Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Kasım '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
249
 

Bush anlamış…

Bush anlamış…
 

Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, meclisten aldığı “Tezkereyi” cebine koyduktan sonra soluğu Amerika’da Bush’un “Oval ofisi”nde aldı…
Amacı, cebindekini gösterip “Vururum ha…” demekti.

Tabi bizler “vatandaş” sıfatımız ile “Oval ofisi”de neler konuşuldu yakın zaman içinde öğrenemeyeceğiz. Belki bir gün gelir anlatılacak veya yazılacak “Hatıralar” içinde bu günleri öğrenebiliriz.

Diyeceksiniz ki “Be kardeşim… Ömrün yeter mi?”

Sizi bilmem. Allah size de uzun ömürler versin ama benim önümde Allah’ın izniyle daha kırık yıl var, nasıl olsa öğrenirim.

(Burada kısa bir parantez açıp, sağlım konusunda haberdar olmak isteyen tüm dostlarıma bildireyim. Tüm araştırma sonuçları olumlu çıktı ve sağlımızda hiçbir şey yok. Duyurur ve ilgilerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Sağolun, varolun.)

Sayın Başbakan, “Oval ofisi”den sonra yaptığı açıklamada, gazetelerden aldığımız bilgilere göre şöyle diyor: “Bu ülkeye karşı yıkıcı emeller ve eylemler içinde olan herkes de Türk milletinin düşmanıdır. Bunu Sayın Bush anlıyor da, buradakiler niye anlamıyor, ben onu anlamakta zorlanıyorum”

Yine bir atasözümüz vardır hatırlayınız. O sözde büyükler “Al bir kaya, nerene dayarsan daya” demişler.

Başbakan “…yıkıcı emeller ve eylemler içinde olan herkes…” derken kimi veya kimleri işaret ediyor?

Açık konuşsa, anlayacağız. Devamla “…Bunu Sayın Bush anlıyor da, buradakiler niye anlamıyor, ben onu anlamakta zorlanıyorum” diyor.

Peki, bu “Anlayışsızlar” kim acaba?

Bir diğer yönü işin…

Sayın Başbakan, acaba “Oval ofisi”den çıkarken çantasına BUSH tarafından neler konuldu?

Bana göre hiçbir şey. Çünkü yukarıdaki beyanına eklediği “Milletimizin her seçimde artarak devam eden desteği, yolumuzun doğru olduğunun en somut ifadesidir. Son zamanlarda terör olaylarının artmasının gerisindeki sebeplerden biri de öyle zannediyorum ki, Türkiye’nin bütün enerjisini ve imkânlarını milletin istekleri doğrultusunda kullanmasından rahatsız olan çevrelerdir. Bu çevreler, terör olaylarını ayağımıza bağ ederek bizi durdurma, en azından yavaşlatma amacı taşımaktadır. Ama bu oyun açık söylüyorum tutmayacaktır. Biz terörün üstesinden gelirken aynı zamanda demokratik ve ekonomik gelişmemizi de sürdürmek kararlılığına ve kabiliyetine sahip bir iktidarız, hükümetiz. Demokrasiyi teröre, ekonomiyi krizlere feda etmeyeceğimizi bütün dünyaya göstereceğiz” sözleri, ne yazık ki “Oval ofisi”den boş çıktığını ifade etmektedir.

Bu sözler “İç politikaya” yönelik sözlerdir. Eğer aldığı bir şey olsaydı, en azından “açıklanmasında sakınca olan” bölümlerini atlayarak bir ipucu verirdi. Demek ki bir şey yok.

Sayın Başbakan…

Biz gayet iyi anlıyoruz da, siz galiba “Oval ofisi”den elleriniz böğrünüzde çıktınız, onun farkında değilsiniz… Sayın BUSH sizi anlamış ama acaba siz ne anladınız? Önemli olan orası, bırakın başkalarının anlamadığını…

09 KASIM 2007

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sağlığınızın yerinde olmasına çok sevindim. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Bir de şu "kırık yıl" meselesini anlatsanız.. Bu sözle yazılarınızda karşılaşıyorum, bir hikayesi varsa bilmek isterim. Sevgiler, saygılar.

Nilgün Akad 
 13.11.2007 22:42
Cevap :
Sayın Nilgün AKAD... evet, "40 yıl"ın hikayesi var. Bunu daha önce bir yazımda yazdığımı sanıyorum. Arıyorum, eğer baştan sona yazmamışsam yazacağım. Teşekkür ederim ilginiz için. Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY  13.11.2007 23:04
 

yanıtlanması gereken o kadar çok soru varki, saygılarımla

nurten san 
 12.11.2007 16:30
Cevap :
Sayın Nuyrten SAN... O soruların yanıtlarını, araya araya bulacağız. Teşekkür ederim. Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY  12.11.2007 18:51
 

O beyanata uydurdum o yazıyı! Bir oku istersen!

Ahmet Balcı 
 10.11.2007 20:44
Cevap :
Sayın Ahmet BALCI... Yazıyı okudum. Uymaya uymuş da, yorumda dediğim gibi, komşu, eşi ile gidiyor... Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY  10.11.2007 22:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1104
Toplam yorum
: 2655
Toplam mesaj
: 212
Ort. okunma sayısı
: 876
Kayıt tarihi
: 28.01.07
 
 

Emekliyim ama “Tekaüt” değilim. 1961 yılından beri değişik “Anadolu” gazetelerinde yazdım. 1984-8..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster