Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ağustos '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
371
 

Büyük patlama- Kuantum ve Paralel dünyalar

Büyük patlama- Kuantum ve Paralel dünyalar
 

Kuantum fiziği ile uğraşanlar ilginç iddialarını ortaya koymaya devam ediyorlar. Şimdi dedikleri şu: Madem evren büyük patlama ile oluştu, büyük patlamadan sonra onlarca üzerinde yaşanabilir evrenler olması gerekir. Yani aynı anda meydana gelen evrenin ya da evrenlerin oluşması mümkündür. Mümkünden de öte bu evrenler birbirlerinin aynısı olmalı. O halde aynı anda oluşan evrenlerde ya da dünyalarda herşey aynı olmalı. Yani şu an dünyada yaşayan bütün canlıların aynısı büyük patlama ile oluşan diğer dünyalarda da olmalı. O halde benden bir tane daha belki de birden de çok ve onlarca ben olmalı diğer evrenlerde. Hepimizin aynısı diğer dünyalarda da olmalı. Çünkü oluşum nedeni aynı. Oluşum ortamı aynı.
 
Şimdi buna "Paralel Dünyalar" diyelim. Büyük patlamadan sonra hızla uzaya yayılan gezegenleri oluşturucak kopmalar güneşten hızla uzaklaşmıştır. Elbette bunların hızları farklıdır. Bu zaman farklılığı diğer dünyalarda oluşan hayatların  ya önce ya da sonra olmasına neden olmuştur. Yani diyelim ki üzerinde yaşadığımız dünyada yaşam büyük patlamadan 4 milyar yıl sonra meydana gelmiştir. Paralel dünyada ise diyelim ki bu dünyada başladıktan 500 sene sonra başladı. Bir başka paralel dünyada ise şu an üzerinde yaşadığımız dünyadan 2000 sene önce hayat başladı. Aynı gelişmelerle bizden 2000 sene önce yaşama başlayan gezegen elbette bizden 2000 sene daha ileri olacaktır. Düşünce açısında da bu böyle olacaktır, teknoloji açısından da. Yani, biz uzayda yolculuğa başlamadan 2000 sene önce paralel dünyalarda ya da dünyada uzay yolculuğa başlamıştı. Bize göre 1945'te sona eren İkinci Dünya Savaşı, paralel dünyada bizden 2000 sene önce başlamış ve bitmiştir. Hz. Musa, MÖ 1200'lü yıllında, Hz. İsa 1 yüzyılda ve Hz. Muhammed M.S. 570 yılında bu dünyaya geldilerse, paralel dünyada ya da dünyalarda örneğimizde olduğu gibi 2000 sene önce dünya gelmiş olmalılar. Bu 2000 seneyi sadece örnek olarak yazıyorum. Az da olabilir, çok da olabilir. Fakat, bizden binlerce yıl önce hayata başladıkları kesin. Yani, şu an benim kopyam 2000 sene önce yaşamış olmalı. Fakat, bu dünyadan binlerce sene sonra oluşmuş dünyada ise henüz ben doğmadım. Henüz atalarımın kimbilir hangisi o topraklarda yaşıyor? Nitekim Kuran-ı Kerim evrenlerden söz eder, yeniden yeniden yeniden yaratılacağımızdan söz eder. 
 
Peki bu neyi değiştirir?
 
"Tevrat"ın şifresi vardır. Bu geçtiğimiz yıllarda yayınlandı. Kuran-ı Kerim'de şifreleri yeni yeni ortaya çıkıyor. İncil ise birçok sayfasında ya da ayetinde çok ileri uygarlıklardan söz eder. Hatta bazı Hıristiyan kiliselerindeki fresklerde uzay gemisine binmiş ve elleriyle pedalları kullanan insanlar vardır. Musa'nın da, İsa'nın da, Hz. Muhammed'in de başına neler geleceği önceden bilinmektedir. Çünkü, aynı Musa, İsa ve Muhammed binlerce sene önce oluşmuş paralel dünyada yaşamışlardı. Şu an ben ne yaşıyorsam binlerce sene önce paralel ya da kopya dünyalarda da benim kopyam aynısını yaşamış olmalı. Yani, Büyük Patlama ile oluşan evrenler ya da dünyalar diğerlerinin kopyası olmalı.
 
Ya sonra?
 
Tevrat'ın şifresinde İbranice orijinal kopyasında bu dünyada olacak herşey yazılıdır. Hem de isim isim. Yer yer. Örneğin Hitler'i yazar, dünya savaşlarını yazar, Enver Sedat'a yapılacak suikast yazılıdır. Bu kitapların dışında fakat bu kitaplardan öğrendiğimize göre Nuh Tufanı da daha önceden Hz. Nuh'a bildirilmiş ve ona bir gemi yapması söylenmiştir. Hz. Lut'un başına gelecekler daha önceden Hz. Lut'a bildirilmiş ve "Kaç, dağların arkasına kaç" denmiştir. Yani, bu dünyada meydana gelecek bütün felaketler daha önceden bildirilmiştir. Çünkü, aynı zaman diliminde. Yani, bizden önce varolmuş paralel dünyalarda diyelimki 2000 sene önce ne olduysa şimdi bizde olması kaçınılmazdır. Kopya dünyamızdaki bütün gelişmeler olumlu ya da olumsuz bizde de olmuştur ve olacaktır. Diyelim ki bizim dünyamızdan 2000 sene önce oluşmuş kopya ya da paralel dünyada MS 6000'de kıyamet kopacaksa, biz MS 4000 yılını yaşadığımızdan 2000 sene sonra da bu dünyada kıyamet kopacaktır. Sanıyorum yıllardır "uzaylı istilası" dediğimiz istila işte o kıyamet günlerinde yaşanacak ve bizim kopyamız olan dünyada yaşayan bizim kopyalarımız yaşamak için dünyalarının aynısı olan dünyamızda yaşamak için gelecekler. Biz ise bizim kıyametimizde bizden sonra oluşmuş kopya dünyamıza göç edeceğiz. 
 
Tevrat'ta yazılan ve hattâ Tevrat'tan önce yazılan fakat "Kutsal kitap" sayılmayan birçok yazıtta, kilde, ilkel resimde, Mısır pramitlerinde, Yunan mitolojisinde bu dünyada var olmayan birçok öykü anlatılır ki zamanı geldiğinde bu dünyada da yaşanacaktır hepsi. Uzay gemisi görmemiş insanlar uzay gemisi çizmiş, ampulun ne olduğunu bilmeyen insanlar ampuller çizmiş, fakat binlerce sene sonra o çizdikleri şeyler bu dünyada da yaşama geçmiştir. Çünkü, paralel ya da kopya olan ve bizden daha önce oluştuğu için bizden ileride olan dünyalardaki kopyalarımız olacakları bize bildirmişlerdir. Bunlara en kolay ulaşmanın yolu ise Tevrat'tır, İncil'dir, Kuran'dır. Işık hızı ile gelenlerin hesaplarına uygun olan uzun yaşama ise elbette ilginçtir. Bütün kutsal kitaplarda yazan 300 sene, 500 sene ve hattâ binlerce sene yaşayan peygamberlerin yazması işte bu ışık hızı hesaplamalarına göre yapılanlardır. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 681
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3230
Kayıt tarihi
: 26.05.07
 
 

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Bir daha da Kadıköy'den ayrılmadım. İstanbul Üniversitesi, Ede..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster