Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Şubat '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
462
 

Büyümek acıların ayıbıydı

Büyümek acıların ayıbıydı
 

Susmak acıya kayıtsız kalmak değildi....


Olsun...Bitti gitti bak diyorsun geldikleri gibi gittiler. Hani birden gelmişlerdi ya hani uykularını bölmüşlerdi, gülmüşler miydi bilmiyorum. Aklıma sonbahar vurgunu ağaçlar geldi. Hani yaprakları sararıp solmuş rüzgar vurdukça salına salına yerlere düşüşen yaprakları ve cılız kalan dalları...

Ağaç rüzgarı yedikçe dökülen yapraklarına kimbilir ne ahlar çekmiştir. Canı yanmıştır, gözleri ağlamaklı her gidenin ardından bakakalmıştır.

Gitmek, gideni yolcu etmek ...Gidene zor derler oysa yalan kalana daha zordur. Her yolculukta kendinden bir parça yolculamaz mı insan ? Her gelişlerle yenilenir her gidişle yine esksilinmez mi?

Eksilmek ...Eksilmez miyiz ? artar mıyız ? Artar isek neden hep bir  yanlarımız eksik kalıyor deriz, neyin boşluğu doldurmaya çabaladığımız ?

Çabaladıkça ,düştükçe debelenmez miyiz ? Bir gülüşe, bir tatlı söze kapılıp yanmaz mıyız ? Yanan yerlerimizi gösterip öpüldükçe daha beter yakılmaz mıyız ?

Yakılır yanar, yanar yakılır, yakıldıkça daha beter yanar .. Yarayı iyileştirmek değildir ateşi teninde taşıyanların derdi, öptükçe daha beter yaralarlar, deşerler  aynı yarayı. Tenleri ateş, ateşleri buz olur..

Ve giden de kalan da

Ağaçta yaprak da

Yol da yolcu da

Eksiltir ...eksilir..

Artmak için anan okşamalı saçını, baban sıvazlamalı sırtını...

Sanma ki her yüreğini açtığın öpecek yüreğinden sen yüreğini açtıkça aynı yerden daha beter beyazı siyah yaparak sevecekler.

Ve duvak olacak sırtındaki izlerin

Duvak her açıldığında gözlerini açacaksın ve bir gün diyeceksin ki '' ne yazarken e harfini yazmadım ''n ''de aynı ''ne'' de aynı kapıya çıkıyor ''e '' harfini yazmama ne gerek var anlaşılıyor da..

Ayrı bir tat kelimelerden harfleri çalmak. Hayat gibi anlık..saniyelik mutluluklarla dolu.

Hayat ne derken n deyip e yi çalmak gibi. E'yi çalmanın mutluluğu ne kadar sürerse hayattan aldığın tat da o kadar daimi değil.

Olabildiğin kadar

Edebildiğin kadar

Zaman ilaçtır diyenler yalan söylemiş.

Büyüdükçe acılar artıyor, acılar ayıp ediyor zamana...Ayıp ediyor acılar büyümeye..büyüklüğe.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Nasıl güzel bir eylem ya da yaramazlık diyeceğim "kelimelerden harf çalma"ya, son zamanlarda fazlaca rastlaştığım ve gördüğümde refleks olarak tamamlayabilme ihtiyacı duyduğum sıradanlığa güzellik giydirdin ya hem de çok sevdirdin ya ne diyeyim bilemedim de birden oyuna katılasım geldi bak, hayattan aldığımız tatları artırabilmek de keşke çaldığımız harfi geri verebilmek kadar kolay olsaydı dedim. Emeğine yüreğine sağlıklar diliyorum Yarenim sevgilerimle

Cemile Torun 
 21.02.2017 1:15
Cevap :
Ne den e yi çalınca çok mutlu olmuştum :))) sonra aklıma geldi işte dakika çalmak gibi saat çalmak gibi , gel tabii hoşgeldin yarenimm, sevgimle :))  21.02.2017 16:58
 

Kıymetli Tülay; Cadı ))) İzmir'de yine yaptığını yaptın.İşini gücünü bırakıp Hava-alanına kadar geldin.Vefalısın hakkını helal et.Yatıyorum hastalık geçmiyor,yastık dikenli,döşek taşlı,yorgan ağır bir bakayım yazarlarımız neler yazmışlar.Öyle hayaller kurma. Öyle dileklerde de bulunma.Bildiğin gibi çağa,gençler,civanlar da gidiyor. Fide, fidan olduk, ağaç iken çınar olduk.Yüce Yaradanın kanunu böyle.En iyisi sağlık. Acılar olmasa yaşam güzeldir.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 18.02.2017 17:00
Cevap :
Allah sağlık, şifa versin . Birşey yapmadım yapamadım , her daim başımız üzerinde yerin vardır senin de yengemizin de , selam ve sevgiler size :)  20.02.2017 16:50
 

Evet Tülaycım keşke hep küçük kalsaydık, olan bitenden haberimiz olmasaydı da bahçede evcilik oynayıp elbisemizi kirletseydik, annemiz kızsaydı:( Cevapların da soruların içinde aslında. Yapraklarını dökecek, daha gür yeşilleneceksin, giden gidecek, gelenle daha mutlu olacaksın. Hayat bu. Demek ki neymiş, tatlı sözlere kanmayacakmışsın, gidenin ardından ağlamayacakmışsın ve yaralarını öptürmeyecekmişsin. Gidene bak, o da sana bakıp ağlıyorsa koş sarıl:) Sevgimle canımcım.

Elçin Oltulu Şahin 
 10.02.2017 13:26
Cevap :
Belki bir gün karşılaşırız sana da sarılırım dedi içimdeki ses :) mutluluklardan biri de bu bilmek ve güvenmek dostlarına ,sevgimle can doğalım benimmm :)  11.02.2017 9:14
 

Acılar ayıp ediyor zamana ve zaman da ayıplı hale geliyor hak etmediği halde. Ve zaman dayanamıyor bu hale, ayıplıların itirazlarına rağmen dönüştürüyor kendini, ilaç olmak için nice yaraya. Beklenen zaman, işte böylesi bir zaman. Belki yara dediklerimiz de ayaklarımızın altındaki bir n’asırdan ibarettir ne dersin? Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

Rıza Üsküdar 
 10.02.2017 11:48
Cevap :
Güzel benzeme nasır gibi...Anlayan anladığını yazınca anlaşılandan kocaman bir blog çıkacak gibi..Teşekkür ederim selam ve saygılarımla :)  11.02.2017 9:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 2595
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 756
Kayıt tarihi
: 20.10.07
 
 

9 Eylül Üniversitesi Maliye bölümü mezunuyum. Şiir dünyam, bir tane kitap çıkaracağım dedim ve  b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster