Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Haziran '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
410
 

Buyursun gelsin.

Buyursun gelsin.
 

Uzun zaman oldu yine uğramadım buralara. Ne yazacağımı bilmediğim için uğramıyorum aslında. ''Sen bir uğra mutlaka bir şey bulursun yazmak için'' diyor eşim. Galiba haklı da. Yazacak ne mi buldum? Mesela yarın İstanbul a yolcuyuz. Eşim, kızkardeşim, yeğenim ve eşi Allah nasip ederse sabah erkenden benim emektar arabayla yola koyulacağız. Giderken piknik yapmayı, bir yerlere de uğramayı düşünüyoruz.

Eşim resim çekmeyi çok seviyor, ikide bir bana ''dur, dur, şurayı bir çekeyim ne olur''diyecek ve ben duymamazlığa geleceğim, derken tartışacağız.Arabadakiler ya bana ya da hanıma müdahale edecek ben sinirleneceğim.
Yada sinirlenmeden durup ''hadi çek bakalım''diyeceğim.Bakın şimdiden strese girdim.En iyisimi ona akşamdan nutuğumu atayım;))''Bak hanım bu araba öyle her yerde durmaz, daha doğrusu durdurulmaz, yarın bana resim çekecem dur deme, nerde durduysak orada çekmeye razı ol tamam mı?''Diyeyim...Dinlerse..

Şaka bir yana torunumu göreceğim için çok mutluyum .Çocuklarımı göreceğim için de mutluyum tabii!!!
Hani derler ya''Torun paranın faizi''diye , işte aynen öyle .Sevilmek için hazırca bekleyen emeksiz sevgi bu.
Bir düğün bahanesiyle gitsekte en çok onun için gidiyorum kimse duymasın ha..!!

Havamız da güzel gider inşallah.Dün gece buralara çok güzel yağmur yağdı..Toprak bir güzel kandı.Her yer yemyeşil çiçek, çiçek.Şu an havanın suratı yine asık ne yapacağı belli değil gibi.Eeee karadeniz bu , saati saatine uymuyor ;)))) İstanbul da bir azizlik yapıp bizi yağmurla karşılar mı bilmem?Desenize ''yeterki yağmur yağsın..siz ıslanırsanız ıslanın bize ne''

Düğün İstanbul daki cidelilerin buluşmasına sebep olacak, kimbilir kimleri göreceğim.Gurbet ve yaşam en yakınlarımızı bile bize ırak kılıyor, biraz da bunun hasretliğini gidereceğim için heyecanlıyım. Aranızda cideli olupta bu yazıyı okuyan varsa bana haber versin, düğüne davet edeyim;)) Pazar akşamı okmeydanı düğün salonunda. Buyursun gelsin..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Düğüne sadece Cide'liler davetli ne yazık yoksa eşimle birlikte gelirdik! Sevgili Emeklidede müsaade buyur Hanım'ınız resimler çeksin Siz de galeriniz de yayınlayın, kendisini mutlu edersiniz! Hayırlı yolculuklar!

Alev Meisel 
 01.06.2007 15:02
Cevap :
farketmezki..işin esprisiydi cidelileri davet etmek...yolu düşen buyursun;)))  01.06.2007 19:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 74
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 522
Kayıt tarihi
: 28.04.07
 
 

Cide / hacıahmet Köyü'nde doğdum. Lise yıllarım Zonguldak'ta geçti. TTKya memur olarak işe girince ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster