Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Eylül '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
54
 

Büyük devrim..

Büyük devrim..
 

"Türkiye'de anayasa laikliği, devletin her dine eşit mesafede olması olarak tanımlar. Laiklik kesinlikle ateizm değildir. Mısır'ın da laik bir anayasa'ya sahip olmasını tavsiye ediyorum. Laiklikten korkmayın.."

Bu sözler Başbakan Erdoğan'ın Mısır'da özel bir televizyona yaptığı söyleşideki söylediği sözleridir.

Adına ister Ortadoğu baharı deyin, ister Arap baharı, isterseniz Ortadoğu çıkarması deyin, ne derseniz deyin Erdoğan'ın son yurt dışı gezisine, gezi adeta devrim niteliği taşıyor.

Oyunun adı : Ortadoğu devrimi

Senaryo : Washington

Oyuncular : Fransa, İngiltere

Figüran : Türkiye

Türkiye'ye Amerika tarafından 1946 yılından itibaren hiç eskimeyecek bir gömlek giydirilmiş, gelmiş geçmiş hükümetlerin bedenlerine göre gömlekte tadilat yapılıp, bedenlerine uydurularak günümüze kadar giyilmekte ve gelecek hükümetler tarafından da giyilecek..

Yeni dünya düzeninde, Fransa ve İngiltere başta olmak üzere Avrupa ülkeleri birer İl niteliğinde, diğer ülkeler Türkiye dahil, İlçe ve mahalle konumunda..

Türkiye, stratejik öneme sahip ülke konumunda olması dışında Dünya'da tek laik ülke ünvanında. Bu itibarla, Büyük Ortadoğu projesinde doğal olarak Türkiye'ye ABD tarafından eş başkanlık görevi verilmiştir.

Şimdi soruyorum; "Laiklik'den korkmayın" telkini, Erdoğan değil de Sarkozy tarafından yapılmış olsa, Mısır'da etki yaratır mı? Hayır..

Sarkozy, tiyatro eserinin başrol oyuncularından olması nedeniyle ancak önemli durumlarda öne çıkıyor. Tıpkı, yeni petrol bağlantıları için yıldırım hızıyla dün gece Libya'ya gitme kararı aldığı gibi..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2322
Toplam yorum
: 1109
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 446
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster