Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '17

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
196
 

Buluşma ya da görüşme isteğinde tarih, yer ve zaman belirtilmemişse uymak zorunda değilsiniz

Buluşma ya da görüşme isteğinde tarih, yer ve zaman belirtilmemişse uymak zorunda değilsiniz
 

Akşam aradı “yarın size geleceğiz”.  Ha gelecek, şimdi gelecek diye iki ayağınızı bir pabuca soktu; üstelik gelmedi bütün gün sizi esir etti. Hazırlık yap, bir yere gideme, işin varsa yapama… Akşam kalksın gelsin! Kesinlikle kapıdan kovabilirsiniz. Büyük terbiyesizlik!

Akrabaymış, dostmuş, arkadaşmış salla gitsin, insanlar sizin uşağınız mı? Haber vermeden ölmem bile, böyle saçma şey mi olur!

İnsanların yarısı hala böyle yapıyor. Yakınlığa, akrabalığa, samimiyete sığınıyorlar. Eften püften mazeretler ileri sürüyorlar. Neden bekledin, neden hazırlık yaptın diyorlar.

Boş laf bunlar… Terbiyesizliğin akrabası olmaz. Mazeretin varsa mazeretini söylersin ona göre hareket ederiz. Neden bekledin? Beklersin, hazırlık da yaparsın.

Adamın karısını çoluğunu çocuğunu esir ettin ha, vay terbiyesiz vay! Ya kardeşim bu insanların hayatı var. Tamam, seni ve aileni karşılasınlar, misafir etsinler ama ne zaman geleceğin belli değil ki? “Bugün size geleceğiz” Böyle bir şey olmaz ki, habersiz gel daha iyi. Yanlış anlaşılmasın, çat kapı misafirlikte sorun yok; beni demiş gelmiş.

Diğer işlerde de aynı durum. Sipariş verdin, “Evde bulunun yarın eşyanızı teslim edeceğiz” Tüm gün evde esir oldun. Siparişi iptal edip malı iade edeceksin, görsün gününü! Parayı kazanan o, peşinden koşan ben!

Kesinlikle böyle davranan kişilere bu yazıda belirtilen şekilde karşılık verilsin. Ben yerini, saatini, dakikasını bile söylüyorum. Yarın size geleceğim dedi. Bütün gün sizi bekletti. Akşam çıktı geldi. Onun geleceği saatte siz de haber vermeden evden gideceksiniz. Sizi evde kendisini bekliyor biliyor ya, mars olsun!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Size katılıyorum haklısınız. Beklemekten de bekletmekten de nefret ederim selamlar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 25.01.2017 7:09
Cevap :
Bak sen de sevmiyorsun beklemeyi...  25.01.2017 16:48
 

Selam! Ben bir çeviri yapıyordum. Bitirdim, nedense Kerim Korkut'a bir uğrayayım dedim. Kafa dağıtmak için. Kerim korkut en ciddi çetrefil konuları bile tıkır tıkır anlaşılır yazıyor ya hani, ondan işte. ÇAt kapı misafirlik en çok bir buçuk saat sürmeli. Sanal otamdaysa bu bir buçuk dakika ile sınırlanmalıdır. Hadi görüşürüz!

Muharrem Soyek 
 24.01.2017 19:45
Cevap :
Bilmiyordum. Yazılarını da kaçırmışım bu nedenle...  25.01.2017 16:58
 

Merhaba, İşte bu. İzninizle önerdim. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 24.01.2017 16:23
Cevap :
Teşekkür ediyorum sayın yazarım.  25.01.2017 17:35
 

Merhaba Kerim Bey...Dost ve arkadaşlar, buluşma ve görüşme zamanını bildirmezse tamamdır...Beklemezsiniz...Ama kombiniz arıza yaptığı zaman, saat bildirmeden "yarın geliriz" dendiğinde, "aman ne çabuk" der göbek atarız. Koca günü evde geçiririz:)) değil mi?...Selamlar.

cdenizkent 
 24.01.2017 16:10
Cevap :
Çok güzel ifade etmişsiniz ama o da sorun ya...Teşekkürler ediyorum.Sağlık mutluluk dileklerimle selamlar.  25.01.2017 17:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5767
Toplam yorum
: 14530
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 639
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster