Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Kasım '13

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
125
 

Büyük bir Hikaye

Geçen günlerde denk geldiğim bir kısa film beni oldukça etkiledi. Konusu işleyişi oldukça farklıydı. My Shoes(Ayakkabılarım) isimli bu kısa film de iki çocuktan bahsediliyor. Hikayemizin kahramanlarından bir tanesi, fakir ve eski ayakkabılara sahip 10-12 yaşlarında bir çocuk. Sürekli olarak hayatının değişmesini ve ayakkabılarının yenilenmesini diliyor ve istiyor. Zaman zaman ayakkabıları ile konuşuyor ve durumundan şikayetçi oluyor. Tam bu sırada parkta oturmakta olan aynı yaşlardaki çocuğa bakarak imreniyor. Parkta oturan çocuğun ise üstü başı gayet temiz ve yeni. Tüm kıyafetleri karşıdan belli oluyor. Bu sırada ayakkabıları ile konuşan ufaklık, temiz giyimli çocuğun yerinde olmak istediğini ve bunun için her şeyi yapacağını söylüyor, tam o anda ilahi bir güç iki çocuğun yerini değiştiriyor. Parkta oturmakta olan çocuk sevinç çığlıkları atarak yeni bedenine seviniyor, çünkü o iyi giyimli çocuk aslında bir engelli.

Hayatta nelere sahip olduğumuzun farkına varmamız gerek. Neler elimizde ve bunların ne kadar önemli olduğunu biliyor muyuz? Bir çok insan aslında bizlerin sahip olduğu küçücük şeylere sahip olmak için can atıyor. Sadece ayağını kontrol edebilmenin bile aslında ne kadar önemli olduğunu bizlere anlatıyor.

Unutmayın, hayatta sahip olduğunuz değerler, bir çok insanın elinde olmayabilir, bunu düşünmeliyiz ve halimize sonsuz şükür etmeliyiz. Hayata ne kadar pozitif bakarsak, hayat da bize aynı şekilde cevap verecektir...

Senarist ve yönetmen Hermina Campbell 'e teşekkürler...

Herkese mutlu, huzurlu, sağlıklı günler…

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 916
Kayıt tarihi
: 04.01.13
 
 

Burak Uğur; *1989 yılında Bandırma'da doğdu. *İlk ve Orta öğrenimini Bandırma Yamanegeli İ.Ö.O. t..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster