Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mart '12

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
195
 

Bütün Galatasaray taraftarı bloggerlara çağrı: Blogları terkedin!!!

Bütün Galatasaray taraftarı bloggerlara çağrı: Blogları terkedin!!!
 

Artık dayanılmaz hale geldi. Son haberler malesef doğru. Burdan; bütün Galatasaray taraftarı olan blog yazarlarına çağrıda bulunuyorum. Sadece Milliyet Blog'takiler değil.. Herkese..

Lütfen artık bloglarınızı geçici ya da kalıcı olarak kapatın! Kapatın; çünkü bazen susmak; haksızlığa karşı verilecek en büyük, en gurur kırıcı cevap olabilmektedir.

Bugüne kadar GS yönetimi ve biz taraftarlar; bunun dışında futbolun akil adamları her yerde söylediler. UEFA'ya kafa tutulmaz! Rest çekemezsin. "Ben 5 yıl gelmiyorum; İngiltere gibi yapacağım, 5 yıl sonra bütün kupalarınıza ambargo koyacağım" diye blöf yaparsan yemezler! "Yap da görelim" derler; yapmak zorunda kalırsın.

Neymiş efendim; iddianamede 8 takımın adı geçiyormuş; bunlar düşerse çok kötü olurmuş, biz kendi kendimize ligimizi oynar; herşeyi düzeltirmişiz. Zamanla unutulurmuş! Ya Sabır!

Bu konuda fazla konuşmak istemiyorum. Anlaşılan o ki; Aykut Kocaman'ın her sene devre arasında yapmaya alışık olduğu "polemik çıkarma" konusunda bu seneki manevrası da olumlu sonuçlar doğurmuş! Her başı sıkıştığında "3 Temmuzdan beri" diye başlayan cümleler kurmaktan utanmayanlar amaçlarına ulaşmışlar. Adeta Aykut'un "3Temmuzdan sonra güç dengeleri değişti" (Mealen; "artık eskisi gibi kollanmıyoruz") açıklamalarından sonra başta Başbakan, TFF eski ve yeni başkanları, Kulüp başkanları (Cavcav'ı yazmamak haksızlık olur) söz birliği etmişçesine "merak etme biz yine sizin yanınızdayız" tavrına giriştiler.

Şimdi güç dengeleri sizin istediğiniz gibi Aykut efendi.. Alın şampiyonluk da sizin olsun; kupa da sizin olsun.. Böyle çirkef bir ortamda futbol yazmak artık GS taraftarına yakışmıyor; ben kendime yakıştıramıyorum.

Bu yüzden çağrımı yineliyorum.. Bütün Galatasaray taraftarı blog yazarları; sayfalarınızı, bloglarınızı kapatın.. Protesto yapmaya başlayın..

Bir çağrı da yönetime.. Hiç gecikmeye beklemeye gerek yok.. Herkesin amacı belli. Orduspor maçıyla birlikte as takımı sahadan çekin. Sahaya A2 takımını çıkarın. Zira böyle bir ligde şampiyon olmamızın anlamı da yok; gereği de!

Ben bugünden itibaren spor yazılarımı kapatıyorum! Akıllı üsturuplu bir sonuç çıkana kadar! Ve kanımın son damlasına kadar bu şerefsizliği, bu kepazeliği protesto ediyorum! Sayın Başbakan; TFF Başkanı, kulüp başkanları... Ben size hakkımı "HARAM" ediyorum. Öteki dünyada iki elim yakanızda.. Hoş bu sizi pek ilgilendirmiyor olsa da şu an; hesap günü geldiğinde isteseniz de istemeseniz de hakkımı söke söke alacağım.. Buyrun meydan sizin şimdi....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

FB lı olarak hıc şike hakkında blog yazmadım...ADAlET KARAR verene kadar Hem Fb nın hem Gs nın futboluna bakarım. Polemık yapmam... Suçlu varsa cezası verilecektir ancak verilmeden hüküm vermek art niyetliliktir. N.Xamax maçı günü sınıf sıralarında cimbom cimbom diye pencerede tempo tutarken cam bileklerimi kesmiştı ve o gün 5-0 biten maçı bileklerı sarılı sınıfta radyodan dinlemiştim. İçimize şüphe ve kin tohumları eken yazılardan kaçınmayı tüm spor sevenlerden rica ediyorum... Adalet tespit işidir sabır gerek spor ise olasılıklar durumudur spekülasyon yapılır. 2012 sezonunun şampiyonu Gs dır ancak playoffta FB bu hakkı alabilir. Rerere rarara takarat nakarat cimbombom futbolda olsun ,şike polemiğinde olmasın. SEvgilerle İnsan sevgisi taraftari FB li Sülocan.

Süleyman Akyürek 
 31.03.2012 12:52
Cevap :
Yazdıkların çok güzel; zaten ben de aynı düşüncedeyim.. Şike varsa cezası verilsin; yoksa şike yoktur densin.. Ama kalkıp da yok ben Avrupa'ya 5 yıl gitmem demek, süreci uzattıkça uzatmak haklı olarak insanları endişeye ve şüpheye yönlendiriyor. Ne olacaksa bir an önce olsun istiyoruz.. Katkınıza teşekkür ederim..  31.03.2012 21:22
 

Kemal Bey, ben yazmaya devam edeceğim. Çünkü benim fikrime göre susmak iyi bir cevap olabileceği gibi, doğruları dile getirmek de bir görevdir. Ama şiddetle katıldığım bir şey var: Hepsine hakkımı haram ediyorum! FB kurtarılacak diye 5 sene kendi içimizde oynarsak anca 10 senede düzelir futbol. Oysa iddianamede adı geçen kulüpler düşürülürse, 3-4 senede düzelir.. Ayrıca bu bir ilke meselesidir! Hatta "utanma" meselesidir. Utanmıyorlar! Sonraki senelerde şike serbest demektir bu!! Maksatları günü kurtarmak..

Bekir Gümüş 
 31.03.2012 12:18
Cevap :
Üstüne ekleyecek bir şeyim yok Bekir Bey; katkınıza teşekkürler  31.03.2012 21:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 93
Toplam yorum
: 66
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 553
Kayıt tarihi
: 27.01.09
 
 

Elektronik ve haberleşme mühendisiyim. Galatasaray taraftarı; evli; 1 erkek çocuk babasıyım. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster