Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mayıs '12

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
336
 

Burdur’da “Durgun sulara yolculuk” başladı

Burdur’da “Durgun sulara yolculuk” başladı
 

BAŞKAN AKKAYA İLE BERABER BİSİKLET TURU


Burdur’da “Durgun Sulara Yolculuk” Başladı

Burdur’da Durgun Sulara Yolculuk Projesi kapsamında 43 bisikletli, 3 gün boyunca Burdur ve Salda Gölü'nün çevresini dolaşacak.

Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen Doğayı Pedalla Koru Projesiyle Burdur Gölü ve havzasını korumak için düzenlenen “Durgun Sulara Yolculuk” adlı bisiklet turu başladı.

Eyüp Ural’ın yönettiği Burdur Tanıtım face sayfasının yayınına göre, Bisiklet turu başlamadan önce müzede proje bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bu tür faaliyetlerin artmasını isteyen Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, herkesin doğaya duyarlı olmasını istedi. Doğanın her geçen gün katledildiğini belirten Akkaya, buna hiç kimsenin hakkı olmadığını belirtti.

Bisiklet turuna İzmir’den katıldığını söyleyen Can Sarı, bisiklet kültürünün yaygınlaştırılması için Burdur’a geldiğini söyledi. Tura İstanbul’dan katılan Seçil Öznur Yakan, bisikletle gezerek Burdur’u tanımak istediğini ifade etti. Burdur Gölü'nün çekilmesine dikkat çekmek için bisiklet turu düzenlediklerini aktaran Bisiklet Federasyonu Burdur Temsilcisi Hüseyin Şenol, “bilindiği gibi Burdur Gölü çok kuruyor. Buna dikkat çekerek, Burdur’u tanıtmak için böyle bir tur düzenledik.” Şeklinde konuştu. Bisiklet turundaki amacın doğal güzellikleri tanıtırken doğayı da korumak olduğunu vurgulayan Bisikletle Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Öztürk, bu yüzden yoğun talep olmasına rağmen kontenjanı sınırlı tuttuklarını anlattı.

Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya ve Genel Sekreter İbrahim Şimşek’le birlikte bisikletle şehir turu atan 43 bisikletli, daha sonra 3 gün sürecek bisiklet turuna başladı. Ekip, Burdur Gölü'nün çevresinden dolaştıktan sonra Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'ne ulaşacak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 511
Toplam yorum
: 126
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 494
Kayıt tarihi
: 04.04.08
 
 

"Cv" Dedikleri Özgeçmişim 1953 yılının karanlık günlerinde Haziran ayının 24. günü, ağaçların mey..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster