Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Eylül '09

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
771
 

Bulutlar...

Bulutlar...
 

İlkay Akkaya "Son Şarkı" sını okurken ne düşündü, ne hissetti bilemem ama ben dinlediğim ilk günden bu yana her seferinde içim acı bir şekilde burulmakta ve gözyaşlarım özgürce akmaktadır.

5 ay önce yalnızlığıyla birlikte bizleri terkedip ana kucağına giden "canımız"ın bende kalan gömleğine kokusu kalmasada deli bir özlemle sarılmakta ve bu şarkının dizeleriyle içimi kanatarak kardeşimi düşlemekteyim.

Canım ;Gittiğin günden bu yana geçen bulutlara sen diye bakar, beni ürperten her rüzgardan selamını dilenirim. Ağaçlara sen diye bakar, kuşları sen diye dinlerim. Bir mesaj "huzurlu olduğuna dair" bir ışık gelse senden bize hepimizin yüreğinin yanması biraz olsun hafifliyecek belkide.

Sen gittiğinden beri her şey yarım, herşey tatsız. Düşler bile yerini beklenen sona bıraktı. Hepimiz ayrı bir köşede yaşam kaygısıyla savaşmaya çalışırken senin yokluğun kolumuzu kanadımızı kırmakta. Hayat denilen acımasız canavara daha bir yenik düşmekteyiz her geçen gün. O günden bu yana her şey anlamını yitirdi bir bir. Gülümsemelerim bile yerini buruk tebessümlere bıraktı. Seni andıkça daha bir kanar yaramız, ölümün soğukluğu ve yalnız karanlıklar sarar herbir yanımızı..

Ömrümce "keşke" lerin yer almayacağı; huzurun ve bolluğun olduğu bir yaşam düşledim hepimiz için..Şimdiyse bu düşlerin yerini bir deli özlem sarmakta.

Seni andıkça "seni uğurladığımız her sahne yeniden yaşanır belleğimizde , gidişin ve ardından gelişimiz... Senin bırakıldığın toprağın derinliğinde kaybolur tüm geleceğimiz... Seni bırakıp gelirken ardıma baktığımda gözlerini görür gibiydim". Beni terketmeyin" diye seslenen sesinle birlikte... Şimdi kucağımda gömleğin, karşımda resmin ve kulağımda sevdiğin şarkılar.... Nerelerdesin?

"Seni seven ve gelmesini beklemeden çekip gittiğin" canından çok sevdiğin " o kadın" kendine küskün yoluna devam etmekte... Tek başına ve hatıralarınla birlikte... Kırgın, mutsuz ve özlem dolu... Acısını sarmaya çalışmakta aynı bizler gibi.

Her ne kadar beceremesekte herkes kendi yarasını iyileştirmeye çalışmakta kavuşma saatinin gelmesini beklerken... İnan bebeğim gittiğinden beri hiçbirimizde hiç bir şey değişmedi. Acın hala ilk günkü gibi içimizi dağlamakta ve geceler sensizlikle birlikte içimize oturmakta .

Şimdilik hoşçakal bebeğim gelemediğimiz ve göremediğimiz yerlerde huzurla uyu..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bazen öyle oluyor ki o şarkılar hangi kalabalıkta olursa olayım akar gider gözyaşlarım benden izinsiz....hayatında ölüm acısını tadan her insan gibi acınızı anlıyorum demekten başkada birşey gelmiyor yazmak....yattığı yerde huzur içinde yatsın.

B Gelincik 
 12.09.2009 18:45
 

Bu özlemi en iyi ben bilirim.İlkay Akkayanında sesi yorumu yüreğimi tırmalar. Aynı frekanslarda ve de İzmir den bir arkadaş bulmak çok hoş.Sevgilerimle...Başarılar

ulma 
 10.09.2009 14:45
 

Başınız saolsun, mekanı cennet olsun kardeşinizin. Esma hanımın yazısıyla tanıdım sizi, bilirim çok zordur ölüm, ama anladığım kadarıyla siz çok güçlü bir kadınsınız, acınızı paylaşıyorum.sevgi düşmesin yüreğinizden..

son tual 
 07.09.2009 11:25
Cevap :
Duyarlılığınız için teşekkürler.Ölüm ne yazıkki hepimizin bir gün tanışacağı soğuk yabancı...Andıkça çoook üşüyorum..  07.09.2009 12:01
 

İçim acıdı inanın...Yatağı nur olsun...

Nuray Ors 
 06.09.2009 21:43
Cevap :
Sevdikleriniz yanınızdayken onlara sevdiğinizi söyleyin "yarın keşke dememek için."  07.09.2009 12:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 115
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 679
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

İnzivalarda ve isyanlardayım...Yaşanmış tüm olumsuzluklara rağmen hayata yenik düşmeyen, her töke..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster