Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ağustos '11

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
494
 

Burdur Valisi Tapsız, şehit ailelerine ve gazilere iftar yemeği verdi

Burdur Valisi Tapsız, şehit ailelerine ve gazilere iftar yemeği verdi
 

Vali Tapsız, Şehit Aileleriyle Birlikte...


Bugün (13 Ağustos 2011 Cumartesi günü) Burdur Valisi Süleyman Tapsız, Serenler Otel’de gazi ve şehit ailelerine iftar yemeği verdi. 

 

İftar yemeğine, Vali Tapsız, Başkan Akkaya, İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Ekici, AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Öztürk, gaziler ve şehit aileleri katıldı.  

 

Vali Tapsız, bütün masaları tek tek dolaşarak gazilere ve şehit ailelerine hoş geldiniz diyerek halhatır sordu.  

Yemekten sonra yaptığı konuşmada Vali Tapsız, “hoş geldiniz, hepinize hayırlı akşamlar diliyorum.” Dedi. Vali Tapsız, “şehitlerimize Cenabı Hak’tan rahmet diliyorum, mekânları cennet olsun diyorum. Bugün sizlerle bir kez daha beraber olduk. Acılarınızı bir kez daha tazelediniz. Ama şunu unutmayın ki, sizin bu acılarınıza, bu hissiyatınıza ortak olduk. Ortak olmak istiyoruz.” Şeklinde konuştu.  

Ateş Düştüğü Yeri  

Yakmıyor; Sizlerin Acıları Bizlerin Acısıdır  

“Şuna inanmanızı istiyoruz, ateş düştüğü yeri yakmıyor; artık şehitlerimiz belirli günlerde belirli anlarda belirli haftalarda anılmıyor.” Diyen Vali Tapsız, “başta Valiliğimiz olmak üzere devletin her kademesinde şehitlerimize, şehitlerimizin yakınlarına gazilerimize çok önem veriliyor; ayrı bir yer veriliyor. Bu Başbakanlık’tan Cumhurbaşkanlığı’na kadar her kademede gerçekten şehit yakınlarımızla bilfiil ilgileniliyor. Aşağı kademelere de Valiliklere, Kaymakamlıklara bütün devlet birimlerine kadar sirayet ediyor. Şehit yakınlarıyla birebir ilgilenme, onların her sıkıntılarında yanlarında olma talimatı veriliyor.” Diye açıklamada bulundu. Vali Tapsız, “biz de Valilik olarak bütün kurumlarımıza bütün memurlarımıza bunu söylüyoruz, talimat olarak veriyoruz. Sizler bizim annelerimiz, babalarımızsınız. Sizlerin acınız bizim acımızdır.” Diye ifade de bulundu.  

 

Vali Tapsız şu görüşlere yer verdi:  

“Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.”  

“Bakın milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy aynı zamanda Burdur mebusu, Çanakkale şehitlerine yazdığı destanda, “Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber, Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.” Şehitliği bu dizelerinde çok veciz bir şekilde ifade ediyor Ersoy. Bu millet vatanı için, milleti için, inançları için çok şehitler vermiştir. Burada bulunan şehit yakınları olarak sizler bu millet içinde en onurlu, en başı dik insanlarsınız. Sizler hiçbir zaman başınızı yere eğmeyiniz, dik tutunuz. Bizler devlet olarak her zaman sizlerin yanınızdayız. Her türlü sıkıntınızda sizlerle beraberiz.”  

 

Vali Tapsız sözlerine, “ben bu duygu ve düşüncelerle sizlerin mübarek Ramazan ayını tekrar tebrik ediyorum.” Diyerek son verdi.  

Özgün metin, foto ve video için tıklayınız 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 511
Toplam yorum
: 126
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 494
Kayıt tarihi
: 04.04.08
 
 

"Cv" Dedikleri Özgeçmişim 1953 yılının karanlık günlerinde Haziran ayının 24. günü, ağaçların mey..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster