Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
418
 

Buyrun şimdi tanrının sofrasına!..

Buyrun şimdi tanrının sofrasına!..
 

Günün anlamı: Bugün benim için ‘’HEDEF’’ günü

Uzun zamandır ertelediğim ve örtülü savunmalarla geçiştirdiğim bireysel hedeflerimi bu kez kararlı bir şekilde ortaya koyuyorum ve dürüstçe hiçbir örtülü savunma yapmadan eyleme geçiyorum.

Günün duası: Tanrım bana kararlı olduğum hedeflerimi gerçekleştirme gücü ver ve bu hedefler için beni sabah yataktan fırlatacak neşeli enerjiyi sağla.

Günün Onaylaması : ‘’Başardıklarım; başaracaklarımın teminatıdır’’ sözüne sadık bir insanım.

Günün Notu: Çoğunlukla neyi isteyeceğimiz konusunda kararsızlık yaşarken neleri istemediğimiz konusunda tanrıdan sürekli talepte bulunuruz.
Yüzümüzü olumsuz sandığımız şeylere çevirdiğimizde tanrıdan bunları başımıza vermemesini dileriz. Oysa yüzümüzü güzel şeylere çevirsek, tanrıdan hep bu güzel şeyleri başımıza vermesini isterdik.
Bir deneyelim mi ne dersiniz. Ben deniyorum. ‘’Allahım bu güzel insanları başıma ver’’

Günün Sözü: Hedefi belli olmayan bir yelkenliye hiçbir rüzgar yardım edemez İrlanda Atasözü

Evrenin Kütüphanesinden:CAMILLE PISSARRO (1830-1903) İzlenimci akımın temsilcisi olan sanatçı, ustalığı ve yetkinliği bakımından önemli bir yere sahiptir. Bu akımda büyük eserler yaratan sanatçı aynı zamanda en yaşlı olanıdır.

Günün Yasası: İSTEK YASASI

Evrenin zengin sofrasından her şeyi isteme hakkına sahibiz. Ancak bu çok hassas bir konudur. Sofradaki her şeyin bir amaç için orada olduğunu bileceksiniz.
Bir şeyi isterken diğerlerini kötülemeyeceksiniz. Başkasını kıskandıracak ya da yerecek bir şekilde istekte bulunmayacaksınız. Aldığınız şey kimseye zarar vermeyecek. Verebileceğiniz şeyi isteyeceksiniz. İstediğiniz şeyle başka bir şeyi birleştirip yeni bir şey üreteceksiniz.
İstediğiniz şey evrene ve insanlığa katkıda bulunacak. Buyrun şimdi tanrının sofrasına...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Günün anlam ve önemini belirten ne güzel günleriniz varmış böyle. Sizi geç keşfettiğime üzüldüm şimdi. Neyse merak etmeyin. Kısa bir süre de okunmadık yazınızı bırakmam. İrlanda atasözlerine de bayılırım oldum olası. Bizim atasözlerinide es geçmem ama:)) Ayrıca hedefi olan insanları çok sever ve takdir ederim. Saygılarımla

Ayrıntıda gezinmek 
 26.08.2007 23:29
Cevap :
Size her zaman yeni ve harika keşifler diliyorum. Yorumunuz için teşekkürler. En içten sevgilerimle  27.08.2007 12:23
 

Allahım, Sofradan alınan tüm iyi dilekleri tüm evrene ver:))Ver ki gönüller huzurla, barışla neşeyle dolsun:))Bu defa oldu mu??Evrensel yüreğinize, içten tüm sevgilerimi yolluyorum:))

Bal Damlaları 
 19.08.2007 14:56
Cevap :
Duan kabul edilmiştir sevgili Bal Damlaları.  19.08.2007 18:22
 

Sadece bana değil evrene de katkısı olduğunda gerçekleşiyor dilekler;ne güzel bir tespit ve ne hoş bir yazı yine..Kaleminize sağlık. Sevgi ve ışıkla, Ayna

Ayna 
 19.08.2007 10:58
Cevap :
Algılaman çok doğru sevgili Ayna. Bu en anlamlı alışveriştir insanoğlu ile evren arasında. Adaletli bir alışveriştir de aynı zamanda. Sevgiyle kal arkadaşım  19.08.2007 15:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1042
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster