Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Şubat '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
843
 

Burdur CHP il başkanı Erman'ı yerinden zıplatan dilekçe

Burdur CHP il başkanı Erman'ı yerinden zıplatan dilekçe
 

Cin Olmadan Adam Çarpmaya Kalkışma Örnekleri...


Burdur CHP İl Başkanı 

Süleyman Ermanı Yerinden Zıplatan Dilekçe 

(CHP İl Başkanı Erman, BURTÜKODER Başkanı Kemal Arslan’ın Lokantasına Niçin Koşar Adım Apar Topar Geldi?) 

Fatih Özcan  

CHP İl Başkanlığı 22 Şubat 2011 tarihinde parti binasında emeklilerle toplantı yaptı. Bu toplantıya çağrının ölçüsünü bilmiyoruz ama soruşturduğumuz bazı emekliler –CHP’li ve üye oldukları halde – çağrılmamışlar. Burada da mı yandaşlık işin içine girdi bilemiyoruz. 

 

CHP emeklilerle toplantı yapıyor ama ilde emeklilerin en etkili ve dinamik örgütü BURTED çağrılmıyor ya da en azından haberdar edilmiyor. İşin doğası gereği BURTED üyeleri toplantıyı dernek yönetimine bildiriyor. Haberleri olup olmadığını, neden çağrılmadıklarını mesele ediyorlar. 

 

Bunun üzerine BURTÜKODER ve BURTED Başkanı Kemal Arslan dernek yönetimini toplantıya çağırıyor ve toplantıda, CHP İl Başkanlığının kendilerine yönelik tecrit –dışlama- uygulamasını tartışılıyor. İl Başkanlığına, bu uygulama ve tutumu protesto eden bir dilekçeyle başvurulma kararı alınıyor. Bilgi kapsamında bir nüshası da CHP Genel Merkezine gönderiliyor. 

 

Arşimed’in Manivelası 

Kurye ile gelen mektubun zarfını ilk açan Yönetim Kurulu üyesi Fikret Güvenli durumu derhal telefonla Başkan Erman’a bildiriyor. Dilekçeyi telefonda öğrenen Erman Arşimed’in manivelasının üzerine basmış gibi zıplıyor. Apar topar soluğu lokantada alıyor. “Ne yapmak istiyorsunuz? Gözünüzü seveyim Genel Merkezin bundan haberi olmasın?” yollu bir süre tartışıyorlar. Sonunda birbirlerine ne söz verdilerse sonunda mutabık kalıyorlar. Ama sonradan bir etken devreye giriyor; Genel merkeze de bilgi zarfı postalanıyor. 

 

Kasımpaşalı gibi yürüyüşüyle, çizmesini aşan kibiri beynine zarar İl Başkanı Erman’ın bu gafları, ne ilk ne de sonuncusu… Parti binasından gazeteci kovmakla ünlü İl Başkanı Erman’la, iktidara yürüdüğünü söyleyen Sayın Kılıçdaroğlu nereye kadar ilerleyebilir? 

 

Yolda Bırakan Güvenilmez Unsur 

Vali Özçimen KıvılcımHaber elektronik gazetesini kapatma davasını kaybettiğinde gerçekleştirdiğimiz basın açıklamasına söz verdikleri halde onikiye beş kala katılmayacaklarını açıklayarak yolda bilmem ne bırakır gibi kaçmalarını kamuoyu henüz unutmadı. Halkın bu derece güvenilmez bulduğu, durmadan insanları kibirinden, öfkesinden, diktacı anlayışından kırıp geçiren, il binasından kovan, insanları durmadan küstüren, birçok gayrimemnun yaratan bir il başkanıyla nasıl iktidara yürünecek aklım eriyorsa Arap olayım. 

 

Ne olmuştu Vali Özçimen Açıklaması arifesinde? 

KıvılcımHaber’i kapatma davası beraatla sonuçlanınca bu baskı ve saldırının cevapsız kalmaması ve kamuoyuna duyurulması için bir platformla basın açıklaması yapmaya karar verilmişti. CHP, GC, ADD, MHP, Köy Koop, Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen ile ilişki kurulmuş, durum anlatılmış ve destek istenmişti. ADD ve GC hariç hepsi de destek sözü vermişti. Bir hafta öncesinde iki akşam basın metni üzerinde mutabakat sağlamak üzere Türk Eğitim Sen salonunda toplantı yapılmıştı. Metin üzerinde ekleme ve çıkarmalardan sonra mutabakat sağlanmış, açıklama gün ve saati de belirlenmişti. Bu toplantılarda CHP’yi Merkez İlçe Başkanı Recep Karakaya temsil etmişti. Toplantının sonuna doğru KıvılcımHaber temsilcisine Gazeteciler Cemiyeti’nin niçin burada bulunmadığı, neden destek vermediği sorusu soruldu. Kendisine haber verildiğini ama icabet etmediği belirtildi. Gerçekten GC de çağrılıydı. Ancak GC Başkanı Ercan Taraşlı “gelirim” veya “gelemem” şeklinde net bir cevap vermemiş, nitekim toplantılara da katılmamıştı. O zaman toplantıda bulunanlarda, onun da eleştirilmesi ve uyarılması gerekir şeklinde bir irade belirdi. Onun için de birkaç söz söylenmesi karar altına alındı. 

 

MHP Kadar Dik Duruş 

MHP il binasında yapılan basın açıklamasına basın mensupları gelmiş ama CHP İl Başkanı ortalıkta gözükmüyordu. Tam açıklamaya geçilecekken İl Başkanı “kurumların kullanıldığı” bahanesiyle toplantıya katılmayacağını bir telefonla bildirdi. MHP, Eğitim Sen, Köy Koop kadar dik duruş gösterememiş, “sözkonusu Valiyse gerisi teferruattır” tekerlemesinin hayata geçmesini sağlamıştı. 

 

Erman’la Nereye Kadar 

Sayın Kılıçdaroğlu’yla bir rüzgâr yakalandığı söylenen iktidar yürüyüşünde bulunan CHP’nin Süleyman Erman tipi il başkanlarıyla nereye kadar gidelebilinir ki? 

Burdur için kaybedilmiş bir 2 yıldan sözedilebilir ancak… 

 

Arap halkları Tunus’tan İran’a, Mısır’dan Libya’ya sırtlarındaki diktatörleri, müstebitleri silkeleyip atmaya başladığı koşullarda sırtındaki 30 yıllık müstebidi 100 yıl önce daha 1908’de şahlanarak yere çalan Türk halkının bir parçası olarak Burdur halkı, tutum ve edalarıyla o müstebitlerin küçük bir numunesini tezahür ettiren Erman gibilere nasıl tahammül edecek merak konusu… 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 511
Toplam yorum
: 126
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 493
Kayıt tarihi
: 04.04.08
 
 

"Cv" Dedikleri Özgeçmişim 1953 yılının karanlık günlerinde Haziran ayının 24. günü, ağaçların mey..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster