Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ağustos '09

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
1130
 

Burs, yurt ve kredi başvuruları öğrencileri çileden çıkardı

Burs, yurt ve kredi başvuruları öğrencileri çileden çıkardı
 

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), 2009-ÖSYS sonrası ilk defa bir yükseköğretim kurumuna yerleşen üniversite öğrencilerinin burs, kredi ve yurt başvurularını internet üzerinden alacağını geçtiğimiz perşembe (13 Ağustos) gününden itibaren kamuoyuna bildirdi. YURTKUR yaptığı açıklamada 14 Agustos Cuma günü saat 14:00"da başlayacak yurt, kredi ve burs başvurularının 25 Ağustos 2009 saat 14:00"da tamamlanacağını bildirdi.

Fakat gelin görünki bu yönde yapılan ilk açıklamalardan bu yana (15 Ağustos 2009 14:00) YURTKUR"un başvuruları alacağı resmi internet adresine girilemiyor. Başvuruların başladığı 14 Ağustos 2009 saat 14:00"da kurumun sitesine girebilmek bir yana başvuruların başlamasından 24 sat geçmesine rağmen ilgili internet sayfasına girmek mümkün olmadı. Şu anlarda bile nadiren kurumun internet sitesine girilse de adaylar başvuruları sırasında diğer sayfalara geçişlerde sorunlar yaşıyor. Yaklaşık 24 saattir denemelerine rağmen başvuru yapmak içn YURTKUR"un resmi sitesine giremeyen öğrenciler çileden çıktı ve adeta saç baş yolmaya başladı.

Böyesine bir yoğunlukla karşılaşacağını bilen resmi bir kurumun neden önlem almadığı ve teknik altyapısını güçlendirmediği ise merak konusu. Yüzbinlerce üniversite öğrencisine kredi, burs ve yurt imkanı sağlayan resmi bir kurumun bu yöndeki ciddi aksaklıkları öğrenciler arasında da espri konusu oldu. Öğrenciler YURTKUR"un teknik altyapısını güçlendirmesi için aralarında para toplayıp kuruma gönderebilecekleri esprilerini yapıyor :)

Umarız YURTKUR bu teknik aksaklığı en kısa sürede giderir ve adayların mağduriyetini giderir. Bakalım YURTKUR bu aksaklık nedeni ile başvuru süresini uzatacak mı?

Ufuk AYDIN
www.OSSservisi.com Editörü

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2466
Kayıt tarihi
: 06.08.09
 
 

1996-2000 Eğitim Fakültesi. Rehberlik Uzmanı. www.OSSservisi.com Sitesi Genel Sekreteri, www.YgsLys..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster