Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mayıs '20

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
14
 

Burun Estetiği ve Sigara

Burun Estetiği ve Sigara

Burun estetiği ameliyatı ile sigara asında bir biri ile çok alakalı bir ikilidir. Belki daha önce size söylenmeyen veya okumadığınız durumlardan bahsedeceğim. Sigara tüketimi hatta tüm tütün ürünleri, teknolojinin ilerlemesi ile sigara yerine kullanılan elektronik sigara tüketimi de dahil içerisinde bulundurdu alerjik ve zararlı maddeler ameliyatın sonucunu doğrudan etkilemektedir. Bu yüzden biz TAŞ estetik kliniği olarak burun estetiği dahil tüm cerrahi ve cerrahi olmayan estetik işlemleri sadece sigara kullanan hasta sigarayı bıraktıktan 6 ay sonra yapabilmekteyiz.

Sigaranın zararlı maddeleri vücuttan 6 ay sonra temizlendiği için bu süreç tam olarak 6 aydır. Ancak farklı duyumlar almış olabilirsiniz. Ameliyattan 2 gün önce bırak yeter, ameliyattan 2 hafta önce bırak yeterli, ameliyattan 10 gün önce bırakman yeterlidir gibi ancak bu hasta ve hastanın iyileşme süreci için son derece tehlikelidir. Burnun biraz fonksiyonel özelliğinden bahsetmem gerekmektedir. Burnun hava yolunda konka dediğimiz buruna giren sıcak veya çok soğuk havayı dengelemeyi sağlayan bir diğer ismi ile burun etlerimiz çok çalıştığı zaman şişer ve büyürler bu durum hastanın nefes almasını engeller ancak sadece çok çalıştığı değil hastanın alerjik hastalığı varsa, sigara kullanıyorsa burun etleri şişer bu yüzden ameliyattan önce sigara bırakılmalı ve alerjiniz var ise tedavi edilmelidir. Aksi durumda burundan yeniden, yeniden ve yeniden ameliyat olmanız gerekebilir. Burnunuz estetik olarak çok güzel olabilir ancak nefes alamayan bir burun hiçbir şekilde sizi mutlu etmeyecektir.

Burun estetiği ameliyatlarında bir çok kişinin kalın deri sorunu hem ameliyatı yapan hekim, hem iyileşme süreci, hem de alınan sonuç ince derili hasta burnun göre daha zordur. Kısaca ince ve kalın derili burun estetiği ameliyatından bahsetmek isterim çünkü sigara kullanımı derinizi kalınlaştırdığı için bu durumun ne demek olduğunu anlamanız gerekmektedir.

Kalın Ve İnce deri Arasındaki Fark Nedir?

Burun ameliyatında kıkırdak ve kemik çatıyı şekillendirilmektedir. Burnun son şeklini belirleyen son faktör ise kişinin cilt ve cilt altı dokusunun kalınlığıdır. Bu yüzden kalın derili hastaların daha sabır gerektiren daha uzun bir döneme kendilerini adapte etmeleri gerekmektedir. Alttaki ufak pürüzleri de kalın deri iyi örter, ince deri ise her şeyi yansıtır. Dolayısı ile ikisinin de kendisine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Ancak kalın derili hastalar ameliyat öncesi bir hazırlık gerektirir ki ameliyattan sonraki süreç çok daha kolay geçsin. Kalın deri olan ve sigara kullanan kişilerin derileri daha kalın olacağı için bu durum onlar için daha da sabır gerektiren bir süreç haline gelmektedir.

 

Doç.Dr. Süleyman TAŞ

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah

https://www.suleymantas.com.tr/kemerli-burun-estetigi-fiyatlari/

https://www.tasklinik.com/en-iyi-burun-estetigi-sonucu-icin-5-onemli-faktor/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 85
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 40
Kayıt tarihi
: 01.03.14
 
 

Doç.Dr. Süleyman TAŞ, başarıyı kendine ilke edinmiştir. Türk ve Avrupa Plastik Cerrahi Dernekleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster