Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mayıs '20

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
25
 

Burun Estetiği Fiyat

Burun Estetiği Fiyat

Burun estetiği ameliyatlarında hastanın muayene bulguları son derece önemlidir. Hastanın burun deformasyonu, talepleri, istekleri, yapılacak müdahalenin ne olduğu bunları bilmeden net fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Burun estetiği ameliyatını belirleyen faktörler ise hastane seçimi, doktor tercihi, kullanılan teknik, kullanılan malzeme, yapılan estetik müdahale, alınan hizmete bağlı olarak değişebilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı olacak kişilerin genel şikayetlerine bakacak olursak burun kemeri, burun ucu düşüklüğü, nefes alma sorunları, burnun yayvan ve geniş olması, burun uzunluğu, burun genişliği gibi sorunlar karşılaştığımız en sık sorunlardır. Bu ameliyatlar tek tek düzeltileceği gibi biden fazla hatta tüm bu şikayetlere sahip kişilerin burun estetiği ameliyatı tamamının düzelmesi mümkündür. Ameliyat genel anestezi altında ortalama olarak 2 veya 2, 5 saat sürmektedir. Ameliyat esnasında burun içerisine silikon tampon koyulmaktadır ve burun dışarısına etel yerleştirilir. Atel ve tamponlar ameliyattan 7 gün sonra çıkarılır. 7. Günden sonra hasta çalışabilir normal hayatına dönebilir.

Burun Estetiği Doktor Seçimi

Burun estetiği ameliyatlarında doktor seçimi çok önemlidir. Doktorun kullandığı teknik ve muayenesi sırasında yapılacak işlem hakkında sizi detaylı bilgilendirmesi hem sizin hem ailenizin bu ameliaytı olmanızda içinizi rahatlacak önemli huşulardan birisidir. İlk burun ameliyatının tecrübelli ellerde yapılması son derece önemlidir. Revizyon dediğimiz düzeltme burun estetiği ameliyatı burun estetiği olacak kişilerin en çok zorlandığı ve psikolojik olarak kötü etkilendiği bir durum olmaktadır. Revizyon burun estetiği ameliyatları daha zor olması ile birlikte fiyatı arttıran en önemli faktörlerden biri olabilmektedir. Hem zorlu süreci yeniden yaşayıp hem daha fazla para ödemek elbette hiç birimizin istediği bir durum değildir.

Burun Estetiği Kullanılan Teknik

Burun estetiği ameliyatlarında kullanılan teknik son derece önemlidir. Açık ve kapalı teknik burun estetiği ameliyatı yapılabilir. Açık teknikte burun ucu kesilerek burun ucu kas ve bağları ölür ameliyattan sonra iyileşme süreci tamamlandıktan sonra burun ucu hissizliği olabilmektedir. Şişlik, morluk kapalı tekniğe göre daha fazla olmaktadır ve burun ucu kesilmesi güneşe de bağlı olarak kesi yerinde iz olabilmektedir. Kapalı teknik burun delikleri içerisinde yapılan ameliyattır burun ucu kesilmez ve tüm müdahale burun deliklerinin içerisinden yapıldığı için burun ucunda his kaybı olmaz bu doktorun görüş açısını zorlaştırsa da açık tekniğe göre daha zor olsa da hastanın iyileşme sürecinin rahat geçmesini sağlamaktadır.

Doç.Dr. Süleyman TAŞ

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah,

https://www.suleymantas.com.tr/burun-estetigi-fiyatlarini-belirleyen-faktorler/

https://www.tasklinik.com/burun-estetigi-fiyatlari/

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 85
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 46
Kayıt tarihi
: 01.03.14
 
 

Doç.Dr. Süleyman TAŞ, başarıyı kendine ilke edinmiştir. Türk ve Avrupa Plastik Cerrahi Dernekleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster