Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Nisan '14

 
Kategori
Çevre Bilinci
Okunma Sayısı
408
 

Burnunu karıştıran Adamlar

Burnunu karıştıran Adamlar
 

Geçtiğimiz hafta Bodrum uçağında şahit olduğum bir olayı yazıp yazmamak arasında çok bocaladım. Etrafımda bir çok kişiye bu konu ile sorular sordum ve sonunda yazma isteğim galip geldi. Bugünkü yazımda beni çok etkileyen bu olayı sizlerle paylaşacağım.

Sabah uçağa eşimle bindiğimizde pencere kenarında orta yaş üstü bir beyefendinin oturduğunu gördük. Daha uçağa binmeden ,bekleme salonunda dikkatimi çeken bu çok zarif ve iyi giyimli bey yabancıya benziyordu. Üstünde çok pahalı bir takım elbise, elinde çok üst model bir cep telefonu taşıyordu. Saçları çok özenli kesilmiş, elleri manikürlü bu bey sanırım bu hatta ilk defa yolculuk yapıyordu. Zira uçak kalkarken cebinden çıkarttığı bir küçük fotoğraf makinesi ile Bodrum'un havadan fotoğraflarını çekti.

Bu çok elit yolcu ile devam eden yolculuğumuz son dakikalarına doğru bir azap haline gelmeye başladı.

Beyefendi, yolculuğunun son dakikalarında birden elini burnuna götürdü ve karıştırmaya başladı. Ben hayret dolu bakışlarla bu feci olayı seyrederken o burunundan çıkarttıklarını hap yapıp yere atmaya çalışıyordu. Sanırım burnundan çıkanlar pek kuru değildi. Zira adam yere atamayıp, eline bulaşanları koltuğun kenarınına sürmeye başladı bu sefer.

Ben seyrettiğim bu olayın etkisi ile bitap düşmüşken önümdeki adamın kulağını karıştırdığını fark ettim. O da kulağından çıkarttıklarını yerlere atıyordu.

Birden burası Bodrum uçağı değil de çok düşük seviyede bir ulaşım aracı gibi düşündüm. Bazen toplu taşıma araçlarında ter ve vücut kokusundan duramazsınız. O araçlarda bir yerden bir yere ulaşmaya çalışan insancıkların yaşadıkları hayar şartları çok yetersiz olduğu için bu kokuları bir derece mazur görebiliriz. Ama bu çok şık beyefendierin olumsuz koşularda yaşadıklarını sanmıyorum. Hepsinin cebinde ellerindeki pislikleri silecek bir kağıt mendil alabilecek para olduğunu biliyorum.

O zaman neden bu adamlar topluluk içinde burunlarını ve kulaklarını karıştırıyor ve etrafa sürüyor.

Bu olaydan sonra çevremde bir çok kişiye sordum.'Siz hiç topluluk içinde burnunu karıştıran kadın gördünüz mü. 'Diye sorduğum herkes bana 'Hayır 'cevabını verdi. Kimse topluluk içinde bu olayı gerçekleştiren kadın görmemişti.

Olayı sorduğum küçük kızım Burcu yılardır çocuklara eğitim vermenin ve onları çok iyi tanımanın yarattığı bilgi ile olaya şöyle bir yaklaşım getirdi. 'Kız çocukları en fazla 5,6 yaşlarında en son burunlarını karıştırıyor, daha sonra  bu olayı yapmıyorlar. 'Dedi. Bahsedilen yaşlara kadar kız ve erkek çocuklar aynı belirtileri gösteriyormuş, Bu yaştan sonra ise kız çocuklar daha çevreci ve dikkatlı davranıyormuş.

Ben sorunun cevabını bulamadım. Siz biliyor musunuz acaba. Siz hiç topluluk içinde burnunu karıştıran kadın gördünüz mü? Erkekler neden burnunu, kulağını karıştırır.? 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Allah size sabır vermiş, Ben olsaydım adama bir tokat atardım. Tokat atmasaydım, uygarca ikaz ederdim...Daha sonra hostesleri de çağırır, uyanmalarını söylerdim. Giyimine . kuşamına bakan bir adamın temiz ve düzenli olması gerekmez mi?

Abdülkadir Güler 
 29.04.2014 16:33
Cevap :
Sayın Yazarım. ben bir kere Bodrum uçağında arkamdan koltuğumu tekmeleyen çocuğun ebeveynini çok şirin bir şekilde uyarayım dedim başıma gelenleri geçen yıl ki bir yazımda paylaştım blogda. Ben artık kimseye uyarı yapmam. Sadece blogda yazıyorum.Bu benim tek savunmam.Desteğiniz ve yorumunuz için çok teşekkür ederim. Saygılarımla  29.04.2014 17:01
 

Merhaba Gökova...Burnunu karıştıran kadın görmedim...Ama, sokakta yürürken sigara içen kadın çok gördüm...Bu da bana biraz ters geliyor ve kadının zarafetine bunu pek yakıştıramıyorum...Sakın, burun karıştıran erkekleri hoş gördüğümü düşünmeyin...Ben de, zaman zaman Sarayburnu ve de Zeytinburnu'nu karıştırırım.)) Selamlar.

cdenizkent 
 25.04.2014 16:52
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkür ederim Sayın Yazarım. Ayrıca bana bir konu hatırlattığınız için teşekkürler. Bir başka yazımda da sokakta sigara içen kişileri yazacağım. Ben de sokakta sigara içen kadın veya erkek her kişiden nefret ediyorum. Onların sigarasından yanmamak için büyük gayret sarfediyorum yürürken. Siz gene sadece Zeytiburnu ile Sarayburnunu karıştırın.Saygılarımla  25.04.2014 20:31
 

Hayır canım topluluk içinde burun ve kulak karıştıran kadınlar görmedim. Bu olay bir eğitim meselesidir. Doğrusu iğrenç, mide bulandırıcı bir tablo.Selam ve sevgilerimle öptüm.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 25.04.2014 15:51
Cevap :
Sevgili Nahide Hanım, Beyler bana kızmasın ama sanırım hanımlar daha düşünceli bu durumlarda.Yorumunuz için çok teşekkürler. Sevgi ve Saygılarımla   25.04.2014 20:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 825
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1023
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster