Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ocak '10

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
915
 

Büyük Başkan!

Büyük Başkan!
 

Krizi yönetmek..


Bunca sene yalan yanlış bir sürü icraatınız olacak..

En sıkıştığınız anlarda gündemi değiştirmek adına istifa edecek, sonra "kurtar bizi baba" sloganlarıyla geri döndürülmüş süsü verilmiş ortamı yaratacaksınız..

Genelkurmay başkanı ile beraber aynı tribünde sevineceksiniz, yöneticileriniz "çak çak" yapacak, sonra devletin valisi kendi yönettiği şehrin takımı gol atınca sevindi diye söylemediğinizi bırakmayacaksınız..

"Ben Beşiktaş'ta oynamak istiyorum" diyen Mehmet Topuz'u güç gösterisi yapmak adına ayağına kadar giderek getireceksiniz, İstanbul havaalanına getirmeyi müteakip koskoca fenerbahçe başkanı olarak onun şöförlüğünü yapacaksınız, sonra da büyük kulübün büyük başkanı olduğunuzu iddia edeceksiniz ve afyon yutmuş gibi kimse sesini bile çıkaramayacak.. Hatta büyük başkan diye tezahurat yapılacak..

Bütün takımların fenerden nefret etmesinin, tüm stadlarda protesto edilmesinin fenerbahçenin büyüklüğünden olduğunu sanacak ve buna herkesi inandıracaksınız..

Türkiye kupasının finallerinde; gerek G.Saray'a 5-1 kaybedilen maçtan sonra, gerekse Beşiktaş'a kaybedilen diğer final maçlarından sonra, rakiplerini tebrik etmeye ve ikincilik kupa ve madalyalarını almaya takımınızı çıkarmayacak kadar sporcu ruhuna sahip olmadığınızı adeta ilan edeceksiniz..

Efes maçından sonra onlarca kişinin sahaya inerek başta Kaya Peker ve Charles Smith olmak üzere Efes'li basketbolcular ve E.Ataman'ı tekme tokat dövmelerini ve sahaya yüzlere kişinin yabancı madde yağdırmasını resmi sitenizden açıklama yaparak "büyük taraftarlarımızın arasına karışıp bu istenmeyen olaylara sebebiyet verenler" olarak niteleyecek ve kendi taraftarınızı aklamaya çalışmak adına kıvıracaksınız..

Tüm stadlarda (her nedense) kendinize küfredildiği için, küfürle mücadele iddiasında olacak, diğer yandan en galiz küfürleri kullandığı ortaya çıkan ercan saatçiyi (kendisi Galatasaray tribünlerindeki bir gösterinin renkleriyle uğraşmaktan daha önceden de sabıkalıdır) kınamak yerine bilgi sızdıranla ilgili açıklama yaparak hedef şaşırtmaya çalışacaksınız, yine kıvıracaksınız..

Pascal Nouma tribünlere dönerek elini şortuna soktuğu için Beşiktaş tarafından derhal gönderilirken, aynı hareketi Galatasaray maçında yapan Volkan'a sahip çıkacaksınız..

Karşılığında çok daha değerli bir araziyi (A.Sami Yen) bedel olarak vermesine rağmen sırf fenerbahçe gibi bir gecekondu (yasal olarak ruhsatsız) yapmadığı için Seyrantepe'yi dilinize dolayacak, buna rağmen Ataşehir'de usüllüce tek başınıza ihaleye girerek 300 milyon dolar ederindeki araziyi 58 milyon dolara kazanacaksınız...

Herşey yolunda giderken fair play çığlıkları atıp işler sarpa sardımı hemen sağa sola saldıracak, hakemlerden basın mensuplarına, yöneticilerden federasyona kadar geniş bir yelpazeye tehditler savuracaksınız..

Rakibinizin hakkı yendiğinde susacak, kendi hakkınızın yendiğini düşündüğünüzde kükreyeceksiniz.. Sonra da toplamda aslında hakkınızın yenmediği rakamlarla ortaya döküldüğünde "benim lehime de hata yapmasınlar" gibi bir göstermelik cümleyi de arada kurup, sonra devamında yine insanlara gözdağı vereceksiniz.. (Son dergideki baş yazısı.. Gelecek blog yazımızda bunu inceleyeceğiz.)

Ve bu icraatınıza yıllarca devam edeceksiniz.. Ve kimse sizi eleştirmeyecek, "büyük başkan" olacaksınız.... Ne diyelim...

Kesinlikle tebrik etmek lazım.. Bu da beceri isteyen bir iş olsa gerek. Hem de bunca sene...

Yine de bağırıyorum! Bu "spor" düşmanlığına ses çıkarmamak; bunu sahiplenmek, aynı fikirde olmak demektir..

Çıkmayacak..

Öyleyse.. Öl Sezar..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yaptığınız her yoruma yürekten katılıyorum tebrik ederim.

Baran BURÇAK 
 06.01.2010 9:58
Cevap :
Teşekkür ediyorum Sayın Burçak, saygılarımla..  06.01.2010 12:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 293
Toplam yorum
: 469
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1057
Kayıt tarihi
: 07.11.08
 
 

Sporun bir kavgadan çok; ahlak, mücadele, eğitim, zeka ve dürüstlük olduğuna inanıyorum. Doğaya, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster