Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Haziran '20

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
37
 

Burun Estetiği Karar Verme

Burun Estetiği Ameliyatı Olmak İçin Karar Verme

Burun estetiği ameliyatı olmak için karar vermesüreci son derece önemli. Kesinlikle 3 - 5 ayda karar verilebilecek bir süreçdeğil. Burun estetiği ameliyatı olma isteği, ergenlik hatta çocukluk yıllarında yaşanılan travmalarla baş gösterir. Ve uzun yıllar istek olarak kalır. Kendinizi hazır hissettiğinizde, isteğiniz bir tık üste çıkıp tabir-i caiz ise  tak ettiğinde artık detaylı araştırmalara başlarsınız.

İlk olrak burun estetiği ameliyatı gerçekten gerekiyor mu? Detaylı muayene sonrasında doktorunuz tarafından detaylı incelemeler yapılır ve muayene bulgularınız ameliyat olmak için uygun olduğunuzu ve bu ameliyatı olmanız gerektiği yönünde ise ameliyat planlamanız yapılabilir.

  • Burununuz gerçekçi kusurlara sahip mi?
  • Sizi rahatsız eden önemli konular?
  • Ameliyat önce ve sonrasında ki sabırlı sürece kendinizi hazırlayabilecek misiniz?
  • Yakın çevreniz burun estetiği olmanız hakkında ne düşünüyor?
  • Burun estetiği olmaya karar verdiğiniz mi? Yoksa hala istek olarak mı devam ediyor?

Çevrenizde burun estetiğiameliyatı olan birileri var mı?

Çevrenizde burun estetiği ameliyatı olan bir kişi var ise bu sizin sürecinizi oldukça kolay etkilemektedir. Size referans olabilir ve süreç hakkında daha önce yaşadıkları hakkında sizi hem olumlu hem de olumsuz yönde bilgilendirecektir. Yapmanız gerekenler ve yapmamanız gerekenler hakkında doktor tavsiyesi dışına çıkmayınız ancak bazı durumlar için ameliyat öncesinde yakın çevre ile bu konuda iletişime geçebilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatı olmak için karar verme de yeterli bilgiye sahip misiniz?

Burun estetiği ameliyatı olacak kişilerin bu ameliyat hakkında bilgi sahibi olmamaları veya yanlış bilgi ile dolu olmaları bu ameliyat için uygun adaylar olmadığını göstermektedir. Biz bu tür hastalar için en az 3 – 4 farklı doktor tarafından muayene olmalarını ve yapılacak ameliyat hakkında daha detaylı bilgi almalarını tavsiye ederiz. Bu sadece burun estetiği için değil diğer estetik ameliyatlar için de geçerlidir.

 Gerçekten hazır mısınız?

Burun estetiği ameliyat olmak için gerçekten hazır mısınız? Bu süreç ve devamında kendinizi psikolojik olarak hazırlamanız gerekebilir. Özellikle bir anda burun ve yüzde yapılan değişmeler insan hayatında sorun yaşamasına neden olabilir her ne kadar güzel burun olsa da atel ve tamponlar alındıktan sonra hasta kendini garip hissedebilir. Bu durum hastanın yıllardır aynı olan burun ve yüz ifadesinin bir anda değişmesidir. Ancak elbette bu his kalıcı değildir 2 – 3 gün içerisinde yeni güzel burnunuza alışarak süreci tamamlamaktasınız.

Doç.Dr. Süleyman TAŞ

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah

https://www.suleymantas.com.tr/burun-estetigi/

https://www.tasklinik.com/burun-estetigi-ay-ay-degisim/

Ayfer Gözübüyük, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 85
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 46
Kayıt tarihi
: 01.03.14
 
 

Doç.Dr. Süleyman TAŞ, başarıyı kendine ilke edinmiştir. Türk ve Avrupa Plastik Cerrahi Dernekleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster