim sağlıkta yapılan devrime: Eğer bir ülkede, ülkenin en ünlü sanatçısı çağdışı bir rahatsızlığa yakalanıyorsa, o ülke insanının kendisini bu tür rahatsızlardan nasıl koruması beklenebilir?

Neyse… Biz divamız'a geçmiş olsun dileklerimizi sunalım ve bu rahatsızlıktan yaşamlarını yitiren onlarca insanımıza da tanrıdan rahmet dileyelim.            

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3039
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster