Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '14

 
Kategori
Tiyatro
 

Buralardan The Four Seasons efsanesi geçti!

 
Hikaye çok tanıdık… Kimileri için ise oldukça sıradan... Jersey Boys için daha çok "sahneye tutkuyu güzelce yedirmiş, çok başarılı bir ekip işi" dersek hakkını vermiş oluruz.
 
 
Şimdilerde  özgüveni yüksek herkesin bir gecede söhret olduğu bir hikaye değil.  Müziğe tutkuyla bağlı dört gencin yoksulluktan yıldızlığa geçişlerini anlatıyor Jersey Boys. Zorlu yolculuklarında, aile, aşk, arkadaşlık ve çıkar ilişkilerinin de en hassas noktalarına dokunuyor.  
 
Beggin, Will You Love Me Tomorrow, Can’t Take My Eyes off of You, Sherry, Big Girls Don’t Cry gibi unutulmaz şarkıların asıl sahibi The Four Seasons grubu…  Grubun hikayesini anlatan Jersey Boys Müzikali  Londra, New York, Las Vegas gibi dünya şehirlerinden sonra İstanbul’a geldi.  4 gün boyunca İstanbul’u  Jersey karnavalına çevirip dün final gösterileriyle birlikte evlerine döndüler.  “1960’larda onları canlı izleyenler ne kadar şanslı” demeye gerek kalmadı. Jersey Boys Müzikali ile 2 saatlik bir The Four Seasons dönemi yaşadık. 4 gencin bu kıpır kıpır hikayesine alkışlarla, eşlik ederken gözlerimizin içinin de güldüğü şarkılarla katıldık.
 
Dün gece Brodway müzikallerini İstanbul’da izleyebilmenin geç de olsa tadını çıkaran bizler, Jersey Boys ekibinin profesyonelliğine de alkışlarımızın yetmediğini düşünerek ayrıldık salondan.  Frankie Valli’yi canlandıran Grant Almirall’ın gerçek Frankie Valli’den çok daha şahane bir sesi olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. 
 
 
 
Broadway demişken...
 
Zorlu Center PSM'de Jersey Boy'dan sonra Broadway'in en uzun soluklu müzikallerinden Cats Müzikali var. 21 Ocak- 2 Şubat arasında izleyebileceğimiz 1983 Tony Ödülleri En İyi Müzikal T.S. Eliot'un Old Possum's Book of Practical Cats adlı eserine dayanan bu gösteriyi kaçırmayın.
 
 
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 48
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 147
Kayıt tarihi
: 25.10.14
 
 

Tiyatro, Müzik, Plastik Sanatlar, Sinema sever, Gezip, görmek anlatmak, fotoğraflamak ister, Şehi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster