Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Kasım '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
538
 

Büyüyünce gelin olacağım!

Büyüyünce gelin olacağım!
 

Her genç kızın rüyasıdır gelinlik giymek. Ben sevmem diyene raslamadım. o bembeyaz dantelli boncuklu tüllü, taftalı giysiyi kim giyse, içinde hayal ederiz kendimizi.

Daha okula gitmiyordum halam kendi gelinliğini kendi dikmişti, kabarık etekli aralarına yapma gülleri olan bir gelinlikti. Ben düşünün okula dahi gitmeyen çocuk o gelinliğin görüntüsünü zihnime nakış nakış işlemişim. En çok da o yapma güllere hayret etmiştim.

Bizi babamız hep tok gönüllü yetiştirmişti. Evlenirken bile masraf olmasın diye her şeyin hesaplısını alsınlar diye ne çok çabalamıştım. Halbuki bu insanın başına gerçek anlamda bir kez geçecek bir fırsat.
Çocuklarımın babası ile alışverişe çıkınca bile lüks dükkanlardan alışveriş için dükkanlara girmemek için direnen kaçan bendim itiraf ediyorum.

Gerçi huylu huyundan vazgeçmez, şimdi olsa yine farklı davranmazdım sanırım.
Bugun tv de biri engelli bir beyefendi, diğeri engelli kardeşi olması nedeniyle evlenmeyen orta yaş üzeri iki kişiyi bir araya getiren televizyon programına gözüm takıldı demeyeceğim (İzliyorum seviyorum ne yapayım, onca çirkinlikler içinde bu görüntüler beni mutlu ediyor, değişik insan portlerini izliyorum bu şekilde) izliyorum. Kadın daha önce bir evlilik geçirmesine rağmen gelinlik giymemiş, içinde ukte kalmış. Tombişti de ona göre şık bir gelinlik dikilmişti. Damat beyin arzusu üzerine ilk damatlığında pinpon ! takmış bu kez kravat isterim diyordu. İkisi de çok duygulandılar, ne kadar mutlulardı.

Gelinliğimi bile başkaları seçti, bende bir hayli safmışım. Nelere fırsat vermişim. Bana hitap etmeyen bir gelinlikti, ama yine de çok beğenmiş gibi giymiştim gelinliği. E babam be sende bizi bu kadar kabullenici yetiştirmesen ne vardı.
Kelebeğim hiç bana çekmemiş, birlikte çarşıya çıkıp tüm Kemeraltını hallaç pamuğu gibi atmış, sonunda en şık gelinliği almıştık.
Düğün günü benim de şık olmam için, ne derse yapmıştım aksi taktirde dilinden kurtulmam mümkün değildi.
Şimdiler de taktiğim bu yap, kurtul yoksa ben yine makul bir şeyler giyecektim...Sağol kelebeğim.

Sevgili damadım o gün gönlümü hoş eden bir söz etmişti " buradaki en şık kadın sizsiniz " diye. Sanırım içinden annemden sonra sizsiniz demiştir.

Ve kızlar, önemseyin gelinliğinizi, hr zaman gelin olunmuyor. küçük kızlara sorun bakalım; "büyüyünce ne olacaksın " diye pekçoğunun yanıtı "gelin olacağım "olacaktır.
sevgi dolu mutlu günlere...
Not; gelinliğiniz en güzeli olsun, pişman olmayın sonra, demedi demeyin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

aaa cok guzelmiş ya ben okuyunca duygulandım nişanlıyım ailemden nasıl ayrılacagımı dusune dusune kafayı yemek uzereyim gelinliği dusunecek fırsat bulamıyorum ama bu yazıdan sonra kesın dusunecem tasarlamayı bile dusunuyorum artık teşekkür ederim.

petrolguzelı 
 21.01.2008 23:07
Cevap :
En güzel şey gelin olmak bence tadını çıkar vallahi.)  23.01.2008 18:15
 

Bir kez yaşanır bazı duygular ve anlar, tekrarı aynı heyecanı vermez. Tekrarı olmayabilir de. İçinde ukde kalmamalı insanın o nedenle. Sevgilerimle...

narçiçeği 
 30.11.2007 18:52
Cevap :
En güzel giysidir, başroldesindir...Tadını çıkarmak gerek değil mi ama.) sevgilerle  02.12.2007 0:44
 

Valla bende ilk girdiğim yerden almıştım, pişmanda değilim ama:) benim düşünüm güzel olmuştu. koca tencerelerle pişen yemekler daha güzel bir anı oldu:) sevgilerimle

mutlumavi 
 29.11.2007 19:50
Cevap :
tadı damağımda kalmıştı..) halen aklımda...sevgilerle....  02.12.2007 0:44
 

Ben de masraf olmasın diye arkadaşımın gelinliğini giydim, masrafsız olmak hiç değer katmadı değerime, şimdiki aklım olsa ne olur, yine kıyamam, bir gün için derim..huy çıkmıyor bak..selamlar...

Fatma Köse  
 29.11.2007 19:39
Cevap :
Olsun..gelinlik olsun da...) Başrol de olmak pek hoş değil i ama..)  02.12.2007 0:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 292
Toplam yorum
: 1601
Toplam mesaj
: 220
Ort. okunma sayısı
: 930
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

Yazmaktan hoşlanan... Kelimeleri renklendiren bir sihirbazım ben.. Bodrum'da yaşamaktayım.. Sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster