Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ekim '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
583
 

Bunlar bizim askerimiz değil...

Bunlar bizim askerimiz değil...
 

PKK’nın kaçırdığı askerlerimizin resimleri bazı internet sitelerinde yayınlanıyor!

Askerlerimiz ellerinde çay, güler yüzlü, sıkıntısız ifadelerle çay içiyorlar!

Analarının yürekleri dağlanıyor askerlerimizin, ama fotoğraflara bakılacak olursa hiç üzülmeye gerek yok!

Yahu bu adiler resmen dalga geçiyor bizimle… Bunlar bizim askerlerimiz olamaz. Ben bunu bilir bunu söylerim… Hiçbir Türk askeri bu kadar lakayt olamaz. Şimdi gelin hain saldırının ardından sağ kalan bir askerimiz, o gece yaşananlar için anlattıklarına bakalım.

KÖSTEBEK KUŞKUSU
"Cumartesi'yi pazara bağlayan gece yarısı, birliğimize sızma yaptılar. Çok kalabalıklardı. Ve çok yüklü gelmişlerdi. Biz tepede 50 kişiydik. Uyuma şansımız yoktu. Tepe emniyetini alıyorduk. Çok yakınımızda olduklarını biliyorduk, sesleri geliyordu. Telsiz konuşmalarını da dinliyorduk. Üstlerimizden öğrendiğime göre, içimizden, bizi bilen biri 'Buraya gelebilirsiniz, burası savunmasız demiş... Bir anda geldiler.. Her yerden çıkıyorlardı. Özellikle üst bölgeyi çevrelediler. Biz iki gün öncesine kadar biliyorduk geleceklerini. Çok kalabalıklardı. Adamların nöbet tuttuklarını, doldur boşalt yaptıklarını, şarjörlerini değiştirdiklerini her şeyi gördük. Hem termal kamera, hem nikon hem de gece görüş var. Her şeyi gördük. Bizimkiler sekiz kilometre öbür tarafa 3- 4 tane havan attı."

SAYILARI 150'DEN ÇOKTU
"Gelenlerin sayısı 150'nin üstündeydi diye tahmin ediyorum. Çünkü üç bölgeyi yuvarlak içine aldılar. Hepimiz uyanıktık. Saat gece 12'yi 20 geçe başladı. Saat 4'e çeyrek kala kobra helikopterler geldi. O saate kadar hep savunmaya çalıştık. Mühimmatımız bitti. Bende üç şarjör kaldı. Şehit olan arkadaşlarımızın şarjörlerini aldım. Beş şarjör bitirdim. El bombası pimi çektim. Bir tane hücüm yeleği buldum. Onlar üstten ve arkadan saldırdılar. Biz önden bekliyorduk. Bizim inip, çıkamayacağımız yerlerden geldiler. Bunları önceden tespit etmiştik. Benim onbeş metre ilerimdeydi adamlar. Kürtçe falan konuşuyorlardı. İsimlerini falan hep duydum. Roketleri vardı. Çok sağlam gelmişlerdi. Doçka (bir tür uçaksavar) bile getirmiş adamlar. Çok ağır bir silah. Silahlar, el bombaları... Bizden 7-8 kişi şehit düştü. Biz 50 kişiydik. 20 kişi kaldık. 14'ü hastanede burada. Sağlamlar. Gerisi ya onlarla gitti. Ya da şehit oldu."

YARALILARI TAŞIDIM
"Sonra kobralar bastırmaya başlayınca çocukları aldılar, gittiler. Ben bir tanesini vurdum diye sanıyorum. Çünkü el bombası pimi sesini duydum. On metre yukarımdaydı. Biz aşağıdaydık. Benim yanımda çok arkadaşım öldü. İki tanesini sırtımda taşıdım helikoptere. Onlar gidince sağdan soldan yaralıları topladık. Ben de yaralıyım ama diğer diğer çocuklara göre iyiyim. Sağlığımda bir sorun yok..."

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yeni görüyorum. Yorumlarda size, askerleri vatan hainliği ile suçlamayın diyenler var. Tabi olayların aslı o dönemde bilinmiyordu. Herkes onların kaçırılan masum askerler zannediyordu. Bugün bir tanesi müebbetten yargılanıyor. Bu yazıyı o zamanlar gözden kaçırdığım için üzüldüm. Saygılarımla..

kapattık 
 17.01.2008 8:06
Cevap :
Herkes fikrini söyledi o zamanlarda... Ben olayı analiz ettim ve bu sonuca vardım olay bundan ibaret... Gönül elbetteki böyle bir şey olmasın isterdi ama durum ortada... başarılıar...  17.01.2008 11:10
 

Yazınızı ve yorumları okudum. 1. yoruma verdiğiniz cevapta bu kişilerin üzerine kamuflaj giydirildiğini yazmışsınız. Esir düşen askerlerin vesikalık fotoğraflarını bularak bu resimlerle karşılaştırıp ona göre bu gençlere PKK lı demeliydiniz. Araştırmadan ithamda bulunmak olmamış.

Eşit Ağırlık 
 25.10.2007 19:30
Cevap :
Sanırım bir yanlış anlama söz konusu. Bu gençler bizim gençlerimiz ise ve bu rahatlık içindeler ise ben elbette bahtiyar olurum. Saygılar...  26.10.2007 16:10
 

Yazınızda ve yorumlara verdiğiniz yanıtlarda çelişkiler ve hatta hakaretler var. O resimdeki çocukların PKK'lı olduğuklarını öne sürüyorsunuz. Onlar Türk askeri olamaz diyorsunuz. Pekii, ya onlar esir alınan Türk askerleriyse Ahmet Bey? Vatan haini olarak mı ilan edeceksiniz onları, verdikleri poz için? Yazı ve yorum yanıtlarınızı tekrar gözden geçirin Ahmet Bey! Saygılarımla.

Ümit Culduz  
 25.10.2007 12:47
Cevap :
Kavramları karıştırmayalım. Karmaşa yaratmayalım sözcüklerle... Kimseyi vatan haini ilan edecek durumda değilim. Dediğim gibi Türk askeri iseler bende mutlu olurum elbette. bu konu daha fazla uzamasın Ümit bey. isterseniz bana Gamalı haç'ı öneren şahıstan konuşalım biraz... Saygılar...  26.10.2007 16:13
 

bu resimlerde gördüklerime inanmak istemiyorum...bizim kaharman türk askerimiz bayrağına ,toprağına,ordusuna ihanet etmez , edemez...inşallah bu çocuklar bizim kahraman türk askerlerimizdir..eğer değillersede onlardan gördükleri iki hayatı karşılaştırmalarını isterim.. ya dağlarda o çapulcularla onursuzca hiç uğruna ölmek yada insan gibi yaşarak ölümün bile en güzelini yani şehitlik mertebisini görüp seçimlerini ona göre yapmalarını isterim...ne mutlu türküm diyene...

Emine Çeliksap 
 24.10.2007 23:05
Cevap :
Yorum için teşekkürler. sevgiler...  25.10.2007 0:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 81
Toplam yorum
: 222
Toplam mesaj
: 62
Ort. okunma sayısı
: 1242
Kayıt tarihi
: 17.05.07
 
 

Yaşamın öncelikle sevgiden ibaret olduğunu düşünüyorum. Bunun içindir ki, yaşamak için sev sevmek iç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster