Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Aralık '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
3682
 

Bunalıma giren kadınlar ne yapar?

Bunalıma giren kadınlar ne yapar?
 

Canı sıkılan kadının iş güzarlığı..


Şimdiler de bende yeni bir moda, akımı başladı. Ama öyle böyle değil bu akım.

Bu moda akımı yemek yapmak.

Diyeceksiniz ki durup dururken niye bu gayret bu hamaratlık.

Marifet sergileyip duruyorum. Yetinmiyorum resimleyip sizlerin gözlerine sokuyorum. Bakın ben ne kadar marifetliyim diye.

Kendimi birilerine mi beğendirmeye çalışıyorum ne değil mi?

Bilemediniz hiç birisi değil, bu sıraladıklarımı düşünüyorsanız eğer.

Biz kadınların bunalımlara ve sıkıntılara tepkileri farklı farklıdır.

Şöyle alt alta bir sıralarsam eğer:

-En çok Tercihimiz alışveriştir.

Ama bunun için elde para olması gerekiyor değil mi? Yok hiç gerekmiyor aslında. Çünkü bunun yolunu bulduk biz. Giriyoruz bir mağazaya, alacakmış gibi giyip çıkarıyoruz. Sanki alacakmışız ama bir kulp bulup beğenmedim deyip başka mağazaya dalıyoruz. Böyle böyle o anda ki sinirlerimiz ve bunalımımız biraz yavaşlıyor ve normale dönüyoruz.

- İkinci tercihimiz ise kuaför.

Saçımızı hiç yapmadığımız renklere ve şekillere sokarız. Eşlerimizden veya sevgililerimizden duymadığımız, görmediğimiz ilgiyi görür ve yeni biri olduğumuzu düşünerek ferahlamış ve rahatlamış olarak çıkarız kuaförden.
İyi de bunun için para gerekiyor tabi ki.

- Üçüncü tercihimiz de, en yakınımızdakine hayatı zehir etmek.

Bunda da üstümüze yok hani. Kıldan tüyden meseleler sanki ölüm kalım meselesi gibi gündeme getirilir. Çevremizdekilerin canını çıkaracak gibi konuşur, onlara yaşamı çekilmez kılarız. Her şeye bahane bulur illa tartışma içine çekeriz onları. Ama kendini bilen kontrol eden bunu yapmaz tabi ki.

- Dördüncü tercihimiz de, her şeyi bırakır ruh gibi dolaşırız.

Üstümüz başımız dökülür perişan vaziyette dolanır dururuz evde. Pijamaları bile üzerimizden çıkartmayız çoğunluk ile. Tüm gün onlar ile dolanır dururuz. Boş gözlerle etrafa bakar, Her fırsatta uyumaya çekiliriz. Uyudukça uyumak ister ve başımızı yastıktan kaldıramayız. Bu yol en çok tercih edilendir.

- Beşinci tercihimiz, Durmadan yemek yeriz.

Sanki kıtlıktan çıkmış gibi ha bire yeriz. Sanki gramları, kiloları dert eden bizler değilmişiz gibi. Çatlama noktasına geliriz ama hala aklımızda bir şeyler yemek vardır. Bunda çok seçici değiliz ama tercihimiz tatlı çikolatalı şeylerdir.

- Altıncı tercihimiz ki benim yaptığım bu çılgınca yemek yaparız.

Eve sanki bir sürü insan gelecek miş gibi harıl harıl yemekler yaparız. Yiyecek insan olması önemli değil biz yedirecek buluruz. İşte bende böyle biriyim. Çok bunaldığım da kendimi mutfağa atarım. Yaptıklarıma kendim bile şaşarım. Eğer böyle yapmasam ful uyurum bende bunu önlemek için gayretli bir hanım moduna girerim.

Bu halde olmamın yegane sebebi de bizleri teğet geçti denilen krizdir. Maalesef ki bizleri teğet geçmiyor. Büyük bir stres ile baş etmeye çalışıyoruz. İşsiz kalacak mıyız diye kafayı yememeye çalışıyoruz. Kafayı yemiş biri olmak istemediğim için ben de , yemek yapıp sizlere yazıyorum. Bir zahmet sizde okuyun. Beğendiklerinizi evinizde deneyim veya denetin.

İşte arkadaşlar; kriz var kriz ne böyle yemekler yapıyorsun diyen arkadaşlarıma, Veya bakıyorum da yemek tariflerine daldın diyen arkadaşlarıma, Hayırdır marifetli olduğunu yeni mi anladın diyen arkadaşlarıma bir açıklamadır bu..

gülsen tunçkal bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Niye bunalımdasın arkadaşım? Hayat çok kısa, boşver yemeği falan, hayatın tadını çıkarmaya bak. İlla yapacaksan da arada bir bize de gel:= ) Sevgilerimle...

moonlight1 
 22.12.2008 16:42
Cevap :
Tabi gelirim ne demek. Arkadaşım bunalım olmayalım da ne yapalım bu krizde. İşler tekstilde çok vahim her an firmaya kilit vuracak hale geldi tekstilciler. Bu da ister istemez insanı bunalıma sokuyor. Ama meraklanma ben çocuk düzeliyorum o yazıyı yazdıktan sonra kendimde çok yol kat ettim. Ölümden öte köy yok dedim.. Sevgilerimle..  22.12.2008 17:19
 

En fazla, yemek yapıp başkasına yedirmeyi seçiyorlar. Yemekleri yedirecek kimse bulamazlarsa, deliler gibi temizlik yapıyorlar.

Muharrem Soyek 
 19.12.2008 14:37
Cevap :
Aynen öyle onuda ilerleyen günlerde ele alacağım. Kriz derinleştikçe daha ne yollar bulacağız onu göreyim ondan sonra. Söz aramızda hem de öyle bir temizlik çılgınlığı ki anlatamam. Geçen gün sabah saat 6,45 lavaboda su izi kalmış diye tam işe gidecekken başladım lavaboyu temzileyip kurulamaya sonra durdum ve "Güher iyice manyaklaştın çık artık evden" dedim kendi kendime yaa:-) Hayırlısı...  19.12.2008 18:05
 

Seviyorum ben yaptığınız yemekleri fotoğraflar eşliğinde anlattığınız yazıları... Sıraladığınız nedenlerin hiç biri de aklıma gelmemişti... Kafamı dağıtmak için ben de çok sık mutfağa girerim üstelik... Yanlış oldu cümle... Bu ara mutfakta yatıp kalkıyorum...

Ali Gülcü 
 19.12.2008 11:34
Cevap :
Desenize yanlızı değilim mutfakta sitres atan biri olarak :-) Diğer sıraladıklarım da işe yarıyor inanın. Kriz arttıkça bakın daha ne yollar bulacağız ruh sağlığımızı yitirmemek için. Yemek tarif ve resimlerine gelince, Vallahi kızım bıraksa neleri resimleyeceğim ama kızım "Annne yeter artıkkkk" demesi beni frenliyor:-) Hadi bakalım yakında krizin yarattığı mutfak görüntüleri bölümünü açarız artık blogda......  19.12.2008 18:01
 

alışveriş üzerine bende çok macera var, utanmasam yazarım, ama, valla utanıyorum. Varya sepet, yada elim dolu dolu olur ama kasaya yaklaşana kadar kendime on takla tur attırır, kendime hevesimi aldırırım. almak istediğim on parçadan nihayet üçünü alır çıkarım. geçenlerde fark ettim, aynı ürünün bir değil farklı bir kaç marka ve modelinin en aza beş- altı tane almak gibi sağlıksız bir yaklaşımım olduğunu anladım. sanırım yılların birikimi:)) inanırmısın kozmetikte bile aynısı yaptım, benim belim hayatta düzelir mi hiç? nede olsa kk kartı bedava yaa:)))

Ruksan İLDAN 
 18.12.2008 22:02
Cevap :
Bilmezmiyim ne hastalıktır o alışveriş hastalığı. Bütün erkeklerin kesinlikle anlam veremediği ve zevk almadığı yegane güzel uğraş.:-) Aman ha KK'ı bedava değil sakın hesabını şaşırma. Bu arada utanacak ne var ki yaz gitsin biz bizeyiz şunun şurasında. Şimdi ben de merak ettim maceralarını.. Sevgilerimle...  18.12.2008 23:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 96
Toplam yorum
: 562
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2199
Kayıt tarihi
: 13.06.06
 
 

Hayata güleryüzle bakmaktır felsefem ama polyannacı değil. 1961 Sivas doğumluyum, evliyim 2 kızım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster