Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Kasım '16

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
76
 

Burun estetiği ameliyatında doğal görünüm ve burun dolgusu uygulaması

Burun estetiği ameliyatında doğal görünüm ve burun dolgusu uygulaması
 

Burun estetiği ameliyatında doğal görünüm


Kısaca anlatmak gerekirse, Rinoplasti yani estetik burun ameliyatı, burun kıkırdak, kemik yapısı ve doku şekillendirme prosedürlerinin tamamıdır. Burun estiği ameliyatı ile var olan şekil bozuklukları ile birlikte de anatomik eğiklerin oluşturduğu fonksiyonel sorunlarda giderilebilir. Günümüzde bir çok doktor ameliyat öncesi modelleme teknolojileri ile rinoplasti sonrası çıkacak görünümü kişilere gösterip değerlendirme fırsatı bulmaktadırlar.

Burun estetiği cerrahi ve ameliyatsız uygulamalar olarak iki gruba ayrılabilir.

Estetik Burun ameliyatı

Tam teşekküllü bir hastane ameliyathanesinde uzman doktorlar tarafından, tam anestezi altında yapılabilen burun estetiği ameliyatı “kapalı” ve “açık” teknik olarak iki şekilde uygulanmaktadır. Açık operasyonda burun deliklerinin birleşiminde küçük bir kesi olarak yapılmakta içyapıya müdahale olanağı daha fazla olduğu için köklü değişiklerde genelde bu yöntem tercih edilir. Kesi izi zamanla belirli belirsiz olacak ve konum itibari ile görülmeyecektir. Kapalı burun ameliyatında ise kesiler burun içinden yapılacağı için diğer yönteme göre şişler ve morlukların seviyesi minimal olmak ile birlikte iyileşme süreside diğer girişime göre çok daha hızlı olacaktır. Bu teknik genelde burunda küçük değişikler yapılacağı durumlarda kullanılır (burun ucu ve sadece küçük burun sırtı), yapılacak girişimin şeklini doktorun deneyimi yapılacak işlemin derecesi belirleyici rol alır.

Bilinenin aksine burun estetiği ameliyatı sonrası ağrı sızı genelde az olur, iyileşme oldukça hızlıdır, hatta hasta aynı gün taburcu edilerek, 3 gün sonraki ilk pansumana kadar basit ağrı kesiciler verilir. Eski yıllara nazaran burun içine içinden hava akışına engel olmayan implantlar yerleşerek, iyileşme süresince konfor sağlanır. Şişlik ve morluk giderici kremler süreci hızlandırır. Her cerrahi ameliyatta olduğu gibi bu operasyon sonrası doku kemik kıkırdak iyileşmesi süresi oldukça uzun sürecektir. Burnun nihai yeni şekli o zaman ortaya çıkacaktır.

Doğal Görünen Burun Estetiği İçin Detaylar

Estetik burun operasyonu ile doğal görünen ideal bir burun için en önemli etken yüz ve burunun çevresi ile uyumudur. Dünyada her insanın yüz anatomisi ve burnu bir birinden farklı olsa da burun genelde en merkezde yer alır. Burun ucunun kalkık lığı gözler arasındaki mesafe yüzün genişliği ve şekline uygun yapılan burun şekillendirme ile kişiye yakışan doğal ve güzel bir burun şekli elde edilebilir, beğendiniz birinin burnu sizin yüzünüze yakışmayacağı için aynı tip de burun şekilleri doğallıktan uzak ve uyumsuz gözükecektir.

Ameliyatsız uygulamalar

Dolgu gibi estetik medikal materyaller ve kişilerinin kendi yağ hücrelerinin zenginleştirilemesi soraası buruna şekil vermek ihtiyacı ile uygulanabilmektedir. Bu türde ameliyatız klinik uygulamalarda lokal anestezi kullanılır ve işlem oldukça kısadır. Uygulama sonrası kişi günlük yaşamına hemen dönebilir. Bu uygulamalar genellikle burun estetiği sonrası ortaya çıkmış küçük kusurları gizlemek için tercih edilmektedir. 

Unutulmamalıki sağlık güzellikten önce gelir ve riski atılacak kadar değersiz değildir. Mutlu huzurlu sağlıklı bir hayat dilerim.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
www.estetik-ankara.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 967
Kayıt tarihi
: 29.11.15
 
 

19 Mart 1970 tarihinde Niğde'de doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Eskişehir'de tamamladım. Dah..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster