Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Haziran '20

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
37
 

Bursa'da Sinema eğitimi

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde düzenlenen kısa film eğitimleri tekrar başladı.

Bursa'da kültür sanat eğitimleri tekrar başladı

 

 

Eğitimi verecek isim olan Yapımcı Evren Tunçdöken, katılan arkadaşların eğitim boyunca film yapımının başından sonuna kadar nasıl bir süreç olduğunu öğreneceklerini belirterek, "Türkiye'den neden bir tane Ertem Eğilmez veya Woddy Allen daha çıkmasın" dedi.

Kültür sanat etkinlikleriyle Türkiye'de öne çıkan Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikler yeni normalleşme çalışmalarıyla hızlandı. Bursalı sinemaseverlere işin mutfağını öğrenmek için açılan eğitim kursları devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda dönem dönem verilen kısa film yapımı eğitimi bu hafta itibariyle tekrar başladı.

Hababam Sınıfı, Nuh Tepesi, Annem, Konuşan Hayvanlar gibi önemli filmlerin yapımında çalışan Evren Tunçdöken'in verdiği eğitimlere katılım yüksek oldu. 21 hafta sürecek eğitimde öğrenciler; sinema tarihini, kamera kullanımını, filmin prodüksiyon süreçlerini, filmlerin nasıl kurgulandığını, senaryo yazımını ve filmlerdeki ses ve ışık düzenini öğrenecek.

Eğitim süreci hakkında bilgi veren Yapımcı Evren Tunçdöken, "Daha önce de Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yapılan kısa film eğitimimiz yeniden başladı. Katılan arkadaşlarımız bu eğitim boyunca film yapımının başından sonuna kadar nasıl bir süreç olduğunu öğrenecekler. Daha önceki eğitimlerimize katılan arkadaşların film sektörüne girmesine destek oluyorum. Amatör ruh ile bilgiyi birleştirerek daha önce güzel sonuçlar aldık. Şu anda da verdiğim eğitimle aynı süreci tekrarlıyorum. Türkiye'den neden bir tane Ertem Eğilmez veya Woddy Allen daha çıkmasın" dedi.

 Eğitime konuk olarak film sektöründen önemli isimler de dönem dönem derslere katılarak bilgiler paylaşacağı belirtildi.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 83
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 10838
Kayıt tarihi
: 09.05.15
 
 

Bursa'da yaşıyorum, üniversite eğitimi de gene Bursa'da tamamladım, mesleğim olan reklamcılığın y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster