Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Şubat '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
352
 

Bunun adı demokrasi değil!

Bunun adı demokrasi değil!
 

Fotoğraf milliyet.com.tr'de yer alan "Mehmetçik'ten DTP'lilere Demokrasi Dersi" başlıklı habere ait. Haberde, Gabar Dağında 85 PKK'lı teröristin peşinde olan Mehmetçiklerin, dağın diğer yamacında "Apo posterleri" ile eylem yapan DTP'lilere "Demokrasi Gereği" müdahele etmeyerek demokrasi dersi verdiği vurgulanıyor.

Bence bu demokrasi olamaz. Olaya bakar mısınız; Gabar Dağı'nın bir yamacında Mehmetçik PKK'lı teröristlerle çarpışacak, aynı dağın diğer yamacında sözüm ona Demokratik Çözüm Yürüyüşü adıyla DTP'liler, PKK bayrakları açacaklar. Dağın iki tarafında yer alanların birbirlerinden farkı ne? Biri silahlı, diğeri silahsız. Ama iki tarafta PKK ve Apo posteri taşıyor. Canı pahasına çarpışan Mehmetçiğin gözleri önünde. Üstelik bunu da İçişleri Bakanlığı'nın izni ile yapıyorlar. Belki grubun hepsi PKK bayrağı taşımıyor ancak bayrak taşıyanların diğer 85 teröristten bence hiç bir farkı yok.

Dünyanın hiç bir ülkesinde böyle bir demokrasi ve özgürlük yoktur. Hiç bir ülke binlerce kişinin katili olan bir terör örgütünün ve ele başısının propagandasını yaptırmaz, müsade etmez. Üstelik bunu canını siper eden askerlerinin gözüne sokarcasına, inadına, burnunun dibinde hiç yaptırmaz. Bunun adına da demokrasi denmez.

Çok değil henüz 3 ay önce aynı topraklarda onlarca askerimiz, PKK kurşunları ile can verdi. Şimdi o askerlerimizin kanları üzerinde PKK bayrakları taşınıyor. Bu nasıl bir mantıktır? 20 yaşındaki bu çocuklar ne için can verdi? Bu çocukların aileleri şimdi ne düşünüyorlar? Bu işin çivisi çıktı artık bence. Siyasal hak aramak farklı bir şey, terörizm propagandası yapmak farklı.

Bu manzaraların yaşanacağını bile bile bu gösteriye izin veren İçişleri Bakanlığı, şimdi açıklasın bu resmin anlamını. Bugün buna izin veren, yarın Öcalan'ı Meclis'e sokar. Öbür gün ülkeyi eyaletlere böler. Ve hiç kimse buna demokrasi veya demokratik hak diyemez.

Başkaca bir demokrasi tanımı olan varsa lütfen bana izah etsin...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hiçbir demokrasi kendisini hedef alan yapılanma ve oluşumlara meydan vermemelidir..Selamlar...

Yalnıztürk 
 07.02.2008 19:15
Cevap :
teşekkürler  11.02.2008 8:47
 

size kesinlikle katılıyorum.başlık belki milliyetin hatasıdır.ancak onların oraya kadar gelebilmesi bile düşündürücü.gerçi amaçları kanımca tahrik.eğer asker tarafından engellenmiş olsalardı bu imajımızı etkileyebilirdi.geldiler ve gittiler.onlarca askerimiz şehit olurken nerdeydiler onu sormak lazım aslında bu gölgelere

ERDEM AKBABA 
 07.02.2008 18:38
Cevap :
Tahrik artık boyutunu aşmıştır bence. Teşekkürler...  11.02.2008 8:48
 

KISACA ŞUNU İFADE ETMEK İSTİYORUM.ÜLKEMİZİ YASALARIN BOŞLUKLARINDAN DOLAYI KAOS ORTAMINA SÜRÜKLEYENLERE DEĞİL, YASALARIMIZDA Kİ BU ORTAMI YARATANLARA, BU ORTAMI DÜZELTMEYENLERE " YUH " OLSUN. ŞU MEŞHUR TİRANCILAR VARDI YA, ADAMLARA 25 YIL CEZA VERMİŞLER, 10 YIL SONRA ADAMLAR SERBEST. VAR MI BÖYLE BİR ŞEY YA...GERÇİ TACİZİN BEDELİNİN 57.50 YTL OLAN BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ. ONUN İÇİN HER ŞEY OLUR DEĞİL Mİ? SİGARASIZ VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM DİLİYORUM... ATİLA KARAKULLUKÇU

Atila Karakullukçu 
 07.02.2008 15:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 109
Toplam yorum
: 205
Toplam mesaj
: 53
Ort. okunma sayısı
: 1234
Kayıt tarihi
: 07.07.06
 
 

Yorum yapmaktan ve metin yazmaktan zevk alıyorum. Her insanın yorum yapması kişisel görüşlerini beli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster