Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Nisan '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
726
 

Burgaz'da bir garip blog yazarı

Burgaz'da bir garip blog yazarı
 

Bütün Ada severlere selamım olsun!


Burgaz ışık ışık solumda, kafamı uzatıp, bilgisayardan izinli gülücükler gönderiyorum Adama; az önce gelmişim canım Burgaz'dan, içim kıpır kıpır, uyku boşuna bekleme, gelmeyeceğim, ben biraz daha kalacağım Adamda!

Saat birdi, saat birde Burgaz yolcusuyduk, bizi Burgaz 'a taşıyan Adem Yavuz vapuruydu. Aşk yanımdaydı, karşımdaydı iki blog okuru; vapur öncesi, içi ve vapur sonrası, Burgaz'a ilk adım, arandım blog yazarlarını, daha daha blog okurlarını; ama yoklardı!

İçimizden birileri belki sessiz sakin gelip gitmişlerdir, gelip gitmişler midir sahiden Burgaz'ın gecesine kalmadan?

Neyse....Ne yapalım ne yapalım, önce Kalpazankaya'ya Sait Faik'ten izinli bir selam verelim. Kalpazankaya'sız Burgaz, Burgaz olmaz değil mi, eksik kalır. Aşk Burgaz'la fotoğraf fotoğraf gülüşüyordu ve ben onların mutluluğunda bir kez daha doğama saygılarımı sunuyordum.

Burgaz'da güneş bizdendi, bulutlar ve hafif esen rüzgar, hepsi bizdendi; köpekler, kediler, atlar, martılar...

Kalpazankaya'da üç dört masa doluydu, masadakilere bir bakış, iki bakış, çok bakış; belki blog yazarı vardır aralarında, belki blog okurları; ı-ıh, öyleyse bırak kendini dedim Aşk'a denize, deniz içi kayalara, daha içi o mavinin, yeşilin sırrına.

Bol fotoğraflı, bol molalı bir saatte çıktığımız Kalpazankaya'dan, tam yarım saatte indik aşağıya.

Ne o, aceleniz mi var? Yoo, Burgaz öyle istedi, biz de tamam dedik. İşte bir vapur daha yanaşıyor Burgaz'a, dedi Aşk, içinde bir blog yazarı olan ve iki blog okuru. Hadi ya!...Ne güzel ne güzel ne güzel, dörttük, yedi olduk Burgaz'da!

Ne çok benle, benlerimle dolaşıyordum Burgaz'da, Burgaz turluyordu bende; ohhhh!...

Arada sıkı tavla oyuncusu okurum fena yendi beni; 5-0 ilk parti benimdi, ama sonrasında 5-1, 5-1 iki partide yıkılan bendim. Benim halime benden çok en tatlı gülen Burgaz'ın ta kendisiydi, sonra Aşk, sonra Güzaltı...Sakine beyaz eşliğinde beyaz beyaz iki türküyü seslendirince Burgaz'a; yaşamak bu, yaşıyorum ben, demek bu!

1. Not: Burgaz'ın güneşli hali çok güzel; ama aylı, yıldızlı hali bir başka güzel, işte az önce o güzelliğin içinden çıktım, çıkıp geldim; geldim mi sahi?

2. Not:

Burgaz perşembe perşembe
bir başka güzeldir,
demiştim, hele aylardan nisansa
ki Burgaz bir kez daha evet,
dedi, ne mutlu beni perşembe perşembe
yaşayanlara, aylardan nisansa da,
doymayın tadıma!

Sakindi Burgaz, içi dolu dolu
bir sessizlikti,
içine girdik,
içinde mavi mavi sakinlikdik,
yeşil yeşil sessizlik, içimiz dolu dolu
daha bir insandık!

Ne Burgaz'ın güneşinden
çekip alabildik bizi,
ne de aylı yıldızlı gecesinden;
bıraksalar ki belki
bırakmak zorunda kalacaklar,
seneye bir başka
nisan perşembesinde Burgazlaşıp,
daha Burgaz Burgaz yaşayacağız.
Ş.Y.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Haberim yoktu.. FOTOGRAFLAR ÇOK GÜZEL... Ada güzel... sevgiyle.

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 24.04.2008 16:10
Cevap :
Burgaz, hüzünlü güzelliğiyle sardı sarmaladı bizi...Bir sonraki Ada turunda gülüşmek üzre...Saygılarımla...  24.04.2008 23:37
 

Hüzünlü yazını okudum ve neler hissettiklerini anladım.Herhangi bir ortamda veya Milliyet BLOG'da bir hareket, bir sosyal birliktelik başlatmak ve hele hayata geçirmek gerçekten zor.Bunu kısa dönemdeki tecrübemle yaşadım o nedenle sizi anlayabiliyorum. Ancak umudu kaybetmemek gerek.Bir başka sosyal aktivitede buluşmak üzere hoşçakal...

TEKBAŞINA 
 21.04.2008 10:44
Cevap :
Perşembe olması etkiledi tabii ki Burgaz birlikteliğini. Ama olsun, biz yine biz bize, Burgaz Burgaz eğlenmesini bildik. O gün Burgaz sanki yalnızca bizimdi, ben bunu hissettim, isterdim ki daha kalabalık o hissi yaşayalım, yaşatalım. Daha önümüzde mayıs var, haziran, Adalar her daim bir başka güzellerdir. Saygılarımla...  21.04.2008 22:56
 

ne güzelmişsiniz siz öyle aldım haberlerinizi. bir dahaki sefere geekirse işten kovdurup kendimi gelecem söz vallahi :))

beenmaya 
 21.04.2008 1:03
Cevap :
Burgaz bizimdi, resmen Burgaz 'ı kapatmıştık. En azından ben böyle hissettim. İnanmayacaksın belki ama, içimde Burgaz Burgaz yaşıyorum İstanbul'u, iş güç boşverlerde.  21.04.2008 23:01
 

Güzel bir nisan gününde burgazda güzel insanlarla önce manzara eşliğinde yürüyüş ,sonra akşam serininde sahil resturaanta muhabbet eşliğinde içkilerimizi yudumllamak,cok keyifliydi.Tekrarlamak dileğiyle.Sevgi ve selamlar.

süleyman aydin 
 19.04.2008 13:34
Cevap :
Güzel insanlarla güzel Burgaz'da var olmak harikaydı, en kısa zamanda yine keyiflenmek için Adalanacağız. Saygılarımla...  19.04.2008 22:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 567
Toplam yorum
: 506
Toplam mesaj
: 77
Ort. okunma sayısı
: 454
Kayıt tarihi
: 07.06.07
 
 

İzmir.  Aşk ve Şiir. Müzik. Kitap. Varlık ve Sözcükler ve .... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster