Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '06

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
1599
 

Burak Kut: O bir star

Adı: Burak. Soyadı: Kut. Mesleği: Müzisyen ve hakkıyla star!
Ben Burak Kut'un ne yaptığı müziği yeterince bilir(d)im, ne de sesinin bu denli iyi olduğunu. Cemal Reşit Rey'deki koltuklarımıza çakıldık resmen. Bu çocuk inanılmaz bir ses...

Geçenlerde Cemal Reşit Rey'deki "Müzikallerden" gecesine gitmeye heveslendik. Pazar akşamıydı hatta. Malum, evden çıkmanın en zor olduğu akşamlardan. Bir gayret kendimizi sokağa attık. Rahat trafikte Harbiye'ye çok rahat biçimde ulaştık.

Faris Akarsu yönetimindeki Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, neredeyse tam zamanında konsere başladı. Sahnede 100'den fazla müzisyen vardı. Kocaman bir orkestra ve koroyla konser dinlemek, kızımızın solo nağralarıyla idare ettiğimizden, çoktandır unuttuğumuz bir tattı.

Şef, ilk solisti sahneye getirdi: Burak Kut. Gözlük takmış, ama görmeyeli hiç değişmemiş. Sanki daha güleryüzlü, daha babacan bir ruh haline bürünmüş biraz...

"Love changes everything"le başladı. Miss Saigon'dan şahane bir şarkı söyledi sonra: Why God Why? Sırasıyla hep bildik şarkıları, dört solist dönüşümlü seslendirdiler. O görkemli sahnede, devleşen sadece Burak Kut'du.

Adamı farklı kılan neydi? Şu çokca söylenen "it factor" mı, yoksa yılların profesyonelliği mi? Bütün müzisyenlere teker teker gülümsemesi, arkadaşının düşen mikrofonunu fark edip kaldırması mı? Yoksa şarkılara inanılmaz hakimiyeti mi?

Burak Kut, o gece bir tenor, bir orkestra solisti, grubun bir elemanı; ama bir stardı. Takımın en çok parlayan oyuncusuydu. "Ladies and Gentelmen Müzik Topluluğu" üyeleri, hele ismi Onur olan bir müzisyen daha parladı o gece; ama Burak Kut'un sesi de duruşu da başkaydı.

Burak, magazinden uzak, gerçek bir stardı...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Burak Kut kesinlikle Türkiye'nin en iyi ses ve yorumuna sahip müzisyenlerinden biri. Yazınız çok güzel gerçekten..Anlaşılmış sizin tarafınızdan..Umarım ülkeninde büyük bir kesimi tarafından anlaşılır..

nuray sayar 
 26.10.2007 15:42
 

FATİH BEY YORUMUNUZ FEVKALEDE....KESİNKLİKLE BURAK KUT BU ÜLKEDEKİ ENDER İYİ SESLERDEN...UMARIM DAHA İYİ ALGILANACAK VE DAHA İYİ YERLERE GELECEKTİR.... 2000 YILINDAKİ ALBÜMÜ ÇOK İYİ OLMASINA RAĞMEN ALGILANMADI...ŞİMDİ BU YÜZDEN SEVİYESİNİ AŞAĞI ÇEKMEK ZORUNDA KALDI...UMARIM ÇOK DAHA KALİTELİ ESERLERE İMZA ATAR VE ANLAŞILIR.. BİZ ONU ÇOK SEVİYORUZ...S.B.K.K.

nuray sayar 
 23.10.2007 21:46
 

1995 yılında Burak Kut popun kralı olduğu vakitlerde ben 9 yaşında dünyadan habersiz bir kız çocuğu televizyondan hayranlıkla izliyordum "Bebeto'"yu. Bebek yüzlü olduğu için bu lakabı takmıştı birileri çok da yakışıyordu. İnanılmaz bir ses, karizma, efendilik... Burak Kut'a hayrandım ben yıllarca. Sonra siliniverdi ekranlardan. Sesini duyamaz olduk. Yıllar sonra elektirk faturalarını bile ödeyemez halde diye dedikodular duydum. Çok üzüldüm açıkçası. Burak Kut çikita muz diye meşhur olanlardan çok daha fazlasını hak ediyordu. "Tahtalara Vur" ile yeniden çıkış yapmayı denedi ama olmadı. Ve şimdi onun müzikalde arkasında orkestra ile söylediğini duymak beni çok mutlu etti. Sonunda hak ettiği yere geldi ki para şan şöhret derdi olamayan biri. Umuyorum ki insanlar O'nun değerini anlar ve bu ses tekrar hafızalara kazınır, Burak Kut yeniden kulaklarımızın pasını siler...

platonpelin 
 11.05.2007 2:33
 

sizin burada, aramızda yazdığınızı inanın bilmiyordum.çok mutlu olduğumu söylemek isterim.sizi blog haberci listeme ekliyorum.eski zamanlardan bu yana gezi yazılarınızı okuyordum.sağlıcakla kalın.

Hakan Karaduman (Akdenizli) 
 26.12.2006 17:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 29
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 5123
Kayıt tarihi
: 11.05.06
 
 

Benim işim, hikayenizi anlatmak...Mesleğimi soranlara ne diyorum? Gazeteci? Muhabir? Yazar? Televi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster