Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
511
 

Bunlar müslümansa ben kesinlikle değilim!

Bunlar müslümansa ben kesinlikle değilim!
 

Yeni yılın ilk gününe çok kötü bir haberle uyandık.

Büyük, güzel dileklerimizle yepyeni bir yılı karşılamış ve yataklarımızdan kalkmıştık ki televizyonlardan evlerimize yansıyan Ankara’daki doğalgaz faciası haberi yüreklerimizi dağladı.

Yeni yıl kutlaması için aynı evde bulunan üniversite öğrencisi 11 kişiden 7’si doğalgaz zehirlenmesi sebebiyle hayatını kaybetti.

Üzücü haberi birebir televizyonda izledikten sonra akşam saatlerinde evime döndüm. İnternet üzerinden farklı gazetelerin haber sitelerine göz gezdirirken haberin ayrıntılarını birkaç farklı siteden okudum.

Hemen hemen tüm gazeteler acıyı aynı cümlelerle ifade ederken; bir gazetenin yansıttığı aynı haberin altında yer alan okuyucu yorumları resmen kanımı dondurdu.

Türk basının içinde “malum gazete” olarak nitelendirebileceğim gazetenin “malum okuyucularının” dünyaya olan bakışları beni kahretti. “İnsanlar nasıl bu şekilde bir bakış açısına sahip olur?” sorusunu kendi kendime sorarken yedim bitirdim resmen kendimi.

Doğalgazdan zehirlenen gencecik insanların ardından okuyuculara ait yorumları aynen yansıtırken, kendi adıma insanlığımdan utanıyorum.

Pirana rumuzlu okuyucu:

“evet yazık hemde çok yazık çünkü onlar uyanık bir şekilde yaşamış olsalardı birazcıkda olsa o gazı fark ederlerdi ama görki işte batı hayranlığı 4 erkek 3 kadın boş bir dairede ne işyapabilir..aynı apartmanda oturan gece ikilere kadar ders çalışan bir öğrenci fark ediyor ve ailesini faciadan kurtarıyor buyrun farkı görün.”

İsmailağa rumuzlu okuyucu:
“takdiri ilahi günahı çok olanın azabı da çok olur”

El-kassam rumuzlu okuyucu:
“kızlı erkekli yılbaşı kutlarken diğer tarafa gidenlere hiç üzülmem. (editör inşallah yayınlarsın.)”

Selden rumuzlu okuyucu:
“bakın şimdi olaya 6 can daha yaşları kaç amaç eğlenmek sonu felaket sorumlusu hiç kimse biraz düşünsek sorumlusunu bulmak kolay aslında batı meraklısı turk milleti haksızmıyım ama dun gece evinde oturp rahmana ibadet etse bu 6 genç islam ahlakı ile eğitilmiş olsa bu sahne yaşanırmıydı ha takdiri ialhi amnnada yınede düşünmek lazım seslenmeden edemiyorum nerdesin ey ulu Osmanlı”

Evet, batı hayranı olan gençlerimiz kızlı erkekli boş bir dairede yılbaşı kutlaması yaparlarken belki de Allah tarafından cezalandırıldılar.

İnsanların bakış açısını görebiliyor musunuz?

Bunlara insan diyebilmek bile çok zor. Kafalarının yıkanmışlığı cümlelerine yansıyan yobazların yazdığı bu yorumların onaylanması da ayrı bir soru işareti…

Birkaç hafta önce “Asmaya, kesmeye geliyoruz!” diye siyasi parti kuranların olduğu bir ülkede bu tip söylemlerle karşılaşmakta çok doğal oldu.

Haberin ve yorumların yer aldığı gazetenin yazarlarından birinin de “çocuk tacizcisi” Hüseyin Üzmez olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Bunlar Müslümansa ben Müslüman değilim açık söyleyeyim!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili genç; Hiç kuşkun olmasın ki o yorumları yapabilenler, müslüman felan degil ler. Daha doğrusu insan da değiller. İnsan olmaları için ne yazık ki şansları da yok. Müslümanım diyebilmek için bunları dışlayabilmek gerek. Oysa eminimki kendini dinci sanan bieçok zavallı alkış tutar. Allah'a havale etmekten başka yapacak yok.

Kamber Güneş 
 03.01.2009 23:22
Cevap :
Yazıklar olsun hepsine.  04.01.2009 12:46
 

Başımızdakiler yetiştirdi bu küçük horozları. Şimdi onların da başına dert oluyor. Nasıl susturulacak belli değil bu sesler. 1500-2000 yıl önceki insanların yaptıklarını yapan, inandıklarına inanan, ceplerinde görüntülu cep telefonları taşıyan insanlara nasıl uyuyor bu düşünceler hiç anlamış değilim. Bu millete bol bol protein iğneleri yapılmalı. Cennet onların olsun, hatta bir an önce gidip otursunlar, sonra yer falan kalmaz, kapıda kalırlar mazallah! Terör örgütü olan başka din var mı?

Saime Eren 
 03.01.2009 21:29
 

Durumumuzun içler acısını anlatan belgesel niteliğinde bir yazı olmuş. Teşekkürler. Cezmi Saday

Cezmi Saday 
 02.01.2009 15:19
Cevap :
Teşekkürler Cezmi Bey.  02.01.2009 18:51
 

Haberi duyduğum an, şimdi kökü küflü kökten dincilerin iftiraları gelecek dedim. Gecikmediler! Lanet olsun. Müslümanlık böyle ise ben dinsizim. Sapıklık, sadistlik, cinayet, taciz-tecavüz, yalan, iftiranın çoğu bu şalvarlılarda. Ne olur çabuk büyüyün, sizler çoğalın. Sizleri dininizden ötürü değil insan olduğunuz için sevelim. Yorum yazanlatın isim ve rumuzları da ilgi çekici. Hepsi aynı mayanın hamurları. Yeni yılını kutluyor yanaklarından öpüyorum.. Sevgilerimle

gülriz 
 02.01.2009 13:18
Cevap :
Çok teşekkürler Gülriz. Yok olmaları dileğiyle.  03.01.2009 0:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 430
Toplam yorum
: 738
Toplam mesaj
: 99
Ort. okunma sayısı
: 2120
Kayıt tarihi
: 18.06.07
 
 

20 Nisan 1989'da İzmir'de doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Karşıyaka'da tamamladı. 20..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster