Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Temmuz '10

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
431
 

Bulunmak istemek

Bulunmak istemek
 

Kapıları çalıyor herkes;
uzaklık da ne? Uzak olan insanın kendisine, kendinin uzaklığı artık..

Kapıları çalıyor herkes; Bütünce gücüyle.. Yeşil özlemdi.. Yeşil zehir oldu.. Yeşil doğanın gücü değil artık.. Yeşil korkunun senaryosu mu oldu ne?

Kapıları çalıyor herkes; Yumruklarıyla, tekmeleriyle.. Beyaz aktı, masumluktu, barıştı.. Beyaz artık bütün kötülüklerle bütünleşti.. Kötülüklerle anılır oldu .

Kapıları çalıyor herkes; Kafa atarak.. Mavi ve gün ışığı insanları çıldırttı.. Korkar oldu insanlar maviden ve gün ışığından..

Kapıları çalıyor herkes; Omuz vurarak.. Siyah özgürlüğün rengi oldu.. Gece özlenen dünyayı temsil ediyor artık.. Saklanmak, temel kaygı.. Saklanarak yapılan her şey özgürlük.. Sanmak, sanal bir dünya da yaşamak, kendini geleceğe saklamak... Özgürlük sanırım yaptığın her şeyden sorumlu tutulmamak anlamıyla eşdeğer oldu.. Olayları yaşadım sanmak galiba işin kötü kurgusu..

Kapıları çalıyor herkes; Bağıra çağıra, ağlaya sızlaya, kapıları çalıyorlar.. Kapatıyorlar üstlerine kapıları içerden.. Kilitliyorlar kendilerini demir sürgülerle sonrada, bağıra çağıra, kafa yarmacasına, bilek kırmacasına kapıları çalıyorlar.. ’’Bizi duyan var mı’’ diye avazları çıktığı kadar bağırıyorlar.. İmdat! diyorlar!..

Kapıları çalıyorlar; Caddeler boş oysa.. Onları ne arayan var, nede soran.. Oysa insanlar kapıları çalıyorlar.. ‘’Biz buradayız’’ diye inim inim inliyor insan.. Göçük altındalar sanki.. Uygarlığın göçüğü.. İnsanlar caddeleri boşaltmış, evlerine kapatmış kendilerini, ve kapıları çalıyorlar..,
caddelerden geçmesi gereken insanlara, seslerini duyurmaya çalışıyorlar.. Oysa artık caddeler boş.. Oysa herkes kapanmış evlerine.. Herkes bulunmak keşfedilmek için çırpınıyor..

Korkuyorlar kapıları açmaya.. Dışarıda olması gerekenlere, kendilerini bulmaları için kapılarını çalıyorlar.. Oysa herkes kapatmış kendini ve caddeler boş..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Galiba önce kendi içimizde kayboluyoruz, kendimize ara sıra ulaştığımızda da etrafımıza çember örüyor ve dışımızda kalanlara kendimizi kapatıyoruz. Bu durumdan sıkılınca da kapıları çalmaya başlıyoruz. Ancak kapının iç kısmı da farklı değil ki...

Bosnalı 
 26.07.2010 20:30
Cevap :
Merhaba.. Galiba aynı yerlere varmışız sizinle.. Biz çıkalım caddelere ve çalan kapılara çıkın sokaklara diyelim..  30.07.2010 14:27
 

...Caddeler caddeler BOŞ neylersiniz gölgelerin izi çoktandır ser/HOŞ...güzeldi...saygılar...

Nil ALAZ 
 25.07.2010 12:56
Cevap :
Merhaba.. İlginize teşekkür ederim.. Yalnızlık sarhoşluğu galiba bizi hem çeken hemde acıtan..  25.07.2010 16:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 615
Toplam yorum
: 1395
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 943
Kayıt tarihi
: 25.06.10
 
 

1959 Denizli doğumluyum.. İ.Ü. İktisat Mezunuyum.. Emekliyim ve hala çalışıyorum.. Yaşam bizden önce..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster