Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '21

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
165
 

BÜYÜK ACI

BÜYÜK ACI

Milliyet Blog yazarlarından kardeşim Refik Başdere yakalandığı Corona Virüs nedeniyle dün sabaha karşı yoğun bakımda hayatını kaybetti.Vrüs aciğer ve böbrekleri tahrip etmiş yaşasaydı yatalak kalacaktı.Birinci aşıyı olmuştu ikinci aşinın yapılmasına 3 gün kala buelim hastalık yakaladı nurlar içinde yatsın,acımız büyük.

Erzurum doğumlu olan kardeşim babamın memuriyeti dolayısı ile Ankaraya geldi ve yüksek tahsilini Hacettepe Üniversitesinde yaptı.Evlendikten sonra bir oğlu bir de kızı oldu, şimdi kızından bir kız torunu var onu çok severdi.

Dış İşleri Bakanlığı Merkez teşkilatında görev yaptı, sonra Halep Başkonsolosluğunda idari ateşe, Kölnde İdari Ateşe, Viyanada İdari Ateşe, Mainzda Konsolos yardımcılığı görevlerini yürüttü.İyi derecede Almanca ve İngilizce biyiyordu.

Yardıma muhtaç çocuklara parasız Almanca ve İngilizce dersleri Verdi.Çok yönlü kardeşimin sesi çok güzeldi saz çalıp şarkılar söğlerdi. Güzel yazı ve şiirler yazardı hatta onları   kitap halinde bastıracaktı ama ömrü vefa etmedi ama vasiyeti var oğlu bastıracak.

Cenazesi için maalesef Ankaraya gidemedik bizim yerimize Ankaradaki oğlum katılacak. Cenazesine oğlum yeğenim oğlu eşi, damadı ve kızı katılmışlar nurlar içinde yat kardeşim seni hiç unutmayacağız ve daima dua edeceğiz.Aziz ayda gittin Allah gani gani rahmet etlesin.

NAHİDE ÇELEBİ

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Başınız sağ olsun Nahide hanımcığım.Sabırlar dilerim.

Kırlangıçlar da gittiler 
 29.06.2021 17:11
Cevap :
Füsun hanım Allah sizlere acı yaşatmasın.Selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ  30.06.2021 8:55
 

Nahide hocam, Bugün tesadüfen girdiğim sitede Refik beyin vefat haberini yeni öğrendim. Kendisiyle messengerden yazışır, zaman zaman da telefonla konuşurduk. Çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Allah sizlere de sabır versin. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 23.05.2021 13:37
Cevap :
Sayın Erol bey Allah sizlere böyle acı göstermesin.Kardeşim Refik birinci aşıyı oldu ikinci aşıyı olmasına 3 gün kala Coronaya yakalandı.Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim selamlar sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ  25.05.2021 9:06
 

Size ve ailenize sabırlar dilerim Nahide hanım. Saygı ve sevgilerimle

Canan Gökdemirel 
 05.05.2021 12:55
Cevap :
Sevgili canan hanım Allah size acı göstermesin.Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim canım.Selamlar sevgiler sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ  06.05.2021 9:46
 

Yeğeniniz Sündüs diye yazacaktım...sevgilerimle (*-*)

Sündüs Akkaya 
 30.04.2021 1:25
Cevap :
Sündüscüğüm değerli yorumunuza çok teşekkür ederim canım sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ  30.04.2021 9:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1954
Toplam yorum
: 11955
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1035
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster