Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Temmuz '16

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Burun Estetiği Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Burun Estetiği Fiyatları Neye Göre Belirlenir?
 

Burun Estetiği Fiyatları Neye Göre Belirlenir?


Burun estetiği günümüzde estetik ameliyatlar içinde en fazla talep gören ve en fazla yaptırılan operasyonlardan biridir. Buna sebep olan etken burun yapısının yüzü tamamlayacak bir özelliğe sahip olmasıdır. Kişide yüze anlam katan ve kişinin ifadesini şekillendiren bir organdır. Bu operasyon sayesinde kişilerin kendilerine ait özgüveni artar ve sosyal yaşamı renklenir. Burun estetiği ameliyatlarının zorluk derecesi ve burnun yapısında gerçekleştirilecek işlemlere göre farklı fiyatlar uygulanabilir.

Ameliyattan önce fiyat konusunda sabiti bir fikir yürütülmesi yanlış olur. İnsanlarda yüz yapısı ve burun yapısı herkeste farklı olduğundan buna standart bir fiyat uygulanamaz. Hastaların yapması gereken önce bu konuda deneyimli bir burun cerrahıyla iletişime geçmeleridir. Ameliyattan önce gereken incelemeler yapılmalı ve burun yapısı değerlendirilmelidir. Burun estetiği tamamen estetik kaygıyla yapılırsa, bunun bedeli sağlık sigortası üzerinden karşılanamaz. Ancak burundaki solunum zorluklarından dolayı yapılırsa ve beraberinde sinus patolojileri de mevcutsa, sadece belli bir miktarı için sigorta şirketine başvurulabilir. Bu konuda her zaman olumlu yanıt gelmemektedir.

Burun estetiği ameliyatındaki öncelik ne olmalıdır?

Burun estetiğinde hastaların önceliği her şeyden önce ameliyatın başarısı olmalıdır. Çünkü ameliyatın sonucundan memnun kalınmazsa, ödenen fiyatın herhangi bir önemi kalmaz. Burun yüzün odak noktasında yer almaktadır ve yüzden en çok rol çalan organdır. Ameliyat sonrası olumlu ya da olumsuz olarak  hastanın psikolojisini etkilemektedir. Başarılı bir burun estetiği ile hastalar buna ne kadar bedel öderlerse ödesinler, bu önemsiz olacaktır. Hastalar sonuçtan mutlu oldukları kadar, çevrelerinden aldıkları tepki de o doğrultuda olumlu olacaktır.

Burun estetiği fiyatları neye göre belirlenmektedir?

Burun estetiği ameliyatında maliyetleri belirleyen bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurların başında burun estetiği cerrahının bu alandaki başarıları ve deneyimidir. Bu faktör burun estetiği ameliyatının başarılı olmasını sağlayacak önemli bir unsurdur. Bu nedenle, bunun fiyatlara yansıması oldukça doğaldır. Diğer bir unsur operasyonun gerçekleştirileceği hastanenin yeterli tıbbi donanıma sahip olması ve ameliyat ekibinin bu konudaki tecrübesidir Ameliyattan sonra % 100 başarı ve memnuniyet için bu unsurların bir arada olması gerekir.

Bunların dışında ameliyatta kullanılan teknik, hastanın burnunda yapılan işlemler fiyatların belirlenmesinde büyük önem taşımaktadır. Ameliyat sırasında burun kemiklerinde kırma yapılmadan sadece törpülenmesi ve burnun yeniden şekillendirilmesi özen ve dikkat isteyen bir çalışmadır. Bu çalışma hem burundaki şişlik ve morlukları azaltıcı, hem de hastanın normal hayata daha hızlı dönmesini sağlayan bir yöntemdir. Fakat bu yöntem tecrübe gerektirdiğinden, burun estetiği fiyatlarında yansımaları olacaktır.

Burun estetiği yaptıramaya kara verenlerin önceliği iyi ve deneyimli bir estetik cerrahla iletişim kurmak olmalıdır. Bu ameliyatın fiyatı son aşamada düşünülecek bir detay olmalıdır. Çünkü bu operasyon herkes için farklı standartlarda uygulanacak bir ameliyattır. İstenmeyen sonuçlar alındığında revizyon burun estetiği operasyonu için ödenecek olan paralar çok çok daha yüksek miktarlarda olacaktır.

Burun estetiği her hastaya özel planlama yapılan, her aşaması farklı bir uygulamadır. Hastalar ameliyattan önce ve sonra her aşamada burun estetiği cerrahıyla iyi ilişkide olmalı, sağlıklı iletişim kurmalıdır. Burun estetiği sayesinde hastanın görünümünü güzelleştirecek, hastayı ve doktoru memnun edebilecek sonucun alınması için her şeye dikkat edilmelidir.

Ameliyat sonrasında komplikasyonların önlenmesi, uzun dönemde burunda sorun yaşanmaması için burun estetiği fiyatından önce bunlara dikkat edilmelidir. Ameliyat için değerlendirmeler yapıldığında, fiyatlar belirlenecektir. Ancak ameliyattan elde edilecek sonucun sizleri memnun etmesi her şeyden daha önemlidir. Başarılı geçen burun estetiği ameliyatından sonra hastaların tek düşüncesi yeni şekillendirilen burunları olacaktır. Başarısızlık elde edilen bir burun estetiğinde ise, hiçbir şeyin önemi yoktur.

Prof. Dr. Selçuk İnanlı

Kulak Burun Boğaz Baş Boyun ve Yüz Plastik Cerrahı

Estetik konusunda bize soru sorabilirsiniz: selcuk@selcukinanli.com

Tel: 0 (533) 151 04 09

Site:            http://www.selcukinanli.com/

Instagram:  https://www.instagram.com/rinoplasti/

Facebook:  https://www.facebook.com/prof.dr.selcuk.inanli/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 48
Kayıt tarihi
: 09.06.16
 
 

Kulak Burun, Boğaz, Baş ve Boyun Cerrahisi altında ağırlıklı olarak yüz plastik cerrahisi ile uğr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster