Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mayıs '10

 
Kategori
Anneler Günü
Okunma Sayısı
1280
 

Bütün kadınlar annedir ve çiçektir..

Bütün kadınlar annedir ve çiçektir..
 

internetten alıntı


Herkesin anneler günü kutlu olsun... Sizler bizi koruyan meleksiniz..

Anneler günü, yılın en güzel ve en anlamlı günüdür. Bir çoğumuzun hüzünlendiği, kimi sevinçten kimi üzüntüden gözyaşı döktüğü gündür. Kimi annesini kaybetmiştir. Kimi annesinden uzaktadır. Kimi ise annesi ile birliktedir. Herkes hayatın onlara sunduğu şartlarda yaşar.

Bugün nasihatlarla geçen, annemizin değerini bilelim, Cennet annelerin ayakları altındadır. Onların rızasını kazanmadan cennete gidemezsiniz gibi cümleler kurulur. Aslında uyarılar doğrudur. Fakat insan olarak düşündüğümüzde de annelerimizin asla haklarını ödeyemeyeceğimiz de bir gerçektir.

Toplumun giderek sevgiden aşktan ve vefadan uzaklaştığı saygınında aynı şekilde kelime anlamının bile yok olduğunu düşündüğümüzde, insan ilişkilerinde giderek menfaat hakim olmaktadır.

Anne ve babamız bizim için bize sağladıkları menffat ne ise o kadar sevilmeye başlandığı bir durumdayız. Mirasını veya evini başka oğluna veya kızına bırakan bir anne veya baba, bizim için artık yoktur. Asla ne bayramlaşmaya gideriz ne de hal hatırını sorar veya ilgilenmeyiz. Hani annemiz bizim en değerli varlığımız idi?

Bizim için en değerli ve geçerli tek varlık vardır... O da PARAdır. Annemizde babamızda odur. Miras için her yakınımızla olan ilişkimizi ve dostluk ve akrabalığımızı bozabiliriz.

Her ne ise, hepimiz aynı değiliz... Asla değiliz... Paraya değer vermeyen toplumun hala çoğunluğudur... Saygı ve sevgi değerlerimizi daha henüz kaybetmedik.

ANNELERİMİZ BİZİM İÇİN MELEKLERİMİZDİR. KÖTÜLÜKLERDEN BİZLERİ KORUYAN GÜZEL MELEKLERİMİZ ANNELERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN..OKUYAN SİZ SAYGIDEĞER ANNELERİMİZİN DE GÜNÜ KUTLU OLSUN... HEPİNİZİN TÜM KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN... SAYGILARIMLA...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 213
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 824
Kayıt tarihi
: 14.09.08
 
 

Ben ticaretle uğraşan biriyim. Hobilerim arasında felsefe, sinema özellikle türk sineması, spor ö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster