Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '18

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Burun Eğriliği Nasıl Tedavi Edilir?

Burun Eğriliği Nasıl Tedavi Edilir?
 

burun eğriliği ameliyatı


Burun eğriliği insanlarda doğuştan gelen bir görüntü bozukluğu olabilir veya sonra kaza gibi olaylar sonucu gerçekleşebilir. Görüntü rahatsızlığı ile şikâyet eden hastalar genellikle burun eğriliği estetiği olmak istemektedirler. Burun bölgesinde ki kemik veya kıkırdak doku kaynaklı bu eğrilik yapılacak bazı cerrahi müdahalelerle ortadan kaldırılmaktadır. Hastaların bölgesel anestezi ile uyuşturulup cerrahi müdahalelerin yapıldığı tedavi yöntemlerinin sonuçlarından günümüzde hastalar oldukça memnundur. Hastaların şikâyetlerine göre ve nasıl bir görünüm istediklerine bağlı olarak yapılan müdahalelerde başarı oranı ciddi bir şekilde fazladır.

Tedavi öncesi tanı ve inceleme
Burnundan dolayı şikâyeti olan hastanın önce yüz ve burun analizi yapılarak gerekli tanı yapılır. Uzman doktor tarafından konulan tanılar ile hangi gerekli işlemlerin yapılacağı belirlenir. Burada en önemli konulardan birisi Nasal kanalların gerekli uygunlukta açık bir şekilde olup olmadığına bakmaktır. Bu işlem ile hastanın daha rahat nefes alması için uygulanmaktadır. Operasyon bittiği zaman hastanın yeni burun eğriliği ortadan kalkmış burunun görseli bilgisayar üzerinde gösterilir ve hasta bilgilendirilir.

Burun eğriliği ameliyatı nasıl gerçekleşmektedir?
Öncelikle operasyona başlamadan önce uzman doktor hangi anestezinin uygulanacağına karar verir. Bu kadar genellikle daha rahat çalışılması için narkoz şeklinde olmaktadır. Fakat bazı doktor bunun yerine lokal veya genel anestezi uygulayabilir. Problem eğer burun mukozası bölgesinde ise eğrilik olan alanda kesikler ile tedaviye başlanır. Daha sonrasında burun ekseni düz bir şekilde yerleştirilir. Yapılan müdahalelerden sonra kesikler kapatılır ve tutması için özel atel atılmaktadır. Bunun nedeni iyileşme sürecine yardımcı olması ve burnun yeni şeklinin sabit durması içindir. Problem eğer kemik yapısında ise bu durumun bazı riskleri vardır. Kemik yapının anesteziye karşı direnç göstermesi durumu söz konusu olabilir. Bu durumda bazı yan etkiler meydana gelmektedir. Göz tahrişi, yaranın enfeksiyon riski veya şiddetli ağrılar görülebilir. Fakat bunların kesin şekilde olacağı anlamına gelmez. Burun eğriliği düzeltilmesi ameliyatı sıkıntısız bir şekilde geçebilir ve bu biraz vücudunuz tepki vermesine bağlıdır. Tedavi sonrası hastalar hassas olan yeni burunları konusunda dikkatli olmalılar. Bazen ağrılar ve akıntılar olabilir fakat çok ciddi derecede olmayacaklardır.

 

Web Sitesi

İnstagram

Facebook

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 56
Kayıt tarihi
: 09.09.17
 
 

1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Akdeniz, 1996 – 2000 yılları arasında, Kocae..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster