Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Temmuz '12

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
234
 

Büyümek

Büyümek
 

Gerçeğe bir adım daha yaklaştığımızda büyüdüğümüzü hissettiğimiz andır. Esas olan, insanın kendi içinde bunu hissedip hissedememesi bence. Çünkü kişi hep kendiyle beraberdir, kendi iç sesiyle. İçsel bir güven duygusuna gelebilmek için olgunlaşmak gerekir, olgunlaşmayı sağlayan ana faktör de diğerleriyle entegre olabilme yeteneğinde yatar.

İnsan çevresiyle entegre olabildiği kadarıyla ufkunu genişletebilir. Diğerlerinin ona sunduğu örneklerden öğrenir. Baksanıza, taa anaokulundan beri hepimizi koyarlardı 30’ar kişilik sınıflara ve derlerdi ki hadi kaynaşın. Taa o zamanlardan beri şurası tecrübeyle sabittir ki diğerleriyle etkileşim halinde olduğu sürece gelişebiliyor insan. Peki iyi yönde nasıl gelişebiliriz? Tabii ki de ancak ve ancak iyi bir çevre ile etkileşim halinde olduğumuz zaman. İnsan çevresinin bir ürünü olduğundan, iyi yönde gelişimi için en çok dikkat etmesi gereken faktör etrafını saran kişilerdir. Sonuçta dostun kim bana söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye boşa nefes tüketmemiş atalar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Büyüyorum ...Acı badem ağacım ..." demiştim bi şiirimde "Azade mi kunem " derken ...Güzel... gerçekçi... gözlemci....duygu ve düşünceleri içtenlikle aktaran bir tarzınız var...Saygılar...

Nil ALAZ 
 16.07.2012 22:26
 

Büyümediğimiz zaman büyüyoruz aslında; çocuk kalarak, diye düşünüyorum.

Şahin Yamaner 
 13.07.2012 20:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 536
Kayıt tarihi
: 21.06.12
 
 

Birbirimize olan yaklaşımımızı değiştirdiğimizde dünyanın daha yaşanılabilir bir yer haline gelec..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster