Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Eylül '08

 
Kategori
Yurtiçi Tatil
Okunma Sayısı
1355
 

Bursa-Kurşunlu

Bu gün üzerime düşen binlerce yağmur damlasından sonra yazın bittiği kanaatine hasıl oldum. Yine de sizlere yaz modu ile merhaba demek istiyorum.

Bursa Kurşunluda yaşayanlar bilir. Belediyenin astığı koca bir afiş vardır. Belediyemiz fehs edilip Bursa büyükşehir belediyesine bağlanmayalım diye.
Aynı dertten muzdarip başka belediye isimleri görebilirsiniz bu afişte.

Benim asıl derdim bu afişten çok belediyenin yapmış olduğu hizmetlerin yeterli olup olmadığı...

Gemlik ile mudanya arasına sıkışmış bu sahil kasabası, Yahudi vatandaşlarımızın göz bebeği Burgaz Adasına oldukça benzer. Yerleşim alanı azlığı, Temiz havasından dolayı emlak fiyatları emsal kıyılara nazaran biraz pahallıdır.

Bursa'lı ve civar buraya kafa dinlemeye ve özellikle deniz için gelir.

Çöplerin aksaksız toplandığı, caddelerin bal dök yala cinsinden temizlendiği Kurşunlu, bunca temizliğe ve modernize edilmiş görüntüsüne rağmen sahili leş gibi kokar.

Özellikle Marina kıyısında ikinci yosun denizi oluşmuştur. İnsanlar denize girebilmek için tepelenmiş yosun pisliğini aşmak zorundadır.

Caddeyi süpüren belediye hemen yanıbaşındaki pisliği nedense bir türlü görmez göremez. Kıyılarda birirken pet şişeler ve cam kırıkları sanki çöpten sayılmaz.

Doğal mimariyi bozmamak adına belediye tarafından yapılmış çok hoş barakalar vardır. Bu barakalarda marketinden pastahanesine, Köftecisinden balık restorandına pek çok dükkan açılmıştır.

Civardan gelenlere ve sakinlere hizmet veren bu sosyal tesislerin bazıları sabaha kadar açıktır. Geç saatlere kadar verilen hizmet şirin yeri biraz olsun canlandırmıştır.

Kurşunlu canlanmıştır canlanmasına ama sosyal tesise verilen ismin TAHTALIKÖY oluşu, şuur altında ne izlenim yaratır ! Düşünmek bile istemiyorum...


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

2-3 yıl oldu Kurşunlu'ya gitmeyeli. Ama son duyumlarım denizinin temiz olmadığı yönünde idi. Ben zaten Gemlik Körfezi'nde artık denize girilmemesi gerekir diye düşünüyorum. Gerçekten deniz gözle görülür derecede kirli. Selamlar...

moonlight1 
 11.09.2008 10:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 680
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

1962 istanbul doğumlu, 1982 Pertevniyal edebiyat mezunu. Evli,Mustafa ve Kaan adında iki çocuk sa..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster