Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
217
 

Büyük Devlet ve Büyük Lider Nasıl Olunur?

Büyük Devlet ve Büyük Lider Nasıl Olunur?
 

Büyük Devlet ve Büyük Lider Nasıl Olunur?


Oğuzun Kayı boyundan bir İmparatorluğa dönüşü ve büyük devlet olma hikayesi Dünyanın hep ilgisini çekmiştir. Gerçi Türkler tarihte hep bunu yapmıştır. Çekirdekten devlete ulaşmakta Türklerin üstüne yoktur.

1923 te kurulan Türkiye Cumhuriyeti de büyük devlet olma yolunda ilerlemektedir. Tarihte de örneklerini fazlasıyla gördüğümüz gibi ayağına bağlanan prangalara ve tüm hainliklere rağmen bunu başarabilmektedir.

Öncelikle şunu belirtmeliyim. Ulu Önder Atatürk'ün de söylediği gibi "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" bunu kimse değiştiremez. Fakat kendini akıllı sayan bazı insanlar Devleti Yönetme İcezetini egemenliğin kaynağı olan milletten alamayınca kendilerini dşarıya vurdular. Belki dış güçler o icazeti dışarıdan altın bir tepsi içinde sunarlar diye. 

Ülkenin egemenliğin kaynağı olan millet tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanını ve Hükümetini şikayete koşuyorlar. Nereye? Yanlış adreslere. Şunu bilsinler ki Allah'ın nasip etmediği ve milletin vermediği devlet yönetme icazetini dışarıdan kimse altın tepside artık sunamaz. O günler geçti artık. İşte kendini akıllı sayanlar bunu algılayamıyor.

Yaptıkları yapacaklarının teminatı olmayan ve siyasi tarihte adları hep muhalif olarak kalacak bazı siyasiler kendi partilerini yönetemezken ülkenin yönetimine talip olmak istemeleri Deli Murat'ı ve daha nicelerini bizlere acı bir şekilde hatırlatmaktadır. 

Tüm bunlara rağmen içeride ve dışarıda Türkiye Büyük Devlet yolunda emin adımlarla ilerleme kaydetmektedir. Büyük Devlet olmak sadece sınırlarını değil sana yardım için gelen her insana kucak açmakla olur. Hiç bir gaye gütmeden ve hiçbir hesabın içine girmeden barışın yolunu seçmekle ve bu yolda zalimlere karşı direnmekle olur.

Masum insanların katledilmesi bir inanlık ayıbıdır. İnsan olan buna seyirci kalamaz. Bunun adına ister terörist deyin ister devlet deyin. Hepsiyle aynı şiddet ve kararlılıkla mücadele etmek gerekmektedir. 

Bunu anlayan lider büyük lider bunu yapan devlette büyük devlettir. Ancak bu mücadelede yılmamak ve doğru yoldan şaşmamak gerek. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın demek bir insanlık ayıbıdır. Unutmayın ki insan ölümlü bir varlıktır. Şanla şerefle ya da acizlik içinde. Bunun kararını insanlar verecektir.

Tarihimiz bu olayların kahramanlık hikayeleriyle doludur. Unutanlara okumaların ve araştırmalarını tavsiye ederim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 196
Toplam yorum
: 114
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 482
Kayıt tarihi
: 28.06.07
 
 

Doğayı seviyorum. Onun içinde yaşamayı ve güzelliklerini tatmayı seviyorum. Yaşamayı ve hatta ölü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster