Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ekim '15

 
Kategori
Burçlar
Okunma Sayısı
3439
 

Burçlarımız bize ne diyor? Biz ne anlıyoruz?

Burçlarımız bize ne diyor? Biz ne anlıyoruz?
 

Burçlarla ilgili bazı araştırmalarım oldu. Az çok hayatıma 12 burçtan insanlar girdi, dost,arkadaş vs olduğum karakterini tadığım burçlar var. Merak ediyor insan, bu burçlar ne menem bir şeydir? İnsanlar ilk buluşmalarında neden burç sorarlar? Merak edip, o günkü burcunu okuma isteği neden doğar? İşte ben sizin için araştırdım ve bir takım tespitlerde bulundum.

Benden bir Zeynep Turan, bir Rezzan Kiraz ya da Dinçer Güner gibi yorumlar beklemeyin. Hani şu Merkür gezegenin retrosu varmış, tam karşısında da Neptün geçecekmiş, Mars da tepetaklak olacakmış, 90 derecelik açıyla kosünüsünden geçerken, Güneş onların alayının integralini alacakmış, Dünya da orda safım mal mal bakacakmış tarzında bir yazı yazmayacağım. Unutun bunları. Ben hayatıma girmiş burçların analizini yapacağım. Bakın bakalım sizin de gözlemleriniz aynı mıymış?

KOÇ: Erkekleri inanılmaz kayıtsız kafada tiplerdir. Kadınlarının da erkeklerinden bir farkı yoktur esasında. İç dünyaları epeyce karışıktır. Çok ilişkiyi deneme yanılma usulü yapıp, melemen kıvamına getirebilirler. İlişkilerine başlamadan önce kendileriyle ilgili "Ben çok zor insanımdır" cümlesini ortaya koyar ve onun üzerinden devam ederler. Ayrılma vakti geldiğinde de, "Ee ben sana demiştim baştan" diyerek insanı sinir hastası edebilirler. Para konusunda çok aç gözlüdürler.Para mı aşk mı derseniz,"Tabi ki para" diyebilirler. Şans konusunda da farkında olmadan iyi kapılar açılır onlar için ama gel gör ki her şeyin en mükemmelini aradıkları için, bazı şanslarına burun kıvırabilirler.

BOĞA: Boğa erkeği ilk başlarda aşık olduğu kadına öyle bir davranır ki, sanırsınız siz Venüs'ten güzellik kraliçesi olarak gökten zembille indirildiniz. El üstünde tutar, pohpohlar, ayaklarınızı yerden keser. Ama konu ayrılığa geldi mi, bir anda bir zebaniye dönüşür ve hayatı burnunuzdan fitil fitil getirmesini de çok iyi bilir. Boğa kadını, daldan dala uçan bir leylek istemez. Evinin erkeği, çocuklarının babası bir erkekle evlenmek, onun başlıca hayalidir. Ne kadar aşık olurlarsa olsunlar, mantığımda mantığım ilkesinden taviz vermezler. Kadınları öldüm Allah yavaştır. Onlara şunu al buraya koy derseniz, belki ertesi güne anca yaparlar bunu. Bir fikri varsa, doğru ya da yanlış, onu ölümüne savunur. Kimsenin lafına tahammülü yoktur. Bi bu doğru, bi bu mikemmeldir. Ama vakti zamanı geldiğinde de yanlışını görürse, "Haaa, ben burda yanlışmışım be" demesini bilir. Ama o anda iş işten geçer mi Allah bilir.

İKİZLER: İkizler erkeği için baştan söyleyeyim yapışkan gibidir. Öncelikle değişken laflarını bir kenara bırakalım lütfen. Çünkü onlar sevdikleri zaman inanılmaz centilmen ve çekici bir erkeğe dönüşürler. Sevdiği kadınları el üstünde tutup, tabiri caizse pambıklara sararlar. Yalnız işin diğer tarafı, yani ayrılık kısmına gelindiğinde, kadınların İkizleri arkalarına bakmadan terk etmelerini öneririm. Çünkü ilişkiye başladıklarında el üstünde tutan herif gitmiş, yerine cehennem azabı çektirmeye yemin etmiş biri gelir. Aman aman diyim size. Ayrılmazlar, sürekli sizi üzseler bile çanta gibi yanlarında taşırlar. Kadınları da bi tuhaftır bu burcun. Aşırı dış görünüş delisidir. Ona süslenmek püslenmek de, başka da birşey deme,  o derece. Seksiliğini çok güzel kullanabilir. Yalnız çok kurnazdır, hani gösterir ama elletmez derler ya, ikizler burcu kadını böyledir. Çok gevezedirler. Satış konusunda bir numaralı eleman olabilirler. Enteresan bir şekilde düşüncelerinden dönebilirler. İşlerine ne geliyorsa, bir anda bakarsınız hooop oraya yönelmişlerdir. Çok hassas sinirleri vardır. Psikologlara gidip sorun, hastalarının çoğu ikizler burcudur.

YENGEÇ: Bu burcun erkekleri de, kadınları da inanılmaz duygusaldırlar. Erkekleri, hatayı karşı taraf yapsa da "Sorun sen de değil ben de " diyebilen naif karakterleri vardır. Kafaları sürekli karışıktır. İlişkilerinde eğer ayrılmayı düşünüyorlarsa da, bunu bir türlü beceremezler. Olacağına bırakır, zamanla bu ilişki unutulur, ben de kurtulmuş olurum kafası yaşarlar. Yeri geldiğinde aramazlar, sormazlar. Arada işleri düştüğü zaman bi merhaba der, soğuk soğuk espriler yaparlar ve telefonu kapatırlar. Kadınları daha çok hissetmeyi seçer. Yaşamak ve görmek onun için hayatın olmazsa olmazıdır. Ateşli seks mi, sevgiliyle köz ateşte kahve mi deseniz, kahve der! Kolay kolay kimseye güvenmezler. Onların belli bir kabuğu vardır, o kabuğu delip içeri girmek zordur. Bir de bu burcun kadınları nedense bardağın hep boş tarafını görürler. Niye dolusunu görmüyorsun dediklerinde de "Ama boşşş, sen görmüyor musun?" diye cevap verirler. Dertlerini kimseyle paylaşmazlar. Sürekli onun karşı taraf tarafından anlaşılmasını beklerler. Arada boş atıp, dolu tutturmak isterler. Ama çok iyi anne olurlar, onu da söylemeden edemiycem.

ASLAN: Aslan burcu erkekleri, uç noktalarda mükemmel bir ilişki peşinde koşarlar. Onunla ilişki yaşamaya başlayan kadınlar bir zaman sonra, burcun erkeği tarafından bombardıman şeklinde eleştrilere uğramaya başlarlar. Zavallı kadın neye uğradığını şaşırıp, ilşkilerindeki hataları kendi kafasınca masaya yatırmaya kalkar. Abbovv sen misin düşünmeye kalkan? Aslan burcu erkeği öyle bir manevrayla sizi eleştirilere boğar ki, hata onda bile olsa bir anda suçlu siz olursunuz! Hatta ondan özür bile dilemeye kalkabilirsiniz. Çünkü sizi suçlu ve hatalı olarak düşünmenizi sağlar. Kendisi çok iyi ikna kabiliyeti olan kişilerdir. En iyisi odur, en mükemmeli odur, madem iyi ve mükemmeldir, sen de olmalısındır. Yoksa tekmeyi anında yersin. Siz kendi kendinizi yemişken, bir bakarsınız beyimiz başkalarının kollarına gitmiştir bile. Aslan burcu kadını da az değildir. Lüks, şatafat onun en çok sevdiği şeylerdir. Şöyle, tanımadığınız biri karşıdan size doğru geliyor. Kolunda 20 tane Trabzon burması bilerzik, tek taş yüssük, boynunda mücevherlerle donatılmış bir kolye görürseniz, bu Aslan burcu kadınıdır. Zarafet ister, hoş sohbet ister, ilgi ister, görgü üster, eğitim ister.. İster oğlu ister. Ama iyi insanlardır. Yakından tanıdığınızda sevimli, sıcacık kalpleri vardır. Yalnız evlenmek isterse de, kocası en azından bir Koç mutlaka olmalıdır yani.

BAŞAK: Başak burcu erkekleri de mükemmeli arayan burçlardır. O en doğrudur, siz ona ne derseniz diyin ağzınızla kuş tutsanız bile onun söyledikleri doğru, sizin ki maalesef her zaman yanlıştır. Eğer bir Başak burcu erkeğiyle birlikteyseniz bu nüansa dikkat etmeniz elzemdir. Haa yok abi, ben bu adama çok aşığım bırakamam diyorsanız, e o zaman onun huyuna gitmek zorundasınız. Bir kere bu adamlardan romantik bir iki laf duyamazsınız. Neyse odur. Yani yontulmamış odunun insanlaşmış halidir diyebiliriz onlar için. Ama işlerine gelince de, inanılmaz romantik olabilirler. Şöyle kalplerine dokunan biri karşılarına çıktığı zaman, dünya bir başka döner onlar için. Başak burçlarından ayrılık konuşması beklemeyin. Onlar kafaya ayrılığı koymuşsa, "Olmadı,bitti" der, başka denizlere açılırlar. Ve sizi öyle bir unuturlar ki, esameniz bile okunmaz. Gelelim Başak burcu kadınına. Bekâr burcudur Başaklar. Nerde evde kalmış kız ve erkek görürseniz, burcunu sorun %90'ı Başak'tır. Kalite bu burcun göbek adıdır. Ne olursan ol ama kaliteli ol karrrşiim. Düzen ve intizam hastalarıdır. Temizlik ve plan program bu burçların işidir. Her işlerinde dakiktirler. İlişkilerinde de düzene, temizliğe önem verirler. Başak kadınlarından da duygusallık beklemeyin. Onlar kalplerinin bam teline dokunmayan hiç bir Allah'ın kuluna duygusal bağ kuramaz. O kadar detaycıdırlar ki, milattan önce yaşanmış bir kavganızın bir saniye kesitinde yaşanan bir cümleyi çıkarıp önünüze koyduklarında, hafiften şöyle dimaglarınızda bir durgunluk yaşanabilir. Başak kadını zordur ama evlendiği zaman tam bir aileye dönüşür. Annelik ve eşlik onun görevi olur.

TERAZİ: Terazi burcu erkekleri ilişkilerinde despottur. Kararsızdırlar. Bir konuda karar verene kadar, o iş olur biter ama onlar hâlâ düşünme aşamasında kalırlar. Bu zaman zarfında da başkaları onlar adına karar verir zaten. Bu kararsızlıkları onların ilişkilerinde de vardır. Terazi erkekleri çok sık sevgili değiştirir. Bir işe başladıklarında deli gibi çalışmaya başlarlar ama belli bir zaman sonra hayatın gerçekleri akıllarına gelince, birden işten güçten soğur ve aniden o işi yarıda bırakabilirler. Bu burçtan sevgilisi olan kadınlar çok dikkatli olmalıdır. Eğer Terazi erkeği sizden ayrılmayı kafaya koyarsa, sizi öyle bir terk eder ki, feleğinizi şaşırırsınız. Aşk acısı, ayrılık acısı ve bilimum bütün acılarla sizi başbaşa bırakıp, kendi yollarına devam ederler. Yok kız ağlıyormuş, beni özlemişmiş umurlarında bile olmaz. Terazi kadınları ise, erkekler için ulaşılması zor hedeftir. Erkeğin kalbine giden yolları çok iyi bilirler. Hedeflerine birini koydum muydu, o erkeğin hiç şansı yoktur. Yalnız karşısındaki erkek büyülenmişcesine onu elde etmeye çalışırken, elde ettikten sonra kendilerine ne kadar pahalıya mâl olduklarını sonradan öğreneceklerdir. Çok hızlı karar verirler. Mantıklıdırlar. Girdikleri ortamlarda sözlerini dinletirler. Çok melankolik tiplerdir. Yalnızlığa tahammülleri yoktur. Hiçbir zaman verdikleri saatte orada olmazlar. Meraklı insanlar değildirler.

AKREP: Akrep erkekleri inanılmaz soğukturlar. Gerçekler mi dediniz, işte gerçeğin daniskasını anlatacak erkekler bunlardır. Kızları eğlendirme konusunda ellerine kimse su dökemez. Nerde kikirdeyen kızlar görürseniz, karşısında oturup onları güldüren şebekler bunlardır. Ancak Akrep o sırada gönlünün kadınını aramakla meşgüldür. Bulduğu zaman bırakmaz. Ama eğer evleneceği kız değilseniz, sizi taş duvarlar gibi soğuk ve hissiz bir erkek bekliyor haberiniz ola. Ayrılmayı kafaya koymuşsa eğer, bunun zeminini mutlaka hazırlar. Size öyle şeylerden bahseder ki, kanınız donar. İlişkinizin son demlerinde onu inanılmaz depresif bulursuz. Yanınızda konuşmaz, kaşları çatıktır. Sizin esprilerinize nezaketen de olsa gülümsemez. Öyle bir ruh haline büründürür ki sizi, ilerleyen yıllarda pat diye bile olsa onun karşısına dikilemeyecek pozisyona girersiniz. Evlilikte katı bir baba olur. Disiplin kuralları vardır. Herkes onu saysın ister. Çocuklarına da kendini sevdirmeyi ihmal etmez. Ama onun katı Hammurabi kanunları, yanlış ya da hata yapmayacakları anlamına da gelmez. Akrep kadınları, büyüleyicidir. Karşısındaki erkeği adeta büyüler. Ona ormandan bir odun getirin, yontar ve karşınıza mükemmel bir adam çıkartır. Onun karşısında sözünün eri, dediğim dedik bir erkek değilseniz yandınız. Hiç sersem sepelek erkeklerden haz etmez. Bu burç insanları çok aşırı kıskançtırlar. Akrep kadınlarını tatmin etmek, öyle her babayiğidin harcı değildir. Bu kadınlar evliliklerinin de çok iyi olmasını isterler. Onu göklere çıkardınız çıkardınız, çıkaramadınız sizi yere çakmasını çok iyi bilir. Evliliklerinde de çok kavga olur. Ama ailesini bir şekilde korumasını, kollamasını da iyi becerir.

YAY: Bu burcun erkekleri züppedir. Çok eğlencelidirler, uzun süren ilşkileri severler. Yalnız bur burcun özelliği özgürlüktür. Hiç kimse tarafından kısıtlanmak hoşlarına gitmez. 2 yıl çıktığınız bir Yay burcu erkeğinin, ani bir kararla başka bir kadınla evlenirken görebilirsiniz. Dürüst insanlardır ama kesinlikle eleştiri kabul etmezler. Eğer ayrılmak istediği bir ilişkisi varsa, size bir pislikmişsiniz gibi davranabilir. Küstah ve gaddarca kelimelerle sizi kırabilir. Eğer ayrılık gerekçeniz ondan kaynaklıysa, sizin hiç şansınız yoktur. Olayı tamamen kendi lehine çevirir. Sanki bütün suç sizinmiş gibi, kendisini paklamayı iyi becerir. Giderken de, mutlaka sizin ona geri döneceğinizi ve asla ondan başka biriyle olamayacağınızı falan düşünür. Yay burcu kadını çok sevimlidir. Neşeli, eğlenceli, güleç, sempatik tiplerdir. Çok sıcakkanlıdır, önünde gelen herkesle konuşup kaynaşabilir. Yalnız bu insanların bir de öteki yüzü vardır. Yay kadınları çok konuşur. Hani kadınlar için çok konuşurlar yaftası yapıştırılmış ya, işte bu Yay kadınları sayesindedir. Bu kadınlar bazı zamanlarda hiç istenmeyecek laflar edebilirler. Buna bazen gaf, bazen pot kırmak, ya da yerine göre saygısılık yapmak da denilenilir. Sıkılmazlar, sürekli orda gezeyim, burda gezeyim, onunla buluşayım, bununla görüşeyim derdindedirler. Mesela sevgilisinden ayrılmıştır. Ne yapar Yay burcu kadını? Oturup karalar mı bağlar? Hayır, asla! Hemen yeni bir sevgili peşinde koşar ve hemen ertesi gün bir sevgili bulur. Dünkü sevgiliye de geçmiş olsun der, çünkü o artık geçmişte kalmıştır. Çok çabuk insan değiştirir. Ayaklarının üzerinde durmasını çok iyi becerir. Çok iyi anne olur.

OĞLAK: Oğlak burcu erkeği çok çalışkan ve azimlidir. Sürekli bir şeylerden ders çıkarır. Dikkat kumkumasıdır. İnce eler, sık dokur. Genç yaşta parayı bulan bir çok Oğlak burcu erkeği vardır. Ama onlar ilişkilerinde öncelikle güven duygusunu ararlar. Kıskançtırlar, kolay karar vermezler. Sevgili olacaklar için de, evlenecekler için de karar süreci çok uzun olabilir. Hatta bazıları düşünme modundayken, kız çoktan başkasıyla evlenmiştir bile. Onların ayrılıkları da farklı olur. Ayrılırken vicdan azabı çekiyormuşcasına davranışlar sergileyebilir. Diğer burçların ayrılıklarına nazaran daha yumuşak bir uslüpta ayrılmasını bilirler. Ayrılmalarının en büyük sebebi de, size aşık olduğunu "zannetmeleri"dir. Oğlak burcu kadınları da hedeflerine sinsi sinsi ilerleyen tiplerdir. Yavaş ama emin adımlarla merdivenleri tırmanırlar. Bu kadınlar dışarıdan çok çekingen görünürler. "Seni Seviyorum" cümlesi bu kadınların ağızlarından ancak Çin işkencesi yöntemiyle çıkar. Çalışan Oğlak burçları eğer evlenirse, evlendikten sonra da çalışmaya devam etmek isterler. İnanılmaz tutumludur. Biz ona Var Yemez diyebiliriz. Oğlak kadınları parayı sever. Paralı erkek ararlar. Bulduklarında da bırakmazlar. Sonuna kadar bu nimetten faydalanmanın peşine düşerler.

KOVA: Kova burcu erkeği tiyatral tiplerdir. Bu adamlar özgürlüklerine düşkün, zeki, derinlemesine düşünen insanlardır. Kendi fikirlerini başkalarına empoze edebilmek için kendi çaplarında bir mücadelenin içine girerler. İnsanları etüt etmeye bayılır. Başkalarının duygularını öğrenmek için onları resmen kobay olarak kullanabilir. İsabetli kararlar verebilirler. Kova burcu erkeğiyle bir ilişki de eşsiz güzellikte olabilir. Size hiç olmadığınız bir kişiymişcesine sever. Çok güzel bir noktaya koyar sizi. Hani Don Juan gibi derler ya, günümüz Don Juan'ı olabilirler. Eğer Kova burcuyla ilişkiniz bitmiş ve ayrılır sürecine girmişseniz, bırakın dümeni ona, o sizi terk etsin. Çünkü öyle tiyatral hareketler yapabilir ki size, siz bile olmadığınız bir kalıba girip, ne olduğunuzu, nereden geldiğinizi unutup onun bu artistliklerini izlemeye bayılırsınız. "Sen öyle iyi bir kadınsın ki, değil dünyayı, evreni önüme serseler senin gibi yürekli biri çıkmaz bundan sonra karşıma" diyerek sizi mest edebilir. Kova burcu kadını ise, değişkendir. Sürekli bukalemun gibi renkten renge girer. Çok heyecanlı tiplerdir. Her an kışkırıp büyük bir kavganın içinde, birinin saçını başını yolarken bulabilirsiniz onu. Bazı huyları kötüdür tabi, mesela her şeyi kurcalarlar. Çok derinlemesine inceler ve meraklarını mutlaka gidermek isterlerler. Onun için başkalarının fikri "Çok da fifi" değerindedir. Ne varsa kendi fikrinde vardır. Onunla evlenen kişi, Kova kadını sıkılmasın diye sürekli yeni şeyler üretmek zorundadırlar. Ya kadın sıkılırsa? İşte o zaman mazallah. Onlar için yapılan iyilikler ve kötülükler çok önemlidir. Hafızaları fil gibidir. Hiç birini unutmazlar. Kova burcu kadınını evlilik masasına oturtabilen adam şanslıdır. Çünkü ya onunla evlenecektir, ya da Kova kadını rotasını başka bir tecrübesine doğru kıracaktır.

BALIK: Balık burcu erkeği mütevazidir. Adamın kafasında bir sürü ideali ve hedefi vardır. Hayatı boyunca bunlar için çırpınır durur. Uyumludur, kimseyle işi olmaz. Su gibidir, hangi kaba girse o kabın şeklini alır. Kafasında bir dünya vardır ve o dünyada yaşar dudur. Balık erkeklerinin çeneleri sağlam gelişmiştir. Ben diyim pirana, siz diyin pitbull. O kadar çok konuşurlar ki, siz ne diyeceğinizi bile unutursunuz. Bu adamlara çok fazla sabretmeniz gerekebilir. Hee, eğer ben dünyanın en sabırlı insanıyım uğraşırım diyorsanız, alın Balık burcunu ve onun dünyasına girmeye çalışın. Ayrılmak istediklerinde de, neden ayrıldığını pek anlayamazsınız. Hayalinde canlandırdığı gibi birisi değilseniz, somurtkan şirin gibi hiç açıklama yapma gereği bile hissetmeden basar gider. Adama, neden diye sormaya bile kalkamazsınız. Çünkü o her zaman sizi, kendisi gibi düşünebilecek biri zanneder ve çeker gider. Balık burcu kadınları, hani kafasına vur lokmasını al derler ya, işte onlar bunlardır. O kadar naif, sevecen, kırılgan, sevgi pıtırcığı, hayal perest bir tiptir ki, kimse onu kırmaya yeltenemez bile. O kadar naif olmanın kusurları da vardır tabi. Mesela kalbini kıran biri oluğunda hemen pençelerini görebilirsiniz. Balık burcu kadınlarının öyle bir elektrikleri vardır ki, sanki FBI ajanı gibidirler. Dünyanın en önemli atom bombasının sırrını taşıyor gibi davranırlar. Tabi bu davranışları, insanlarda ona karşı güvensizlik duygularının öne çıkmasına sebep olur. Balık öyle zorlu mücadelelere gelemez. Unutkandır. İlişkilerinde ise, hep sevilmek, korunup kollanmak ister. Erkeğinin sürekli onunla ilgilenmesini beklerler. Görünürde unutkan, sevgiye muhtaç, sürekli yardım edilmesi gereken biri gibi görünse de, o öyle şeytan tüylü bir burçtur ki, ona yamuk yapan kim olursa olsun, gelir, tıpış tıpış, Balık burcu kadının önünde diz çöküp, yalvararak özür diler. Böyle de sağlam bir karaktere sahiptir.

NOT: Bu burçlara şimdilik bir girişti. İlerleyen zamanlarda burçları tek tek ele almayı düşünüyorum. Ayrıca, bu yazdıklarımın çoğu benim gözlemlediğim şeylerdir. Doğrusu yanlışı siz takdir edeceksiniz.

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2341
Kayıt tarihi
: 16.04.13
 
 

Yazar, çizer  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster