Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Nisan '12

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
662
 

Burçların aşka yaklaşımları - bölüm1

Burçların aşka yaklaşımları - bölüm1
 

KOÇ:Koç burcundan olanlar özgür ve canlı insanları severler. Dışadönük ve aktif bir karaktere sahiptirler. Entelektüel kapasiteleri son derece fazla olan koçların dikkatlerini bu alanlardaki farklılıklar çeker. Atak ve ihtiraslıdırlar. Ayrıca koçlar kıskanç oldukları için, vaktinizin çoğunu kendilerine ayırmanızı isterler. Birlikte oldukları insana yön göstermekten, rehberlik yapmaktan ve akıl vermekten hoşlanırlar. Genellikle fikirleri ve tavsiyeleri son derece açıktır. Dürüst ve açık kalpli oldukları için, duygularını ve fikirlerini samimiyetle paylaşırlar. Onlara emirler vermeye çalışmak oldukça yanlış bir tavırdır. Aşk hayatında koçlar bu tür yaklaşımlardan nefret ederler. Bağımsız bir ruh yapıları olan koçlar aslında sadıktırlar ve onlarla ilişki kurmak heyecanla eşanlamlıdır.

BOĞA: Boğalar ilgi duysalar bile karşılarındaki insana bunu belli etmek konusunda aceleci davranmazlar. Oldukça sabırlı insanlardır. Bir boğayla ilişki yaşamak istiyorsanız, sabırlı ve sakin olmayı öğrenmeniz gerekir. Lükse ve maddi değerlere düşkün olan boğalar, kendilerinin aslında her şeyden değerli olduğu hissettirildiğinde, uzun süreli bir ilişki için hazır olmaya başlarlar. İradeleri kuvvetlidir. Saklı kalmış espri yetenekleri ile karşılarındaki insana huzur verirler. Belirsizliklerden ve ani değişimlerden rahatsız olurlar; bu onların dengelerinin bozulmasına yol açar. Bağlılıklarından ve sadakatlerinden şüphe duymanıza hiç gerek yoktur. Aslında oldukça ihtiraslı ve duygusal bir yapıya sahip olan boğalar, buna değer veren insanlarla birlikteyken her anlarını dolu dolu yaşayabilirler.

İKİZLER: Çift karakterli olduklarını her zaman akılda tutmak gerekir. Bir taraftan aşka ve güvenliğe önem verirlerken, diğer taraftan yeniliğe ve değişikliğe ihtiyaç duyarlar. İkizler ile ilişkiyi yürütebilmek için, onların duygusal ve mental ihtiyaçlarını tam anlamıyla tatmin edebilmek gerekir. Dürüstlüğe ve samimiyete çok değer verirler. Gülmeyi, eğlenmeyi, yolculuk yapmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi severler. Kendi gerçek fikirlerini söyleyen kişileri beğenirler. Bir tek konuya bağlanmaktansa, ilginç yeni konular bulmak, onların beğenilerini kazanmak konusunda iyi bir yöntem olabilir. Zaman zaman sert konuşmaktan çekinmezler. Aşırı duygusal insanlarla anlaşmakta zorlanabilirler. Aşkta kıskançtırlar, fakat bunu belli etmekten hiç hoşlanmazlar. Karşılarındakini tatmin edici ve sadık biri olarak görürlerse, kendileri de aynı şekilde davranmak için elinden geleni yaparlar.

YENGEÇ: Yengeç burcundakiler utangaç oldukları için, ilişkinin başlangıcında adım atmalarını ya da beğendiklerini açıkça belli etmelerini asla beklememek gerekir. Direkt yaklaşımları sevmedikleri için aşkta da pasif olmayı tercih ederler. Romantik ve nostaljik yapıdaki bu burç insanları için, geçmiş hakkında konuşmak onların kişilikleri ve yaşantıları hakkında ipuçları elde etmeye yarayabilir. Takdir edildiklerini her fırsatta görmek isterler. Hayır cevabına tahammülleri yoktur. Hafızaları oldukça gelişmiştir ve karşılarındakini çok fazla kıskanırlar. Affetmeleri ve unutmaları zordur. Duygusal olarak bir kez yaralanmaları, ilişkideki tavırlarını değiştirebilir. Koruma ve şefkat duygusu gelişkin olan yengeçler, iyi ebeveyn adaylarıdırlar. İlişkide duygusal ve finansal güvenceye ihtiyaç duyarlar. Bu güveni hissettiklerinde mükemmel bir ilişki için kendilerini paralarlar. 

______________Devam edecek___________________________________

http://alibolat.blogspot.com adresimi de ziyaret edebilirsiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

aşkla ilgili her konuda yazıyorum aslında. burçlar da bir aşka yelken açtığımızda partnerimiz hakkında ilk merak ettiğimiz şey. ileride bu konuya tekrar dönülebilir:)

Ali Bolat 
 13.04.2012 19:54
 

Çok başarılı olmuş yazı burçlar konusunda daha fazla yazmanızı beklerim :)

Birisi Guler 
 12.04.2012 0:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 2045
Kayıt tarihi
: 12.03.12
 
 

Başkalarının hayatlarını, kişiliklerini anlatmak kolay da, söz konusu kendim olunca yazacak çok a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster