Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '10

 
Kategori
Burçlar
Okunma Sayısı
1422
 

Burçlar ve insanlar

Geçen haftalarda burçların gazetelerde veya internet sitelerinde yazıldığı gibi olmadığını iddia etmiştim ve hala bu görüşe sahibim. Örneğin; Balıkların çok duygusal olmadığı gibi oldukça duygusuz ve gaddar olduklarını, başak ların yalnızca erkeklerinde titizlik hastalığı olduğu fakat bayanlarının aksine çok pasaklı olduğu, yay koç ve kovaların özgürlüğüne düşkün olmayıp sadece her şeyi modern görüş çerçevesinde özgürce yaşamayı seven insanlar olduklarını, yengeç erkeklerinin sadık olmayıp aksine en çapkın burç olduklarını ve sadece dış görünüşlerinin etrafa öyle yansıdığını, koç ve yay burcu nun duygusuz ve mantıklı olmayıp tam tersi aşırı duygusal olduklarını, boğaların evcimen değil de gezmeyi çok seven insanlar olduklarını ikizlerin çift karakterli değil de sadece havanın vermiş olduğu bir etkiyle değişken olduklarını hatta akrep ve ikizlerden iki insan olduğu birinin melek diğer ininde çok tehlikeli olduğu görüşüne sahibim. Bir gün gelecek herkes burçlara inanacak. Hatta gözlemlediğim kadarıyla burçlara inananların sayısı her gün biraz daha artıyor.

Burçların var olduğu görüşüne beş yıl önce inanmıştım. Mantık olarakta varoluşunu araştırıp inanma nedenim şuydu; milyonlarca insan vardı dünyada ve bunları ayıran birçok özellikler olmalıydı. Şöyle bir şey düşünün; bir sınıftasınız ve yüz öğrenci var bir şey paylaşacaksınız ve On iki renk olduğunu düşünün bu on iki Rengi yüz kişiye bölüştürün. Burçlarda öyle bir şeydir. Etrafta en çok aslan, ikizler, yengeç, boğa, oğlak ve başak var. İddia ederim ki yay burcu kadını çok az var. Bazen çok sıkılıyorum ne burcusun diye soruyorum yeni tanıştığım birine örneğin balık burcuysa; ben balık burcuyum çok duygusalım, ya da başaksa; ben çok titizim. Gibi şeyler söylüyorlar. Yani herkes böyle bildiği için bunu kullanıyorlar. Tabi bende ki cevap şu; ben katılmıyorum duygusal değiller dediğimde; evet aslında duygusallık yok. Ya da başak olan bayanların arkadaşları yanındaysa; bence yanlış sen o kadar da titiz değilsin diye bir eleştiri geliyor. Tabi daha sonra; evet o kadar titiz değilim açıklaması yapılıyor başak bayanından. İncelediğim burçları ilerleyen haftalarda tek tek özelliklerini buraya yazacağım. Bu yazdıklarım tamamen kişisel bir görüştür.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

merhaba gül hanım, ben sizi uzun zamandır yakından takip ediyorum ve yazılarınızı çok beğeniyorum.Daha öncede başka yerlerde yazılarınızı okudum. oldukça dolsuunuz sizin bilgileriniz den yararlanmak isterim. ve şunuda belirtmeden geçemeyeceğim. İzmir li olduğunuz her haliniz den belli, güzelliğin yanı sıra bir asalet ve zerafet var. Sizde adeta kendimi buluyorum okurken.Çok teşekkür ediyorum gerçekten paylaşımlarınız için.Burçları kimse sizin kadar iyi yorumlamadı.

Selma ALtin 
 13.03.2011 23:33
 

Çok yerinde tespitler yapmışsınız.Terazi" dengeli" derler ama dengesizdir ! Fakat dengesizliğini bilmek önemli bir dengedir. Ben gerçek bir teraziyim,yay burcu olanlar hür,derin algılama gücüne sahip ve çok zeki insanlar.Ben hava gurubu üyesi olarak size bol oksijenli huzurlu bir yaşam diliyorum !

Tanju 
 16.11.2010 5:01
 

Özellikle de başak ve yengeç konusunda.. Ben terazi burcuyum. Terazi ile ilgili görüşlerinizi merak etmiştim ama yazmamışsınız. Gözlemlerinize katılıyorum. Haklısınız..

şule yüksel öztürk 
 13.11.2010 0:20
 

Ben de balık burcuyum ama hiç de öyle hayalci, aşırı duygusal, mantıksız değilim :)

shalimar 
 11.11.2010 11:24
Cevap :
bende zaten değiller diye yazmıştım. sanırım tam olarak okumadınız. hiç duygusal olmadığını mantıklı ve biraz da kırıcılık derecesinde açık sözlüler.  11.11.2010 14:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 48
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 3591
Kayıt tarihi
: 12.10.10
 
 

İzmir'in Buca ilçesinde doğdum. Onbir yıldır İstanbul'da yaşıyorum. Yıllardır edebiyata olan mera..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster